Drugi etap konkursu

Drugi etap konkursu

Kategorie : Druk 3D

Konkurs "Droga do Przyszłości" trwa! Uczniowie mają niepowtarzalną szansę na poszerzenie swoich umiejętności i odkrywanie pasji.

Co jeszcze zyskują biorąc udział w konkursie? 

Poznają oni technologię przyrostową, wykorzystywaną w „zawodach przyszłości".

 1. Nabywają nowych umiejętności związanych z drukiem 3D.
 2. Rozwiną swoje pasje, zainteresowania i kreatywność.
 3. Nabywają umiejętności pracy w zespole.
 4. Poznają inspirujących ludzi.
 5. Biorą udział w webinariach prowadzonych przez znane i cenione osobistości w branży edukacyjnej.

Trwa drugi etap konkursu

 • Docelowo do drugiego etapu konkursu dołączyło 60-siąt zespołów składających się z uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ich Opiekunów. Projekt nad którym pracują obejmuje jeden z trzech obszarów: 
 1. świat przyszłości,
 2. relacje społeczne w przyszłości,
 3. zawody przyszłości.

Każdy zakwalifikowany zespół projektowy, ma za zadanie wykonać projekt przyszłości z wykorzystaniem druku 3D. Na prace czekamy do 31.03 br..

 Oto przykładowe projekty realizowane w konkursie:

"W naszym projekcie p.n. "Cyber architekt" będziemy nawiązywać do tematu zawodów przyszłości. Zamierzamy ukazać koncept zawodu cybernetycznego architekta. Zawód ten będzie potrzebny w związku z projektowaniem przyszłościowych budowli na naszej planecie Ziemi oraz projektowaniem budowli w całym kosmosie- tam, gdzie zaczną osiedlać się ludzie."

" Chcemy uświadomić ludzi o problemie ocieplenia klimatycznego i sposobach poradzenia sobie z nim przy użycie druku 3D. Zaprojektowaliśmy maszynę, która z butelek plastikowych będzie produkowała filament."

"Polska w przyszłości. Przedstawienie obszaru Polski za miliony lat. Uwzględnienie krain geograficznych na druku 3D."

"Naszym zdaniem nie istnieje nic bardziej pasującego do kategorii Świat Przyszłości niż cylinder O’Neilla. Dzięki wykorzystaniu technologii druku 3D moglibyśmy stworzyć model i zaprezentować go w nieskomplikowany i zrozumiały dla każdego sposób".

Wsparcie Opiekunów merytorycznych

Niezmiernie ważnym elementem konkursu są spotkania z Opiekunami merytorycznymi. Każdy zespół projektowy mógł wybrać Eksperta, który będzie towarzyszył mu przy tworzeniu projektu. Konkurs "Droga do przyszłości" tworzą osoby, które uwielbiają druk 3D, a przede wszystkim mają ogromną wiedzę na jego temat. Ponadto na każdym kroku angażują się w wiele projektów, po to, aby dawać uczniom możliwości nauki w szkołach z nowoczesnym podejściem do edukacji. Takimi właśnie osobami są Łukasz Gierek, Jacek Kawałek, Artur Tutka, są oni niezastąpionym wsparciem merytorycznym konkursu. To oni w drugim etapie pomagają zespołom projektowym, inspirują i dzielą się rzetelną wiedzą. Dziękujemy! Również ogromną wiedzę merytoryczną i praktyczną zespoły konkursowe otrzymują na webinarach z prof. Jackiem Pyżalskim, którym jest Patronem konkursu "Droga do Przyszłości"

Sponsorzy konkursu

Dziękujemy naszym Partnerom biznesowym, którzy uczestniczą z nami w "Drodze do Przyszłości":

 1. Wacom, 
 2. Promethean, 
 3. SIS - Sekcja Informatyki Szkolnej przy PTI.
Nasz ogólnopolski konkurs "Droga do Przyszłości" ma ogromne wsparcie także Patronów i Patronów medilanych. Dzięki wspólnym wartościom edukacyjnym, łączymy siły i robimy ogromny krok naprzód w kierunku przyszłości. Dziękujemy, że jesteście z nami!
 1. Fundacja EdTech Poland, 
 2. CD3D Centrum Druku 3D, 
 3. Przegląd Techniczny Gazeta Inżynierska.
 4. Głos Nauczycielski. 
 5. Uniwersytet Marii Skłodowskiej - Curie.
 6. Emp@tyczna Klasa.
 7. Poznański Park Naukowo - Technologiczny.
 8. Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny.

Nagrody konkursowe

Placówka szkolna, Zespół projektowy oraz Opiekun otrzymają wyjątkowe nagrody, który pozwolą w rozwoju umiejętności ukierunkowanych na nowoczesne technologie. To również niepowtarzalna możliwość otwarcia sobie drogi na prestiżowe techniczne uczelnie. Jakie nagrody m.in. trafią do zwycięzców?

 1. monitor Promethean, 
 2. drukarki i długopisy 3D Banach, 
 3. tablety graficzne Wacom.
Za wszystkich uczestników drugiego etapu trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia! 

Powiązane posty

Udostępnij tę treść