„LOGOPEDIA ROZSZERZONA” - pomoc dla logopedów i terapeutów

„LOGOPEDIA ROZSZERZONA” - pomoc dla logopedów i terapeutów

„LOGOPEDIA ROZSZERZONA” to rewelacyjna pomoc dla logopedów i terapeutów, która:

*lubi nowości, pokonuje trudności;

*rozwija mowę;

*otwiera głowę :);

*język ćwiczymy i świetnie się bawimy’

*pozwala na innowacje;

* i językowe wariacje.

Logopedia - na zajęcia grupowe i indywidualne

Logopedia rozszerzona to świetny zestaw nie tylko do pracy indywidualnej, ale i grupowej z dziećmi. Zestaw kart słuchowych pozwala zarówno na utrwalanie liter, jak i naukę czytania globalnego. Dzięki wyrazom zawartym w tym zestawie możliwa jest nauka różnicowania głosek poprzez zabawę, nie tylko poprzez słuch, ale dzięki zapisowi, również poprzez wzrok. Pakiet ten nadaje się idealnie dla dzieci z dysleksją, a także z afazją. Karty te mogą również stanowić doskonałe uzupełnienie zajęć logorytmicznych lub grupowych logopedycznych dla dzieci przedszkolnych. Dołączony do pakietu zestaw słuchowy sprzyja koncentracji dziecka na zadaniu, szczególnie gdy jest wrażliwe na bodźce zewnętrzne. Dodatkowe karty z porami roku umożliwiają ćwiczenia z zakresu poszerzania słownictwa, naukę konstruowania wypowiedzi oraz pozwalają utrwalać słowa. Doskonale sprawdzą się przy zapamiętywaniu materiału dotyczącego pór roku, zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Dzięki wersji na pendrivie możliwe jest uruchomienie zestawu na dużej tablicy multimedialnej i ćwiczenie z większą grupą dzieci. Przyjazna dla najmłodszych grafika oraz forma ćwiczeń sprzyjają nauce przez zabawę. 

Eduterapeutica Logopedia "świat" edukacyjny dla dzieci

Dołączony do pakietu zestaw słuchowy sprzyja koncentracji dziecka na zadaniu, szczególnie gdy jest wrażliwe na bodźce zewnętrzne. Dodatkowe karty z porami roku umożliwiają ćwiczenia z zakresu poszerzania słownictwa, naukę konstruowania wypowiedzi oraz pozwalają utrwalać słowa. Doskonale sprawdzą się przy zapamiętywaniu materiału dotyczącego pór roku, zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Dzięki wersji na pendrivie możliwe jest uruchomienie zestawu na dużej tablicy multimedialnej i ćwiczenie z większą grupą dzieci. Przyjazna dla najmłodszych grafika oraz forma ćwiczeń sprzyjają nauce przez zabawę. W przypadku młodszych dzieci świetnie sprawdzą się również labiogramy obrazujące i utrwalające prawidłowe ułożenie narządów artykulacyjnych lub/i dodatkowo jako pomoc w zajęciach dla rodziców, np. na warsztatach logopedycznych. Dołączone do zestawu karty pracy można bez problemu dostosować do wieku i możliwości dzieci, zarówno młodszych, jak i starszych. Memory świetnie sprawdzi się przy pracy z przedszkolakami, wśród których obrazki i układanki wspomagają naturalną formę zabawy i nauki. Szefu − postać Terapeuciaków, główny bohater serii pomoże dzieciom zrozumieć, iż wady wymowy są do opanowania, a ćwiczenia w grupie dodadzą im pewności siebie, zgodnie z hasłem: „Bądź Szefem swojej mowy!” Zarówno dzieci, jak i rodzice powinni mieć świadomość, iż wady wymowy można korygować i to od nas w dużej mierze zależy, czy uda nam się przezwyciężyć napotkane trudności i odnieść sukces. Ze względu na pojawiające się u dzieci coraz częściej zaburzenia słuchu, zestaw słuchawkowy oraz sam program wspomogą zapamiętywanie głosek, ćwiczenia słuchu fonematycznego, a karty pracy przyczynią się do ich utrwalenia na piśmie, w formie przyjaznej dzieciom. Coraz częstsze wady wymowy u najmłodszych wymagają nowoczesnych form wsparcia. Dzieci wychowywane w cyfrowym świecie odnajdą się dobrze w programie „Logopedia rozszerzona”, a forma ćwiczeń na komputerze lub tablicy multimedialnej, nie tylko poprzez karty pracy i powtarzanie, będzie dla nich ciekawsza.

Logopedia w przedszkolu

W przedszkolu pakiet ten przyda się przy:

− zajęciach logopedycznych;

− terapii dzieci z afazją, dysleksją, autyzmem, ORM;

− doskonaleniu słuchu fonematycznego;

− zabawach logopedycznych z dziećmi;

− utrwalaniu głosek i liter;

− doskonaleniu czytania globalnego;

− zajęciach otwartych dla rodziców.

W programie możliwa jest terapia następujących zaburzeń:

− szereg szumiący,

− szereg syczący,

− szereg ciszący,

− różnicowanie szeregów;

− głoska R,

− głoska K, G,

− dźwięczność (mowa bezdźwięczna),

− słuch fonematyczny,

− terapia jąkania.

Logopedia rozszerzona - idealne narzędzie TiK

Zgodnie z kierunkami polityki oświatowej „Logopedia rozszerzona” będzie stanowić ciekawe narzędzie do wspomagania rozwoju dzieci oraz wykorzystania narzędzi TIK w przedszkolu, pozwoli ponadto nauczycielowi na pracę z większą grupą przedszkolną poprzez zabawy logopedyczne, a także sprawdzi się świetnie jako narzędzie edukacyjne dla rodziców. Przyda się również przy integracji grupy z dziećmi z trudnościami komunikacyjnymi − wspólna zabawa bowiem pozwala na przełamanie nieśmiałości, a dzieci z trudnościami w wymowie nie czują się wyobcowane w grupie. Moje przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ćwiczeń słuchowych i okazało się, że przynoszą one wymierne efekty. Podsumowując, polecamy serdecznie pakiet „Logopedia rozszerzona”. Zastań „Szefem swojej mowy”!:

S − sam poznaj swoje zdolności;

Z − zwalcz trudności;

E − eliminuj błędy;

F − fajnie się baw;

U − uśmiechem i prawidłową wymową witaj świat!

_________________________________________

Autorka: Magdalena Makowska -  polonistka, logopeda, nauczyciel przedszkola, Terapeuta Ręki, Trener TUS, prowadzę zajęcia Metod W. Sherborne oraz Logorytmikę.

Powiązane posty

Udostępnij tę treść