Opinie Klientów

Przez ostatnie dwa miesiące podczas prowadzenia zajęć z drukowania 3D, miałem możliwość korzystania z zestawu długopisu 3D Banach Master. Młodzież, zarówna podczas lekcji i podczas zajęć dodatkowych, chwaliła sprzęt za łatwość w obsłudze. Z mojej obs
Czytaj więcej ...
Przez ostatnie dwa miesiące podczas prowadzenia zajęć z drukowania 3D, miałem możliwość korzystania z zestawu długopisu 3D Banach Master. Młodzież, zarówna podczas lekcji i podczas zajęć dodatkowych, chwaliła sprzęt za łatwość w obsłudze. Z mojej obserwacji wynika, że nauka obsługi następuje błyskawicznie i już po kilku próbach uczniowie wykonywali bardziej skomplikowane projekty. Długopis 3D idealnie sprawdza się jako narzędzie do projektowania. Narzędzie nie zacina się, poprawnie wydaje materiał i nagrzewa filament. Jakość wytworzonych produktów jest na bardzo dobrym poziomie.

Długopisy 3D Banach Master z filamentem i pakietem edukacyjnym

Długopisy 3D są łatwe w obsłudze. Świetnie sprawdzają się w szkole ponadpodstawowej. Uczniowie chętnie wykonują własne projekty i poprzez zabawę uczą się modelowania oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Praca z długopisami angażuje wiele zmysłów,
Czytaj więcej ...
Długopisy 3D są łatwe w obsłudze. Świetnie sprawdzają się w szkole ponadpodstawowej. Uczniowie chętnie wykonują własne projekty i poprzez zabawę uczą się modelowania oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Praca z długopisami angażuje wiele zmysłów, a zajęcia przy ich wykorzystaniu zostają zapamiętane. Dla nauczyciela wygodą jest praktyczne zapakowanie długopisów w walizki, co pozwala na łatwe przenoszenie sprzętu z sali do sali.

Długopis 3D jest doskonałą pomocą edukacyjną w terapii dzieci ze SPE (i nie tylko…). Ten produkt stał się dla mnie narzędziem do tworzenia zindywidualizowanych pomocy terapeutycznych, tj.: alfabet palcowy (daktylografia PJM), pomocy do zabaw matematy
Czytaj więcej ...
Długopis 3D jest doskonałą pomocą edukacyjną w terapii dzieci ze SPE (i nie tylko…). Ten produkt stał się dla mnie narzędziem do tworzenia zindywidualizowanych pomocy terapeutycznych, tj.: alfabet palcowy (daktylografia PJM), pomocy do zabaw matematycznych, rozwijających percepcję wzrokową czy koordynację oko-ręka. Reakcja dzieci? Zachwyt i ogromna chęć do zabawy. Pojawiły się także pytania od dzieci: Z czego to jest zrobione? Zdecydowanie jestem zwolenniczką nauki przez zabawę i działania w przestrzeni (nie na karcie zadaniowej). Dzieci także chętniej wchodzą w tego typu aktywności. W mojej głowie rodzą się kolejne pomysły na wykorzystanie długopisu! Daje tyle możliwości! Stanowi motywację do pracy, rozwija kreatywność i pozwala stworzyć obiekty przestrzenne. Nie wspomnę już o walorach związanych z doskonaleniem motoryki i precyzji. Może być także narzędziem, które podniesie jakość pracy w małych zespołach lub w parze.

Długopis Banach 3D + Filament PLA 200 m ZESTAW

Długopisy 3D w Harcówce? Czemu nie? Świetny pomysł na uatrakcyjnienie zbiórek gromad zuchowych i drużyn harcerskich. To niewielkie urządzenie ma dużą moc. Doskonale sprawdza się podczas majsterki. Za ich pomocą można wyczarować wszystko - od ozdób ch
Czytaj więcej ...
Długopisy 3D w Harcówce? Czemu nie? Świetny pomysł na uatrakcyjnienie zbiórek gromad zuchowych i drużyn harcerskich. To niewielkie urządzenie ma dużą moc. Doskonale sprawdza się podczas majsterki. Za ich pomocą można wyczarować wszystko - od ozdób choinkowych, po karnawałowe maski, zawieszki, pamiątkowe znaczki z biwaku, aż po zaginione w akcji pierścienie do chusty! Co głowa, to pomysł! Długopis 3D działa terapeutycznie - sprzyja rozwojowi koncentracji, usprawnia małą motorykę i precyzje ruchów.

Długopisy 3D Banach Master z filamentem i pakietem edukacyjnym

Długopisy przyjęte z wielkim entuzjazmem wśród młodzieży Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu oraz I LO Świecie.

Długopisy 3D Banach Master z filamentem i pakietem edukacyjnym

Dodaj opinię

Ocena:
Anuluj
„LOGOPEDIA ROZSZERZONA” - pomoc dla logopedów i terapeutów

„LOGOPEDIA ROZSZERZONA” - pomoc dla logopedów i terapeutów

„LOGOPEDIA ROZSZERZONA” to rewelacyjna pomoc dla logopedów i terapeutów, która:

*lubi nowości, pokonuje trudności;

*rozwija mowę;

*otwiera głowę :);

*język ćwiczymy i świetnie się bawimy’

*pozwala na innowacje;

* i językowe wariacje.

Logopedia - na zajęcia grupowe i indywidualne

Logopedia rozszerzona to świetny zestaw nie tylko do pracy indywidualnej, ale i grupowej z dziećmi. Zestaw kart słuchowych pozwala zarówno na utrwalanie liter, jak i naukę czytania globalnego. Dzięki wyrazom zawartym w tym zestawie możliwa jest nauka różnicowania głosek poprzez zabawę, nie tylko poprzez słuch, ale dzięki zapisowi, również poprzez wzrok. Pakiet ten nadaje się idealnie dla dzieci z dysleksją, a także z afazją. Karty te mogą również stanowić doskonałe uzupełnienie zajęć logorytmicznych lub grupowych logopedycznych dla dzieci przedszkolnych. Dołączony do pakietu zestaw słuchowy sprzyja koncentracji dziecka na zadaniu, szczególnie gdy jest wrażliwe na bodźce zewnętrzne. Dodatkowe karty z porami roku umożliwiają ćwiczenia z zakresu poszerzania słownictwa, naukę konstruowania wypowiedzi oraz pozwalają utrwalać słowa. Doskonale sprawdzą się przy zapamiętywaniu materiału dotyczącego pór roku, zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Dzięki wersji na pendrivie możliwe jest uruchomienie zestawu na dużej tablicy multimedialnej i ćwiczenie z większą grupą dzieci. Przyjazna dla najmłodszych grafika oraz forma ćwiczeń sprzyjają nauce przez zabawę. 

Eduterapeutica Logopedia "świat" edukacyjny dla dzieci

Dołączony do pakietu zestaw słuchowy sprzyja koncentracji dziecka na zadaniu, szczególnie gdy jest wrażliwe na bodźce zewnętrzne. Dodatkowe karty z porami roku umożliwiają ćwiczenia z zakresu poszerzania słownictwa, naukę konstruowania wypowiedzi oraz pozwalają utrwalać słowa. Doskonale sprawdzą się przy zapamiętywaniu materiału dotyczącego pór roku, zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Dzięki wersji na pendrivie możliwe jest uruchomienie zestawu na dużej tablicy multimedialnej i ćwiczenie z większą grupą dzieci. Przyjazna dla najmłodszych grafika oraz forma ćwiczeń sprzyjają nauce przez zabawę. W przypadku młodszych dzieci świetnie sprawdzą się również labiogramy obrazujące i utrwalające prawidłowe ułożenie narządów artykulacyjnych lub/i dodatkowo jako pomoc w zajęciach dla rodziców, np. na warsztatach logopedycznych. Dołączone do zestawu karty pracy można bez problemu dostosować do wieku i możliwości dzieci, zarówno młodszych, jak i starszych. Memory świetnie sprawdzi się przy pracy z przedszkolakami, wśród których obrazki i układanki wspomagają naturalną formę zabawy i nauki. Szefu − postać Terapeuciaków, główny bohater serii pomoże dzieciom zrozumieć, iż wady wymowy są do opanowania, a ćwiczenia w grupie dodadzą im pewności siebie, zgodnie z hasłem: „Bądź Szefem swojej mowy!” Zarówno dzieci, jak i rodzice powinni mieć świadomość, iż wady wymowy można korygować i to od nas w dużej mierze zależy, czy uda nam się przezwyciężyć napotkane trudności i odnieść sukces. Ze względu na pojawiające się u dzieci coraz częściej zaburzenia słuchu, zestaw słuchawkowy oraz sam program wspomogą zapamiętywanie głosek, ćwiczenia słuchu fonematycznego, a karty pracy przyczynią się do ich utrwalenia na piśmie, w formie przyjaznej dzieciom. Coraz częstsze wady wymowy u najmłodszych wymagają nowoczesnych form wsparcia. Dzieci wychowywane w cyfrowym świecie odnajdą się dobrze w programie „Logopedia rozszerzona”, a forma ćwiczeń na komputerze lub tablicy multimedialnej, nie tylko poprzez karty pracy i powtarzanie, będzie dla nich ciekawsza.

Logopedia w przedszkolu

W przedszkolu pakiet ten przyda się przy:

− zajęciach logopedycznych;

− terapii dzieci z afazją, dysleksją, autyzmem, ORM;

− doskonaleniu słuchu fonematycznego;

− zabawach logopedycznych z dziećmi;

− utrwalaniu głosek i liter;

− doskonaleniu czytania globalnego;

− zajęciach otwartych dla rodziców.

W programie możliwa jest terapia następujących zaburzeń:

− szereg szumiący,

− szereg syczący,

− szereg ciszący,

− różnicowanie szeregów;

− głoska R,

− głoska K, G,

− dźwięczność (mowa bezdźwięczna),

− słuch fonematyczny,

− terapia jąkania.

Logopedia rozszerzona - idealne narzędzie TiK

Zgodnie z kierunkami polityki oświatowej „Logopedia rozszerzona” będzie stanowić ciekawe narzędzie do wspomagania rozwoju dzieci oraz wykorzystania narzędzi TIK w przedszkolu, pozwoli ponadto nauczycielowi na pracę z większą grupą przedszkolną poprzez zabawy logopedyczne, a także sprawdzi się świetnie jako narzędzie edukacyjne dla rodziców. Przyda się również przy integracji grupy z dziećmi z trudnościami komunikacyjnymi − wspólna zabawa bowiem pozwala na przełamanie nieśmiałości, a dzieci z trudnościami w wymowie nie czują się wyobcowane w grupie. Moje przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ćwiczeń słuchowych i okazało się, że przynoszą one wymierne efekty. Podsumowując, polecamy serdecznie pakiet „Logopedia rozszerzona”. Zastań „Szefem swojej mowy”!:

S − sam poznaj swoje zdolności;

Z − zwalcz trudności;

E − eliminuj błędy;

F − fajnie się baw;

U − uśmiechem i prawidłową wymową witaj świat!

_________________________________________

Autorka: Magdalena Makowska -  polonistka, logopeda, nauczyciel przedszkola, Terapeuta Ręki, Trener TUS, prowadzę zajęcia Metod W. Sherborne oraz Logorytmikę.

Powiązane posty

Udostępnij