Eduterapeutica Lux Logopedia — kreatywna pomoc logopedyczna

Eduterapeutica Lux Logopedia — kreatywna pomoc logopedyczna

Każdemu kreatywnemu logopedzie mogę polecić pakiet multimedialny Eduteraputica lux Logopedia. Eduterapeutica Lux to nowoczesne pakiety i narzędzia do udzielania uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej w wielu formach, m.in.:

• zajęć korekcyjno-kompensacyjnych,

• terapii logopedycznej,

• zajęć rozwijających kompetencje emocjonlano-społeczne,

• zajęć dydaktyczno-wyrównawczych,

• zajęć rozwijających umiejętności uczenia się. 

Nowoczesny logopeda - ten slogan wybrzmiewa prawie tak samo, jak entuzjastyczne słowa wypowiedziane przez Bladaczkę „Słowacki wielkim poetą był” w Ferdydurke Gombrowicza. Nadawanie formy poprzez tanie chwyty reklamowe i marketingowe to zabieg powszechny w dobie pozornych ułatwień. Z różnych epitetów wybieram: twórczy; ponieważ tę cechę uważam za najważniejszą obok empatii i cierpliwości. Nie nowoczesność, a kreatywność popycha nas (logopedów, neurologopedów, terapeutów) do nowych rozwiązań w diagnozie i terapii, do ciągłej nauki, podejścia interdyscyplinarnego itd. itd. Jestem przekonany, że wszystkie wartości znajdziecie w pakiecie multimedialnym Eduterapeutica luz Logopedia. 

Poznaj zlaety programu Eduteraputica lux Logopedia

Jakie terapie obejmuje Eduterapeutica lux Logopedia?

Prowadzę terapię logopedyczną przede wszystkim z dziećmi, które mają:

• dyskalkulię, 

• autyzm, 

• afazję, 

• opóźniony rozwój mowy, 

• mutyzm wybiórczy, 

• dzieci jąkające się. 

Korzystam z wielu metod, pomocy drukowanych, gier, zabaw; z wielu instrumentów, również nie unikam pomocy elektronicznych. Pracując w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, w szkole, czy w przedszkolu, miałem dostęp do wielu multimedialnych programów logopedycznych. Powiem szczerze, że EduTerapeutica Lux Logopedia szczególnie przypadła mi do gustu. 

Co zatem może zaoferować produkt Ei System logopedzie?

Proste, atrakcyjne wizualnie ćwiczenia, logiczny, intencjonalny układ dla terapeuty oraz wiele materiałów do terapii: 

• głosek szumiących, 

• ciszących, 

• syczących

• kappacyzmu, 

• gammacyzmu. 

Eduterapeutica lux Logopedia oferuje do 2414 ćwiczeń multimedialnych oraz do 430 kolorowych kart pracy. 

Zobacz dlaczego warto zakupić Eduteraputica lux logopedia?
  • Gdy klikniemy: „Terapia - szereg szumiących”, wybierzemy głoskę [sz], to mamy do wyboru około 80 różnych propozycji multimedialnych do wywołania, doskonalenia, a także utrwalenia wybraną głoskę w nagłosie, śródgłosie oraz w wygłosie.

Ta mnogość ćwiczeń powoduje, że dzieci nie nudzą powtarzalnością zadań, gdyż co chwila spotykają się z nowym multimedialnym ćwiczeniem. Karty pracy są bardzo przydatne do utrwalenia zagadnień w domu z rodzicami. Dodatkowo uważam, że bardzo cenną funkcją programu jest: „Terapia dźwięczności”, „Terapia słuchu fonematycznego”, i coś, co niekiedy jest pomijane przez mniej doświadczonych logopedów, czyli „Terapia - różnicowania szeregów”. Trening słuchowy jest bardzo istotny w pracy z małym pacjentem. Te ćwiczenia warto wykonywać w słuchawkach, aby nie było dodatkowych rozpraszaczy. 

Są jeszcze dwa kafelki, które oferuje Eduterapeutica Lux Logopedia: „Diagnoza” oraz „Terapia - jąkanie”. Ja z nich nie korzystałem, gdyż posiadam swój kwestionariusz do badania mowy oraz diagnozowania całościowego, patrząc na motorykę warg, języka, prawidłowy oddech, postawę itp. Multimedialną „Diagnozą” możemy się wesprzeć np. w sytuacjach awaryjnych, gdy nie mamy ze sobą kwestionariusza mowy. Przeprowadzając terapię z dziećmi z niepłynnością mowy, korzystam najczęściej z innych ćwiczeń, które program oferuje np. z pamięciowych. 

Eduteraputica lux Logoedia Eduteraputica lux Logoedia Eduteraputica lux Logoedia Eduteraputica lux Logoedia Eduteraputica lux Logoedia

Dużą zaletą Eduterapeutica Lux Logopedia jest to, że można z niej korzystać wszędzie, z każdej przeglądarki, działa równie dobrze na Safari, dla mnie jest to istotne, ponieważ na co dzień pracuję na MacBooku. Są bardzo ładne ilustracje, mnóstwo różnych ćwiczeń, gier, zadań, sprawia, że dzieci z wielką chęcią powracają do multimedialnego programu. W jakim wieku dzieci mogą korzystać z tego programu? Z moich doświadczeń dzieci przedszkolne oraz wczesnoszkolne mogą już odnosić wiele korzyści z takiej formy terapii logopedycznej. Rozpiętość ta pokazuje zakres możliwości zadań, z których można korzystać online na platformie edukacyjnej educhmura.pl (dostęp otrzymacie po zakupie pakietu) jest również możliwość pracy offline i wysyłkę ćwiczeń drogą mailową. Polecam Państwu pakiet Eduteraputica lux Logopedia - wyboru już musicie dokonać sami. 

Pobierz e-book , wersję demo

Najlepszym rozwiązaniem jest poznać możliwości pakietów Eduterapeutica Lux samodzielnie, dlatego zachęcam do zapoznania się z wersjami demo wybranych programów w tym właśnie Logopedii. Znajdziecie je w darmowym e-booku dr Juli Kisielewskiej i dr Anety Wojciechowskiej "Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w placówce ogólnodostępnej. Prawidłowa diagnoza i pomoc w adaptacji"

POBIERZ E-BOOK

___________

Autor: Paweł Majcherczyk - logopeda, trener oddechu. Swoje artykuły opublikował m.in. w: „Charakterach”, „Biuletynie Logopedycznym”, „Logopedii Damsko-Męskiej” oraz na blog.arante.pl. Prowadzi prywatny gabinet logopedyczny PM Logopedia.

Powiązane posty

Udostępnij tę treść