Opinie Klientów

Przez ostatnie dwa miesiące podczas prowadzenia zajęć z drukowania 3D, miałem możliwość korzystania z zestawu długopisu 3D Banach Master. Młodzież, zarówna podczas lekcji i podczas zajęć dodatkowych, chwaliła sprzęt za łatwość w obsłudze. Z mojej obs
Czytaj więcej ...
Przez ostatnie dwa miesiące podczas prowadzenia zajęć z drukowania 3D, miałem możliwość korzystania z zestawu długopisu 3D Banach Master. Młodzież, zarówna podczas lekcji i podczas zajęć dodatkowych, chwaliła sprzęt za łatwość w obsłudze. Z mojej obserwacji wynika, że nauka obsługi następuje błyskawicznie i już po kilku próbach uczniowie wykonywali bardziej skomplikowane projekty. Długopis 3D idealnie sprawdza się jako narzędzie do projektowania. Narzędzie nie zacina się, poprawnie wydaje materiał i nagrzewa filament. Jakość wytworzonych produktów jest na bardzo dobrym poziomie.

Długopisy 3D Banach Master z filamentem i pakietem edukacyjnym

Długopisy 3D są łatwe w obsłudze. Świetnie sprawdzają się w szkole ponadpodstawowej. Uczniowie chętnie wykonują własne projekty i poprzez zabawę uczą się modelowania oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Praca z długopisami angażuje wiele zmysłów,
Czytaj więcej ...
Długopisy 3D są łatwe w obsłudze. Świetnie sprawdzają się w szkole ponadpodstawowej. Uczniowie chętnie wykonują własne projekty i poprzez zabawę uczą się modelowania oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Praca z długopisami angażuje wiele zmysłów, a zajęcia przy ich wykorzystaniu zostają zapamiętane. Dla nauczyciela wygodą jest praktyczne zapakowanie długopisów w walizki, co pozwala na łatwe przenoszenie sprzętu z sali do sali.

Długopis 3D jest doskonałą pomocą edukacyjną w terapii dzieci ze SPE (i nie tylko…). Ten produkt stał się dla mnie narzędziem do tworzenia zindywidualizowanych pomocy terapeutycznych, tj.: alfabet palcowy (daktylografia PJM), pomocy do zabaw matematy
Czytaj więcej ...
Długopis 3D jest doskonałą pomocą edukacyjną w terapii dzieci ze SPE (i nie tylko…). Ten produkt stał się dla mnie narzędziem do tworzenia zindywidualizowanych pomocy terapeutycznych, tj.: alfabet palcowy (daktylografia PJM), pomocy do zabaw matematycznych, rozwijających percepcję wzrokową czy koordynację oko-ręka. Reakcja dzieci? Zachwyt i ogromna chęć do zabawy. Pojawiły się także pytania od dzieci: Z czego to jest zrobione? Zdecydowanie jestem zwolenniczką nauki przez zabawę i działania w przestrzeni (nie na karcie zadaniowej). Dzieci także chętniej wchodzą w tego typu aktywności. W mojej głowie rodzą się kolejne pomysły na wykorzystanie długopisu! Daje tyle możliwości! Stanowi motywację do pracy, rozwija kreatywność i pozwala stworzyć obiekty przestrzenne. Nie wspomnę już o walorach związanych z doskonaleniem motoryki i precyzji. Może być także narzędziem, które podniesie jakość pracy w małych zespołach lub w parze.

Długopis Banach 3D + Filament PLA 200 m ZESTAW

Długopisy 3D w Harcówce? Czemu nie? Świetny pomysł na uatrakcyjnienie zbiórek gromad zuchowych i drużyn harcerskich. To niewielkie urządzenie ma dużą moc. Doskonale sprawdza się podczas majsterki. Za ich pomocą można wyczarować wszystko - od ozdób ch
Czytaj więcej ...
Długopisy 3D w Harcówce? Czemu nie? Świetny pomysł na uatrakcyjnienie zbiórek gromad zuchowych i drużyn harcerskich. To niewielkie urządzenie ma dużą moc. Doskonale sprawdza się podczas majsterki. Za ich pomocą można wyczarować wszystko - od ozdób choinkowych, po karnawałowe maski, zawieszki, pamiątkowe znaczki z biwaku, aż po zaginione w akcji pierścienie do chusty! Co głowa, to pomysł! Długopis 3D działa terapeutycznie - sprzyja rozwojowi koncentracji, usprawnia małą motorykę i precyzje ruchów.

Długopisy 3D Banach Master z filamentem i pakietem edukacyjnym

Długopisy przyjęte z wielkim entuzjazmem wśród młodzieży Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu oraz I LO Świecie.

Długopisy 3D Banach Master z filamentem i pakietem edukacyjnym

Dodaj opinię

Ocena:
Anuluj
Fakty i mity o filamentach PLA. Czy są bezpieczne w warunkach szkolnych?

Fakty i mity o filamentach PLA. Czy są bezpieczne w warunkach szkolnych?

- Kategorie: Pomoce dydaktyczne

Bezpieczeństwo w edukacji ponad wszystko. Mity związane z PLA w druku 3D

Drukarki 3D idealnie wpasowały się w potrzeby współczesnych szkół i przedszkoli. Nowoczesne placówki oświatowe coraz częściej decydują się na zakup takiego sprzętu po to, aby zajęcia stały się ciekawsze i angażowały wszystkich uczniów. Jednak nadal wokół drukarek i długopisów 3D powstaje wiele mitów, przez które nauczyciele i dyrektorzy sceptycznie podchodzą do urządzenia. Jako jeden z czołowych producentów drukarek 3D chcemy spróbować obalić powstałe mity. Poprosiliśmy Pana Jacka Kawałka, aby jako doświadczony specjalista druku 3D krótko opisał zasadę działania tego filamentu. 

Nie taki diabeł straszny... Co to jest PLA?

Filament PLA stosuje się w drukarkach przeznaczonych do druku 3D i jest on bezpieczny oraz biodegradowalny. W związku z tym nie przyczyniamy się w żaden sposób do zanieczyszczania środowiska. Powstaje on ze źródeł organicznych i termoplastycznych, przez co jest dość delikatny. Ciekawostkę stanowią  materiały, z których powstaje − pochodzą one prosto z natury, a są nimi m.in.: kukurydza, tapioka czy ziemniaki. Sam James Madison w swoich badaniach w Food and Chemical Toxicology Journal potwierdził bezpieczeństwo PLA w kontakcie np. z żywnością.  Sam PLA nie wytwarza żadnych niebezpiecznych związków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na dzieci pracujące z drukarką 3D. Praca z tym urządzeniem wymaga jedynie dbałości o elementy składowe oraz warunki, w jakich jest ono przechowywane. Czyli tak naprawdę z drukarką należy postępować w taki sposób, jak z każdym sprzętem, którego używamy − ostrożnie i według zaleceń producenta. 

Każdy sprzęt potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Na to zwróć uwagę w druku 3D!

Kontakt PLA z żywnością

Drukarki 3D na rynku edukacyjnym są dostosowane do codziennego zastosowania w wielu obszarach. EkoSystem Banach 3D wskazuje 12 obszarów, w których możemy wykorzystać druk 3D w szkole. Jednym z nich jest urozmaicenie zajęć podstawowych, takich jak przyroda, matematyka itp. Druk wybranych modeli 3D ma wspomóc uczniów w codziennych zadaniach lekcyjnych. Jeżeli decydujesz się na kontakt urządzenia z żywnością, musisz mieć świadomość, że ważne jest zastosowanie specjalnych nierdzewnych, stalowych dysz i filamentów typu „natural” i „virgin”. Przede wszystkim liczy się utrzymywanie higieny urządzenia, aby nie doprowadzić do rozwoju drobnoustrojów. 

Zasady BHP w pracy z drukarką 3D

Niezmiernie ważne jest, aby uczniowie poznali zasady korzystania ze sprzętu i ich przestrzegali. Niezależnie od tego, czy jest to drukarka 3D, wyposażenie pracowni chemicznej czy sali informatycznej, zawsze w kontakcie z odczynnikami i sprzętami należy zachować zdrowy rozsądek. Stąd ważna jest w tym temacie edukacja ze strony nauczycieli, którzy powinni być obecni przy użytkowaniu drukarki 3D przez ucznia. Obsługując drukarki 3D, należy przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa, a co najważniejsze, korzystać z wiarygodnych źródeł wiedzy oraz wybierać sprawdzonych dystrybutorów. Możliwości, które dają długopisy i drukarki 3D, są przeogromne i uważam, że należy je stosować przy zachowaniu odpowiednich zasad. Filament PLA nie jest szkodliwy, a bezpieczeństwo obsługi drukarki 3D zależy tylko i wyłącznie od nas samych.

______________
Autor: Jacek Kawałek-  Nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Nr 1 im H. Sienkiewicza w Kołobrzegu. Ukończył WSInż w Koszalinie na kierunku Technika i Informatyka na Wydziale Mechanicznym, oraz Grafikę Komputerową na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. W zawodzie nauczyciela od 1992 roku. Jest twórcą projektu KOŁOBRZEG 3D mającego na celu zainteresowanie uczniów i mieszkańców Kołobrzegu historią miasta 

Powiązane posty

Udostępnij