Opinie Klientów

Filamenty firmy Banach 3D to wysokiej jakości biodegradowalny i bezpieczny dla dzieci materiał. Potwierdzają to testowane dotychczasowo filamenty PLA PREMIUM SMOOTH oraz PLA PREMIUM ACTIV, które podczas druku nie stanowiły problemu. Materiał nawinięt
Czytaj więcej ...
Filamenty firmy Banach 3D to wysokiej jakości biodegradowalny i bezpieczny dla dzieci materiał. Potwierdzają to testowane dotychczasowo filamenty PLA PREMIUM SMOOTH oraz PLA PREMIUM ACTIV, które podczas druku nie stanowiły problemu. Materiał nawinięty jest prawidłowo, dzięki czemu nie plącze się na szpuli, a średnica materiału nie odbiega od normy. Wysokiej jakości filamenty firmy Banach 3D są łatwe w drukowaniu i dostępne w szerokiej palecie kolorów. Struktura materiału nie zapycha głowicy, dzięki czemu jakość wydruku jest na najwyższym poziomie. W związku z powyższym z całym przekonaniem rekomenduje firmę Banach 3D jako specjalistę w swojej branży.

Filamenty PLA Banach 3D - Smooth

Since the era of Charlemagne

and 12 thousand Georgian manuscripts

Hi guys! I am a 19 year old beautiful girl from Ukraine, looking for new friends. More: https://telegra.ph/Looking-for-new-friends-05-13

so expensive material

Dodaj opinię

Ocena:
Anuluj
Diagnoza dysleksji – na co zwrócić uwagę obserwując uczniów

Diagnoza dysleksji – na co zwrócić uwagę obserwując uczniów

Diagnoza dysleksji jest trudnym i skomplikowanym procesem. Jednak występowanie niektórych zachowań może sugerować dysleksję rozwojową. Poznaj 11 zachowań, które warto obserwować.

Pierwsze objawy dysleksji można zauważyć już u dzieci w wieku przedszkolnym.  Wtedy pojawiają się pierwsze zaburzenia parcjalne na przykład orientacji  w schemacie własnego ciała, spostrzegania, percepcji słuchowej, koordynacji psychoruchowej, pamięci bezpośredniej,  funkcji językowej itd. Oczywiście nie możemy wówczas diagnozować dziecka,  pierwsze diagnozy przeprowadzane są u dzieci w wieku 10 lat.

My nauczyciele musimy być jednak czujni, uwrażliwieni na pojawiające się już wcześniej sygnały. Z doświadczenia wiem, jak trudno znaleźć odpowiednie narzędzia diagnostyczne (Eduterapeutica Dysleksja zawiera moduł do wstępnej diagnozy ucznia), zwykle są to obszerne, szczegółowe testy, wymagające wiele czasu, którego tak nam brakuje. Z drugiej strony nie potrzebujemy aż tak szczegółowej diagnozy, my musimy jedynie dostrzec problem  by wiedzieć jak pomóc dziecku i jego rodzicom. To głównie na nich spadnie obowiązek żmudnych ćwiczeń. 

11 zachowań sugerujących dysleksję ucznia

 • Nie potrafi stać na jednej nodze.
 • Nie potrafi rzucać i łapać piłki.
 • Nie zawiązuje kokardki.
 • Ma wadę wymowy.
 • Ma problem z zapamiętaniem wierszyka.
 • Przekręcanie słów, myli ich znaczenia.
 • Ma problem z budowaniem z klocków wg wzoru.
 • Oburęczność.
 • Problem ze wskazaniem prawej, lewej strony w obrębie własnego ciała.
 • Niechętnie czyta, głoskuje.
 • Nie wykazuje gotowości do nauki pisania.

Niepokój powinno wzbudzić występowanie nawet jednego z wymienionych wyżej symptomów, szczególnie u dzieci, których rozwój intelektualny i fizyczny przebiega prawidłowo. Oczywiście należy wówczas,  uważnie obserwować dziecko, rozmawiać z rodzicami, pamiętajmy, że oni najlepiej znają swoje dziecko. Warto skonsultować się również ze specjalistą na przykład logopedą. A co najważniejsze, zacząć ćwiczyć  i koniecznie zaangażować rodziców w pomoc dziecku. Jednak należy pamiętać, że nie każde zachowanie odbiegające od normy musi oznaczać dysleksję. Warto w takich sytuacjach wspomóc się prostymi narzędziami, które umożliwiają przeprowadzenie wstępnej diagnozy dysleksji.

O autorze – Aleksandra Dziaczyszyn od 19 lat jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej. Zwolenniczka zasady nauki poprzez zabawę. Prowadzi zajęcia indywidualne z uczniami, które wykorzystuje w trakcie terapii zajęciowej. 

Udostępnij