Czas na rewolucję edukacyjną! Moduły do pracy z długopisem 3D Banach

Czas na rewolucję edukacyjną! Moduły do pracy z długopisem 3D Banach

Długopisy 3D stały się nieodłącznym element zajęć lekcyjnych na każdym etapie edukacji. Nauczyciele bez najmniejszych problemów potrafią dostosować ich użycie do rodzaju zajęć oraz wieku dziecka. Wydawnictwo edukacyjne Ei System, dzięki szerokiej współpracy z wieloma specjalistami, dokładnie poznało potrzeby oraz oczekiwania względem nowoczesnych technologii wśród uczniów i nauczycieli. Poznaj nowości, nad którymi długo pracowaliśmy, aby stworzyć sprawdzony i zaakceptowany przez Was – nauczyciele i uczniowie – produkt. 

Poznaj moc możliwości, jakie dają moduły do kreatywnej pracy z długopisami 3D Banach. Jesteśmy przekonani, że to jedyne na rynku edukacyjnym rozwiązanie przypadnie Wam do gustu.

Gry edukacyjne z długopisem 3D

Któż z nas nie lubi popularnych „planszówek”? Gry planszowe uczą logicznego myślenia oraz pracy zespołowej, a także indywidualnych umiejętności strategicznych. Długopis 3D pozwala na samodzielne tworzenie niezbędnych pionków, plansz i reguł gry, co zwiększa poziom zaawansowania rozgrywki, a także daje satysfakcję z samego aktu tworzenia. W module Gry edukacyjne z długopisem 3D znajdziesz niezbędne wskazówki, plansze, kartonowe elementy i szablony, które posłużą do samodzielnego przygotowania gier. Nie posiadasz długopisu 3D? Nic straconego! Do każdego modułu dołączamy jedną sztukę. Zawarte w pakiecie elementy możesz nie tylko odwzorowywać, ale przede wszystkim tworzyć dzięki nim własne koncepcje i zasady. Wszystko zależy od wyobraźni oraz poruszanych zagadnień. Proces nauczania nie musi sprowadzać się tylko do regułek i zadań z podręcznika. Materiał dydaktyczny Gry edukacyjne z długopisem 3D powstał we współpracy z Magdaleną Wojewódzką, nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej. Zanim zdecydowała się na stworzenie dla Nas takiego produktu, przez dłuższy czas poznawała jego możliwości na swoich zajęciach, a metodą prób i błędów testowała jego najkorzystniejsze zastosowanie. W ten właśnie sposób powstał moduł Gry edukacyjne z długopisem 3D, w którym zawarliśmy szereg inspiracji edukacyjnych, wpisujących się w programy nauczania.

Autorka modułu

Magdalena Wojewódzka – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, dumna członkini społeczności MIEE, posiada także prestiżowy tytuł „Microsoft Innovative Educator Expert”.

Gry edukacyjne na zajęciach w klasach 1–3

Dzięki modułowi Gry edukacyjne z długopisem 3D możesz skorzystać z kilkunastu obszernych wariantów gier edukacyjnych.

Gra stolikowa Figu-miku -> więcej o Figu-miku 

13 wariantów gier, np.: Projektant mody, Figurowe dyktando, Zgadnij co mam, Wielokąty, Literki.

Gra planszowa W mieście

Architekci miasta.

Miasto znaków – domino.

Zawodowcy w mieście.

Szukanie miejskich ciekawostek.

Gra planszowa W szkole

Misja Przestrzegania Szkolnych Zasad.

Akademia Młodego Geniusza.

Witaj w pierwszej klasie.

Kraina lektur.

Wszystkie powyższe gry pozwalają na wieloobszarową, kreatywną i skuteczną pracę z długopisem 3D Banach. 

Poniższe zdjęcia to jedne z wielu elementów, jakie Twoi uczniowie będą mogli wykonać na potrzeby rozgrywek edukacyjnych dzięki modułowi Gry edukacyjne z długopisem 3D.

Moduł Artystycznie z długopisem 3D

Moduł Artystycznie z długopisem 3D Banach to zestaw, który przeznaczony jest na zajęcia:

  1. plastyczne,
  2. artystyczne,
  3. techniczne.

Moduł ten jest polecany nie tylko szkołom podstawowym, ale również ponadpodstawowym, które dzięki niemu mogą tworzyć wieloelementowe modele przestrzenne złożonych technicznie konstrukcji (np. mostów, historycznych budowli). Ponadto dzięki modułowi można poprowadzić zajęcia, podczas których uaktywnią się młode talenty z duszą artystyczną. Tego typu aktywności, wsparte pracą z długopisem 3D, mogą pomóc otworzyć uczniowi zdolnemu drzwi do podjęcia studiów na kierunkach architektonicznych czy artystycznych.

Moduł Artystycznie z długopisem 3D Banach pozwoli uczniom odkryć w sobie nowe pasje. Ponadto daje szereg istotnych korzyści w ich rozwoju intelektualnym oraz poznawczym. Dzięki takiemu rozwiązaniu uczeń:

  1. Nauczy się abstrakcyjnego myślenia oraz poczucia estetyki.
  2. Rozwinie wyobraźnię i kreatywność.
  3. Nauczy się cierpliwości oraz koncentracji uwagi.
  4. Rozwinie umiejętności manualne i techniczne.
  5. Usprawni motorykę małą, a także integrację sensoryczną.
  6. Zainspiruje się i rozbudzi talenty artystyczne.
  7. Poszerzy wiedzę o geometrii i strukturze obiektów.
  8. Nauczy się pracy zespołowej i komunikacji.

Autorka modułu:

Marlena Kruk – pracuje w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, gdzie zajmuje się edukacją oraz udostępnianiem Galerii Sztuki. Ukończyła studia licencjackie na kierunku Malarstwo na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Posługuje się tradycyjnymi technikami: rysunkiem i malarstwem. Ostatnio do tego repertuaru dołączył długopis 3D Banach, który cały czas inspiruje ją do nowych, artystycznych poszukiwań.

Zobacz, co można stworzyć z modułem edukacyjnym Artystycznie z długopisem 3D.

Moduł Szczególne potrzeby edukacyjne z długopisem 3D

Szczególne potrzeby edukacyjne z długopisem 3D to wyjątkowy moduł edukacyjny, stworzony z myślą o placówkach integracyjnych, specjalnych oraz gabinetach terapeutycznych. Moduł sprawdzi się na zajęciach edukacyjnych i terapeutycznych, m.in.: korekcyjno-kompensacyjnych, dydaktyczno-wyrównawczych oraz rewalidacyjnych. Dzięki wprowadzeniu go na zajęcia indywidualne lub grupowe dasz uczniowi szansę na pokazanie otaczającego go świata jego oczyma. Możliwości doboru koloru filamentów do wybranych ćwiczeń, samodzielne uruchomienie długopisu czy wybór tematyki zajęć da uczniowi poczucie decyzyjności i sprawstwa. Ponadto praca z długopisem 3D w ramach tego modułu to gwarantowany sposób na utrzymanie koncentracji ucznia oraz skupienie jego uwagi na istotnych w danym momencie elementach.

Przykłady ćwiczeń zawartych w module Szczególne potrzeby z długopisem 3D

Percepcja wzrokowa:

składanie przygotowanych w częściach figur według wzoru, a także z pamięci,

wskazywanie różnic między dwoma przygotowanymi za pomocą długopisów 3D ludzikami, zwierzątkami, autami, kwiatkami itd.

Orientacja przestrzenna:

poruszanie się po płaszczyźnie w kierunkach wskazanych np. przez wzór ułożony z klocków ruchu (np. strzałek),

układanie różnych makiet wraz z przygotowanymi akcesoriami.

Koncentracja uwagi:

układanie sekwencji z wytworzonych modeli 3D,

wodzenie wzrokiem za poruszającym się wykonanym długopisem 3D przedmiotem i wskazanie, gdzie on się znajduje.

Motoryka mała i terapia ręki:

ćwiczenia pobudzające czucie głębokie oraz angażujące całe ciało,

przenoszenie różnorodnych przedmiotów na tacy po wyznaczonej trasie.

To tylko kilka wybranych obszarów, które może ćwiczyć przy użyciu modułu Szczególne potrzeby edukacyjne z długopisem 3D. Długopisy 3D angażują bowiem wiele zmysłów oraz pobudzają dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych do wieloobszarowej terapii. Ponadto w aktywny sposób usprawnią i rozwiną funkcje poznawcze oraz motorykę małą. Dzięki temu proces edukacyjno-terapeutyczny będzie atrakcyjniejszy od standardowej terapii, przez co zyskasz zaufanie dziecka i zauważysz szybsze efekty terapii.

Autorka modułu:

Zyta Czechowska – zdobywczyni tytułu „Nauczyciel Roku 2019”. Współautorka książki Jak nie zgubić dziecka w sieci?. Właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli – Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat terapeutka i nauczycielka w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „SPEcjalna edukacja cyfrowa” oraz autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego specjalni.pl.

Zobacz w jaki sposób możesz pracować z modułem Szczególne potrzeby edukacyjne z długopisem 3D

Powiązane posty

Udostępnij tę treść