Opinie Klientów

Filamenty firmy Banach 3D to wysokiej jakości biodegradowalny i bezpieczny dla dzieci materiał. Potwierdzają to testowane dotychczasowo filamenty PLA PREMIUM SMOOTH oraz PLA PREMIUM ACTIV, które podczas druku nie stanowiły problemu. Materiał nawinięt
Czytaj więcej ...
Filamenty firmy Banach 3D to wysokiej jakości biodegradowalny i bezpieczny dla dzieci materiał. Potwierdzają to testowane dotychczasowo filamenty PLA PREMIUM SMOOTH oraz PLA PREMIUM ACTIV, które podczas druku nie stanowiły problemu. Materiał nawinięty jest prawidłowo, dzięki czemu nie plącze się na szpuli, a średnica materiału nie odbiega od normy. Wysokiej jakości filamenty firmy Banach 3D są łatwe w drukowaniu i dostępne w szerokiej palecie kolorów. Struktura materiału nie zapycha głowicy, dzięki czemu jakość wydruku jest na najwyższym poziomie. W związku z powyższym z całym przekonaniem rekomenduje firmę Banach 3D jako specjalistę w swojej branży.

Filamenty PLA Banach 3D - Smooth

Since the era of Charlemagne

and 12 thousand Georgian manuscripts

Hi guys! I am a 19 year old beautiful girl from Ukraine, looking for new friends. More: https://telegra.ph/Looking-for-new-friends-05-13

so expensive material

Dodaj opinię

Ocena:
Anuluj
Niepełnosprawność Intelektualna - studium przypadku

Niepełnosprawność Intelektualna - studium przypadku

Karolinka uczęszcza do przedszkola od września 2022 roku. Jest ciekawą świata 6-latką. Wcześniej dziewczynka ze względu na swoje problemy zdrowotne była objęta nauczaniem indywidualnym w domu. Karolinka ma zdiagnozowaną niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim oraz niedosłuch. Dziewczynka wykazuje również trudności w zakresie motoryki małej, dlatego dodatkowo uczęszcza na rehabilitację. 

Niepełnosprawność Intelektualna - dostrzegam piękno świata

Karolina ma problemy ze skupieniem uwagi (dużo bodźców ją rozprasza). Dziewczynka jest bardzo zainteresowana wszystkim, co się wokół niej dzieje, zadaje mnóstwo pytań o funkcjonowanie świata i próbuje zrozumieć jego mechanizmy. Na każde zadane pytanie oczekuje satysfakcjonującej ją odpowiedzi. „Dlaczego ja muszę ubrać kalosze?” – „Bo pada deszcz”. – „To jak pada deszcz, to dlaczego on (wskazanie palcem na kolegę) nie ma kaloszy?” – „Tak, Dawid nie ma kaloszy, ale ma adidasy, w nich też można chodzić w czasie deszczu”. Dziewczynka wymaga stałego wsparcia i motywacji do dokończenia rozpoczętych działań oraz przypominania, co w danej chwili robimy zarówno na zajęciach grupowych, jak i indywidualnych.

Dobierz mi zajęcia rewalidacyjne - potrzebuję wsparcia

Zajęcia rewalidacyjne, jakie z nią prowadzę, staram się dostosowywać do tematyki omawianej w danym tygodniu w przedszkolu. W tym celu wykorzystuję program „Niepełnosprawność intelektualna i ASD”. Z programu wybieram treści, które dostosowuję do potrzeb swojej podopiecznej, ale zdarza się również, że wykorzystuję program w całości tak, jak został przygotowany. Tak było w przypadku tematu związanego z porami roku. Karolinka z dużym zainteresowaniem dopasowywała ubrania do odpowiedniego sezonu. Chociaż zrobiła kilka błędów, nie zniechęciła się w poszukiwaniu ubrań i sama ponawiała próbę.  Program wykorzystuję również jako wstęp do wspólnej pracy. W taki sposób pracowałyśmy w ostatnim tygodniu karnawału, przygotowując nakrycie stołu na posiłek. Na początku zajęć, wykorzystując program „Niepełnosprawność intelektualna i ASD”, Karolina ułożyła prawidłowo nakrycia do posiłku, a następnie wspomagając się spoglądaniem na komputer, odwzorowała takie samo ułożenie na stole, korzystając z naczyń z zabawkowej kuchenki. 

Zbuduj moją samodzielność

Rozwijając temat naczyń i sprzętów używanych w kuchni, a następnie w domu, sięgnęłam do kart pracy, które dostałam w pakiecie z programem „Niepełnosprawność intelektualna i ASD”. Z kart pracy na początek wybrałam kuchnię. Wspólnie z Karoliną wycięłyśmy urządzenia, które mieszczą się w kuchni, a następnie zadaniem dziewczynki było ułożenie sprzętów w odpowiedni sposób, tak aby wszystkie zmieściły się w pomieszczeniu. Karty pracy zawierają między innymi stół oraz krzesła, ale pojawił się również talerz, sztućce i kubek z herbatą, dzięki czemu Karolina po raz kolejny, ale w nowy sposób mogła nakryć do stołu. W trakcie następnych zajęć, przypominając sobie wykonane wcześniej karty pracy, Karolina miała otoczyć pętlą przedmioty i urządzenia znajdujące się w kuchni oraz wybranych pomieszczeniach domowych. Ponieważ Karolina ma problemy ze słuchem, pracujemy także nad tym zmysłem. Program zawiera również ćwiczenia słuchowe. Proste zadania składają się obrazków i dźwięków, natomiast trudniejsze z dźwięków i podpisów. Karolinka jest na etapie dopasowywania dźwięków do obrazków. Ponieważ to zadanie sprawia jej dużo przyjemności i lubi je wykonywać, wykorzystujemy je na zakończenie zajęć w ramach relaksu. 

Wykorzystuj pakiety multimedialne

Dzięki zróżnicowanym zadaniom pakietu, a także kartom pracy dołączonym do zestawu „Niepełnosprawność intelektualna i ASD” Karolina nie jest znudzona w czasie zajęć, a w przypadku rozproszenia potrafi wrócić do wykonywania zaproponowanych jej aktywności.  Pracując z Karoliną programem „Niepełnosprawność intelektualna i ASD”, chcę, aby miała możliwość popełniać błędy i korygować je, poznając świat w bezpiecznych dla siebie warunkach. Umożliwiają to między innymi przygotowane scenki i konkretne zadania do wykonania, takie jak zrobienie drobnych zakupów np. w kinie. Zadania w pakiecie „Niepełnosprawność intelektualna i ASD” są skonstruowane w taki sposób, aby wychodząc od jednego tematu, rozszerzać go dalej, jednocześnie utrwalając poznane już wiadomości, dlatego używamy go co najmniej raz – dwa razy w tygodniu. Systematyczna praca z pakietem wspiera nie tylko rozwój poznawczy dziecka, ale pomaga również rozwijać pewność siebie w kontaktach z rówieśnikami. 

_____________________________________________________________
Autorka: Autorka  s. Julia Konrad, FDC - Ukończyłam studia pedagogiczne z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, oraz pedagogikę specjalną. Obecnie pracuję jako wychowawca w przedszkolu ogólnodostępnym. Jestem także nauczycielem wspomagającym dla dziecka objętego kształceniem specjalnym. Interesuję się szeroko pojętą komunikacją alternatywną i wspomagającą, a szczególnie językiem migowym jego dostępnością dla osób Głuchych, a także ich kulturą. 

s. Julia Konrad jest zwyciężczynią konkursu, "Co sprawia Ci radość w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną?". Wydarzenia są autentyczne, jednak imię dziecka zostało zmienione na potrzeby opowiadania. 

Powiązane posty

Udostępnij