Sklep – FAQ

Sposób składania zamówień i termin realizacji:

Sklep realizuje zamówienia na terenie Polski, nieodpłatnie. Na czas dostawy składa się czas realizacji zamówienia, oraz czas dowozu przesyłki od Sklepu do Klienta przez Dostawcę. Czas realizacji wynosi od 1 do maksymalnie 7 dni roboczych. Zdecydowana większość zamówień realizowana jest w terminie 1 – 3 dni roboczych. Poza czasem realizacji należy doliczyć czas dostarczenia przesyłki od sklepu do klienta, który wynosi do 24 godzin (w dni robocze). Dowóz realizuje firma kurierska.

Czas dostarczenia przesyłki przez kurierów wynosi 24 godziny w dni robocze (w przypadku wysyłki w piątek, klient otrzymuje w poniedziałek).

W przypadku otrzymania zamówienia na towar o ograniczonej dostępności lub spodziewanej dostawie, czas dostarczenia go klientowi jest ustalany indywidualnie przez telefon, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej.

W przypadku braku możliwości dotrzymania terminu 7 dni na realizację, kontaktujemy się z Klientem informując go o spodziewanym terminie realizacji zamówienia. Klient ma prawo zrezygnować z zakupu.

Płatności realizowane są przelewem z 14-dniowym terminem płatności dla placówek oświatowych lub w przedpłatą na konto bankowe Ei System dla przedsiębiorców oraz konsumentów. Nie ma możliwości dokonywania płatności przy odbiorze (za pobraniem).

Prawo do odstąpienia od Umowy

Klient (będący konsumentem w  rozumieniu art.22 KC) posiada prawo do odstąpienia od Umowy zakupu bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty otrzymania Towaru zakupionego w ramach Umowy. Klient deklaruje wolę skorzystania z prawa do odstąpienia od Umowy poprzez sporządzenie i wysłanie oświadczenia o odstąpieniu w formie elektronicznej na następujący adres e-mail: bok@eisystem.pl

Termin oświadczenia uznaje się jako dotrzymany, jeżeli data wysłania oświadczenia zawiera się w okresie 14 dni od otrzymania towaru.

Zwrot świadczeń

W przypadku odstąpienia od zawartej umowy, umowę uważa się za niezawartą. Wszystko to, co strony świadczyły w ramach odstępowanej umowy podlega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Zakupiony towar należy zwrócić na następujący adres:

Ei System sp. z o.o. ul. Św. Michała 43, 61-119 Poznań

Koszty zwrotnego dostarczenia towaru obciążają konsumenta, o ile odstąpienie nie zostało wywołane faktem choćby przejściowej niemożności spełnienia przez Ei System sp. z o.o. świadczenia o właściwościach zamówionych przez konsumenta. Zwrot środków pieniężnych, za które zakupiono zwracany towar następuje drogą analogiczną, do tej, którą dokonana została zapłata w ramach odstąpionej umowy.
W przypadku realizacji zwrotu towaru, prosimy Klienta o dołożenie starań aby:

  • o ile to możliwe, załączyć do zwracanych towarów oryginał, bądź kopie dokumentu sprzedaży (faktury lub paragon).
  • zadbać o dobre zabezpieczenie paczki ze zwracanymi towarami, w przypadku zwrotu za za pośrednictwem Poczty Polskiej, lub firmy kurierskiej.
  • zwrócić towary nabyte w ramach odstąpionego zakupu w możliwie kompletnej postaci – załączając wszelkie gratisy, akcesoria dodatkowe, instrukcje, dokumentacje, karty gwarancyjne