Opinie Klientów

Przez ostatnie dwa miesiące podczas prowadzenia zajęć z drukowania 3D, miałem możliwość korzystania z zestawu długopisu 3D Banach Master. Młodzież, zarówna podczas lekcji i podczas zajęć dodatkowych, chwaliła sprzęt za łatwość w obsłudze. Z mojej obs
Czytaj więcej ...
Przez ostatnie dwa miesiące podczas prowadzenia zajęć z drukowania 3D, miałem możliwość korzystania z zestawu długopisu 3D Banach Master. Młodzież, zarówna podczas lekcji i podczas zajęć dodatkowych, chwaliła sprzęt za łatwość w obsłudze. Z mojej obserwacji wynika, że nauka obsługi następuje błyskawicznie i już po kilku próbach uczniowie wykonywali bardziej skomplikowane projekty. Długopis 3D idealnie sprawdza się jako narzędzie do projektowania. Narzędzie nie zacina się, poprawnie wydaje materiał i nagrzewa filament. Jakość wytworzonych produktów jest na bardzo dobrym poziomie.

Długopisy 3D Banach Master z filamentem i pakietem edukacyjnym

Długopisy 3D są łatwe w obsłudze. Świetnie sprawdzają się w szkole ponadpodstawowej. Uczniowie chętnie wykonują własne projekty i poprzez zabawę uczą się modelowania oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Praca z długopisami angażuje wiele zmysłów,
Czytaj więcej ...
Długopisy 3D są łatwe w obsłudze. Świetnie sprawdzają się w szkole ponadpodstawowej. Uczniowie chętnie wykonują własne projekty i poprzez zabawę uczą się modelowania oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Praca z długopisami angażuje wiele zmysłów, a zajęcia przy ich wykorzystaniu zostają zapamiętane. Dla nauczyciela wygodą jest praktyczne zapakowanie długopisów w walizki, co pozwala na łatwe przenoszenie sprzętu z sali do sali.

Długopis 3D jest doskonałą pomocą edukacyjną w terapii dzieci ze SPE (i nie tylko…). Ten produkt stał się dla mnie narzędziem do tworzenia zindywidualizowanych pomocy terapeutycznych, tj.: alfabet palcowy (daktylografia PJM), pomocy do zabaw matematy
Czytaj więcej ...
Długopis 3D jest doskonałą pomocą edukacyjną w terapii dzieci ze SPE (i nie tylko…). Ten produkt stał się dla mnie narzędziem do tworzenia zindywidualizowanych pomocy terapeutycznych, tj.: alfabet palcowy (daktylografia PJM), pomocy do zabaw matematycznych, rozwijających percepcję wzrokową czy koordynację oko-ręka. Reakcja dzieci? Zachwyt i ogromna chęć do zabawy. Pojawiły się także pytania od dzieci: Z czego to jest zrobione? Zdecydowanie jestem zwolenniczką nauki przez zabawę i działania w przestrzeni (nie na karcie zadaniowej). Dzieci także chętniej wchodzą w tego typu aktywności. W mojej głowie rodzą się kolejne pomysły na wykorzystanie długopisu! Daje tyle możliwości! Stanowi motywację do pracy, rozwija kreatywność i pozwala stworzyć obiekty przestrzenne. Nie wspomnę już o walorach związanych z doskonaleniem motoryki i precyzji. Może być także narzędziem, które podniesie jakość pracy w małych zespołach lub w parze.

Długopis Banach 3D + Filament PLA 200 m ZESTAW

Długopisy 3D w Harcówce? Czemu nie? Świetny pomysł na uatrakcyjnienie zbiórek gromad zuchowych i drużyn harcerskich. To niewielkie urządzenie ma dużą moc. Doskonale sprawdza się podczas majsterki. Za ich pomocą można wyczarować wszystko - od ozdób ch
Czytaj więcej ...
Długopisy 3D w Harcówce? Czemu nie? Świetny pomysł na uatrakcyjnienie zbiórek gromad zuchowych i drużyn harcerskich. To niewielkie urządzenie ma dużą moc. Doskonale sprawdza się podczas majsterki. Za ich pomocą można wyczarować wszystko - od ozdób choinkowych, po karnawałowe maski, zawieszki, pamiątkowe znaczki z biwaku, aż po zaginione w akcji pierścienie do chusty! Co głowa, to pomysł! Długopis 3D działa terapeutycznie - sprzyja rozwojowi koncentracji, usprawnia małą motorykę i precyzje ruchów.

Długopisy 3D Banach Master z filamentem i pakietem edukacyjnym

Długopisy przyjęte z wielkim entuzjazmem wśród młodzieży Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu oraz I LO Świecie.

Długopisy 3D Banach Master z filamentem i pakietem edukacyjnym

Dodaj opinię

Ocena:
Anuluj
Drugi etap konkursu

Drugi etap konkursu

- Kategorie: Druk 3D

Konkurs "Droga do Przyszłości" trwa! Uczniowie mają niepowtarzalną szansę na poszerzenie swoich umiejętności i odkrywanie pasji.

Co jeszcze zyskują biorąc udział w konkursie? 

Poznają oni technologię przyrostową, wykorzystywaną w „zawodach przyszłości".

 1. Nabywają nowych umiejętności związanych z drukiem 3D.
 2. Rozwiną swoje pasje, zainteresowania i kreatywność.
 3. Nabywają umiejętności pracy w zespole.
 4. Poznają inspirujących ludzi.
 5. Biorą udział w webinariach prowadzonych przez znane i cenione osobistości w branży edukacyjnej.

Trwa drugi etap konkursu

 • Docelowo do drugiego etapu konkursu dołączyło 60-siąt zespołów składających się z uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ich Opiekunów. Projekt nad którym pracują obejmuje jeden z trzech obszarów: 
 1. świat przyszłości,
 2. relacje społeczne w przyszłości,
 3. zawody przyszłości.

Każdy zakwalifikowany zespół projektowy, ma za zadanie wykonać projekt przyszłości z wykorzystaniem druku 3D. Na prace czekamy do 31.03 br..

 Oto przykładowe projekty realizowane w konkursie:

"W naszym projekcie p.n. "Cyber architekt" będziemy nawiązywać do tematu zawodów przyszłości. Zamierzamy ukazać koncept zawodu cybernetycznego architekta. Zawód ten będzie potrzebny w związku z projektowaniem przyszłościowych budowli na naszej planecie Ziemi oraz projektowaniem budowli w całym kosmosie- tam, gdzie zaczną osiedlać się ludzie."

" Chcemy uświadomić ludzi o problemie ocieplenia klimatycznego i sposobach poradzenia sobie z nim przy użycie druku 3D. Zaprojektowaliśmy maszynę, która z butelek plastikowych będzie produkowała filament."

"Polska w przyszłości. Przedstawienie obszaru Polski za miliony lat. Uwzględnienie krain geograficznych na druku 3D."

"Naszym zdaniem nie istnieje nic bardziej pasującego do kategorii Świat Przyszłości niż cylinder O’Neilla. Dzięki wykorzystaniu technologii druku 3D moglibyśmy stworzyć model i zaprezentować go w nieskomplikowany i zrozumiały dla każdego sposób".

Wsparcie Opiekunów merytorycznych

Niezmiernie ważnym elementem konkursu są spotkania z Opiekunami merytorycznymi. Każdy zespół projektowy mógł wybrać Eksperta, który będzie towarzyszył mu przy tworzeniu projektu. Konkurs "Droga do przyszłości" tworzą osoby, które uwielbiają druk 3D, a przede wszystkim mają ogromną wiedzę na jego temat. Ponadto na każdym kroku angażują się w wiele projektów, po to, aby dawać uczniom możliwości nauki w szkołach z nowoczesnym podejściem do edukacji. Takimi właśnie osobami są Łukasz Gierek, Jacek Kawałek, Artur Tutka, są oni niezastąpionym wsparciem merytorycznym konkursu. To oni w drugim etapie pomagają zespołom projektowym, inspirują i dzielą się rzetelną wiedzą. Dziękujemy! Również ogromną wiedzę merytoryczną i praktyczną zespoły konkursowe otrzymują na webinarach z prof. Jackiem Pyżalskim, którym jest Patronem konkursu "Droga do Przyszłości"

Sponsorzy konkursu

Dziękujemy naszym Partnerom biznesowym, którzy uczestniczą z nami w "Drodze do Przyszłości":

 1. Wacom, 
 2. Promethean, 
 3. SIS - Sekcja Informatyki Szkolnej przy PTI.
Nasz ogólnopolski konkurs "Droga do Przyszłości" ma ogromne wsparcie także Patronów i Patronów medilanych. Dzięki wspólnym wartościom edukacyjnym, łączymy siły i robimy ogromny krok naprzód w kierunku przyszłości. Dziękujemy, że jesteście z nami!
 1. Fundacja EdTech Poland, 
 2. CD3D Centrum Druku 3D, 
 3. Przegląd Techniczny Gazeta Inżynierska.
 4. Głos Nauczycielski. 
 5. Uniwersytet Marii Skłodowskiej - Curie.
 6. Emp@tyczna Klasa.
 7. Poznański Park Naukowo - Technologiczny.
 8. Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny.

Nagrody konkursowe

Placówka szkolna, Zespół projektowy oraz Opiekun otrzymają wyjątkowe nagrody, który pozwolą w rozwoju umiejętności ukierunkowanych na nowoczesne technologie. To również niepowtarzalna możliwość otwarcia sobie drogi na prestiżowe techniczne uczelnie. Jakie nagrody m.in. trafią do zwycięzców?

 1. monitor Promethean, 
 2. drukarki i długopisy 3D Banach, 
 3. tablety graficzne Wacom.
Za wszystkich uczestników drugiego etapu trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia! 

Powiązane posty

Udostępnij