Opinie Klientów

<p>Coraz więcej uczniów zmaga się ze specyficznymi trudnościami w uczeniu. Wymaga dostosowanego, wielozmysłowego i atrakcyjnego wsparcia w uczeniu się. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania w postaci atrakcyjnych pakietów i materiałów edukac
Czytaj więcej ...
<p>Coraz więcej uczniów zmaga się ze specyficznymi trudnościami w uczeniu. Wymaga dostosowanego, wielozmysłowego i atrakcyjnego wsparcia w uczeniu się. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania w postaci atrakcyjnych pakietów i materiałów edukacyjnych. Jednym z nich jest zestaw SPE dla klas 4-8 Eduterapeutica, który spełnia naszym zdaniem wszystkie elementy materiałów wzbudzających zainteresowanie uczniów. Zwiększa motywację i intencję do podjęcia wyzwania i co istotne daje szansę na odniesienie sukcesu każdemu uczniowi. Różnorodność zadań, stopniowanie trudności w ćwiczeniach i fantastycznie skomponowane multimedialne zadania w połączeniu z wydrukowanymi kartami pracy dają możliwość indywidualizacji pracy. Na uwagę zasługuje długopis Banach 3D z kartami pracy oraz materiałem do tworzenia modeli, który dla uczniów potrzebujących dodatkowej motywacji i częstej zmienności oddziaływań jest dodatkowy atutem. Ogromną wartością pakietu jest osnowa metodyczna dla nauczycieli i poradnik dla rodziców, które są ogromnym wsparciem w zakresie wyboru odpowiednich zadań, ich merytorycznego zastosowania i kontynuowania terapii w domu.</p>

Eduterapeutica Specjalne Potrzeby Edukacyjne 4-8

Złapmy Lwa to świetna gra ucząca logicznego myślenia i planowania ruchów. Zasady są tak łatwe, że wystarczy kilka minut, a dzieci wiedzą co robić. Ogromnym walorem gry jest strategia oraz logika znana z europejskich szachów sprowadzona jednak do niez
Czytaj więcej ...
Złapmy Lwa to świetna gra ucząca logicznego myślenia i planowania ruchów. Zasady są tak łatwe, że wystarczy kilka minut, a dzieci wiedzą co robić. Ogromnym walorem gry jest strategia oraz logika znana z europejskich szachów sprowadzona jednak do niezbędnego minimum: czterech figur-zwierzątek dla każdego z dwóch graczy i małej planszy o wymiarach trzy na cztery pola. W grę można grać również na większej powierzchni, wykorzystując do tego matę 1,5 m na 2 m i 8 dużych miękkich poduszek, świetna gra dywanowa. Wyśmienita zabawa, inteligentne rozgrywki, świetne wykonanie - Złapmy Lwa to naprawdę udany zakup nie tylko do przedszkola.

Złapmy lwa 3x4! Zestaw (gra dywanowa i gry planszowe)

Gra jest stworzona w bardzo ciekawej formie tj.: „zwierzątkowych” poduszek, którymi dzieci rozgrywają partie uproszczonej gry w szachy. Gra ma proste reguły, które da się wyjaśnić w kilka minut. Nie trzeba pamiętać o możliwych ruchach zwierząt na pl
Czytaj więcej ...
Gra jest stworzona w bardzo ciekawej formie tj.: „zwierzątkowych” poduszek, którymi dzieci rozgrywają partie uproszczonej gry w szachy. Gra ma proste reguły, które da się wyjaśnić w kilka minut. Nie trzeba pamiętać o możliwych ruchach zwierząt na planszy – są oznaczone dobrze widocznymi na figurach znakami. Po wspólnej zabawie na dywanie, dzieci grają w parach, wykorzystując mniejsze plansze i figury dołączone do zestawu. Najważniejsze cechy gry to: grafika dostosowana do małych dzieci, rozpoczęcie nauki bez umiejętności czytania, doskonały wstęp do szachów. Gra daje dzieciom dużo radości.

Złapmy lwa 3x4! Zestaw (gra dywanowa i gry planszowe)

Gra „Złapmy lwa” świetnie się sprawdza w warunkach wyjazdowych. Podczas organizowanych przez nas biwaków, wykorzystujemy ją, jako jedną z konkurencji, za którą młodzież zdobywa punkty. Małe zestawy i świetnie opracowane instrukcje pozwalają na wprowa
Czytaj więcej ...
Gra „Złapmy lwa” świetnie się sprawdza w warunkach wyjazdowych. Podczas organizowanych przez nas biwaków, wykorzystujemy ją, jako jedną z konkurencji, za którą młodzież zdobywa punkty. Małe zestawy i świetnie opracowane instrukcje pozwalają na wprowadzenie zasad gry i ćwiczenia poszczególnym grupom. Potem, dzięki makiecie i poduszkom pionkom rozgrywane są „pojedynki” pomiędzy grupami. Oprócz elementu rywalizacji gra zapewnia świetną zabawę. Obserwowanie grup jest dla nauczyciela źródłem olbrzymiej radości i inspiracji – młodzież żywo dyskutuje starając się obrać najskuteczniejsza strategię, znajdują niekonwencjonalne rozwiązania, ćwiczą logiczne myślenie i orientacje w przestrzeni, pracują zespołowo. Warto dodać, ze gra jest wykorzystywana wśród uczniów klas 6 i wyżej (łącznie z gimnazjalnymi) i świetnie zdaje egzamin. Nie możemy się doczekać wersji dla zaawansowanych.

Złapmy lwa 3x4! Zestaw (gra dywanowa i gry planszowe)

Gra planszowa Złapmy lwa! jest rewelacyjna. Bardzo dobrze i ładnie wykonana. Chce się ją mieć i w nią grać. Dla dzieci jest atrakcyjna i ze względu na duże elementy bezpieczna. Klasyczna wersja nadaje się dla dzieci z zaburzeniami rozwoju w wieku wcz
Czytaj więcej ...
Gra planszowa Złapmy lwa! jest rewelacyjna. Bardzo dobrze i ładnie wykonana. Chce się ją mieć i w nią grać. Dla dzieci jest atrakcyjna i ze względu na duże elementy bezpieczna. Klasyczna wersja nadaje się dla dzieci z zaburzeniami rozwoju w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym (z zespołem Aspergera lub wysokofunkcjonujących autystów). Są w niej jasne reguły i pewna schematyczność, co sprawia, że świetnie nadaje się do grania z dziećmi z tego rodzaju zaburzeniami.

Złapmy Lwa. Specjalne potrzeby edukacyjne

Lekcja geometrii z drukiem 3D

Lekcja geometrii z drukiem 3D

- Kategorie: Druk 3D

Jak może wyglądać lekcja geometrii z 3D?  Może być praktyczna, zakładająca większą samodzielność i nie opierająca się tak mocno na wyobraźni uczniów. Drukarka 3D w szkole to dostęp do kilkudziesięciu zróżnicowanych modeli figur geometrycznych podnoszących efektywność nauki. Zobacz jak w praktyce można wykorzystać 3D podczas lekcji geometrii.

Modele brył na lekcji geometrii

Duże, lekkie, a przede wszystkim pomocne i tanie w wydrukowaniu. W bazie naszych projektów Banach 3D  można znaleźć kilkanaście świetnych modeli brył. Prostokąty, kwadraty, walce, stożki oraz ich przekroje znakomicie sprawdzają się podczas lekcji geometrii. Niewielki koszt wydruku takich modeli 3D sprawia, że możliwe jest prowadzenie zajęć, podczas których uczniowie mogą dotykać modeli oraz zaznaczać na nich linie, przekątne, równoległe, średnice, poszczególne boki i kąty. Dzięki temu lekcje okazują się być dużo bardziej angażujące, a w konsekwencji skuteczniejsze.

Zabawa w kąty 

Nie każdy wydruk 3D musi być duży i skomplikowany. Czasem najbardziej skuteczne okazują się być proste rozwiązania. To stwierdzenie dotyczy również geometrii i poznawania podstawowych kątów. Dlatego też czasem warto sięgnąć po proste modele kątów, których niewielki rozmiar pozwala w krótkim czasie i niewielkim kosztem wydrukować po jednym egzemplarzu zbioru kątów dla każdego ucznia.

Okrąg i ułamki na lekcji geometrii z 3D

Ułamki są jednym z pierwszych zagadnień realizowanych podczas lekcji matematyki w szkole podstawowej. Nic w tym dziwnego, gdyż rozróżnienie podstawowych części, takich jak 1/2 , ¼, ⅛ itd. przydaje się w ciągu całego życia.

Przyswojenie tej wiedzy bywa trudne szczególnie we wczesnym okresie nauki. W takich chwilach warto skorzystać z drukarki 3D, za pomocą której można wydrukować kolorowe okręgi złożone z kolorowych części (ułamków), które ułatwiają odróżnianie poszczególnych wielkości.

Figura w figurze

Ostatnia opisana w tym miejscu pomoc dydaktyczna przydatna podczas lekcji geometrii to zbiór figur. Pomimo różnych długości boków poszczególnych trójkątów możliwe jest ułożenie z nich kwadratu lub sześcianu używając do tego pomocnych form. W ten sposób uczniowie mogą rozwijać swoją kreatywność, spostrzegawczość oraz realizować podstawę programową w zakresie nauki geometrii.

Zarówno Internet jak i baza projektów Banach3D pełne są sprawdzonych projektów 3D, które wystarczy pobrać i wydrukować na szkolnej drukarce 3D. Jednak to od nauczyciela zależy, które modele 3D znajdą się na jego lekcjach i ułatwią prowadzenie zajęć. Ważne jest by lekcje geometrii z 3D były ciekawą formą uzupełniającą dotychczasowe metody nauki i pozwalały zróżnicować sposób przekazywania wiedzy w taki sposób jaki nauczyciel uzna za najlepszy. 

Udostępnij