- Docelowo do drugiego etapu konkursu dołączyło 60-siąt zespołów składających się z uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ich Opiekunów. Projekt nad którym pracują obejmuje jeden z trzech obszarów:
- świat przyszłości,
- relacje społeczne w przyszłości,
- zawody przyszłości.
Każdy zakwalifikowany zespół projektowy, ma za zadanie wykonać projekt przyszłości z wykorzystaniem druku 3D. Na prace czekamy do 31.03 br..
Oto przykładowe projekty realizowane w konkursie:
"W naszym projekcie p.n. "Cyber architekt" będziemy nawiązywać do tematu zawodów przyszłości. Zamierzamy ukazać koncept zawodu cybernetycznego architekta. Zawód ten będzie potrzebny w związku z projektowaniem przyszłościowych budowli na naszej planecie Ziemi oraz projektowaniem budowli w całym kosmosie- tam, gdzie zaczną osiedlać się ludzie."
" Chcemy uświadomić ludzi o problemie ocieplenia klimatycznego i sposobach poradzenia sobie z nim przy użycie druku 3D. Zaprojektowaliśmy maszynę, która z butelek plastikowych będzie produkowała filament."
"Polska w przyszłości. Przedstawienie obszaru Polski za miliony lat. Uwzględnienie krain geograficznych na druku 3D."
"Naszym zdaniem nie istnieje nic bardziej pasującego do kategorii Świat Przyszłości niż cylinder O’Neilla. Dzięki wykorzystaniu technologii druku 3D moglibyśmy stworzyć model i zaprezentować go w nieskomplikowany i zrozumiały dla każdego sposób".