Opinie Klientów

Przez ostatnie dwa miesiące podczas prowadzenia zajęć z drukowania 3D, miałem możliwość korzystania z zestawu długopisu 3D Banach Master. Młodzież, zarówna podczas lekcji i podczas zajęć dodatkowych, chwaliła sprzęt za łatwość w obsłudze. Z mojej obs
Czytaj więcej ...
Przez ostatnie dwa miesiące podczas prowadzenia zajęć z drukowania 3D, miałem możliwość korzystania z zestawu długopisu 3D Banach Master. Młodzież, zarówna podczas lekcji i podczas zajęć dodatkowych, chwaliła sprzęt za łatwość w obsłudze. Z mojej obserwacji wynika, że nauka obsługi następuje błyskawicznie i już po kilku próbach uczniowie wykonywali bardziej skomplikowane projekty. Długopis 3D idealnie sprawdza się jako narzędzie do projektowania. Narzędzie nie zacina się, poprawnie wydaje materiał i nagrzewa filament. Jakość wytworzonych produktów jest na bardzo dobrym poziomie.

Długopisy 3D Banach Master z filamentem i pakietem edukacyjnym

Długopisy 3D są łatwe w obsłudze. Świetnie sprawdzają się w szkole ponadpodstawowej. Uczniowie chętnie wykonują własne projekty i poprzez zabawę uczą się modelowania oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Praca z długopisami angażuje wiele zmysłów,
Czytaj więcej ...
Długopisy 3D są łatwe w obsłudze. Świetnie sprawdzają się w szkole ponadpodstawowej. Uczniowie chętnie wykonują własne projekty i poprzez zabawę uczą się modelowania oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Praca z długopisami angażuje wiele zmysłów, a zajęcia przy ich wykorzystaniu zostają zapamiętane. Dla nauczyciela wygodą jest praktyczne zapakowanie długopisów w walizki, co pozwala na łatwe przenoszenie sprzętu z sali do sali.

Długopis 3D jest doskonałą pomocą edukacyjną w terapii dzieci ze SPE (i nie tylko…). Ten produkt stał się dla mnie narzędziem do tworzenia zindywidualizowanych pomocy terapeutycznych, tj.: alfabet palcowy (daktylografia PJM), pomocy do zabaw matematy
Czytaj więcej ...
Długopis 3D jest doskonałą pomocą edukacyjną w terapii dzieci ze SPE (i nie tylko…). Ten produkt stał się dla mnie narzędziem do tworzenia zindywidualizowanych pomocy terapeutycznych, tj.: alfabet palcowy (daktylografia PJM), pomocy do zabaw matematycznych, rozwijających percepcję wzrokową czy koordynację oko-ręka. Reakcja dzieci? Zachwyt i ogromna chęć do zabawy. Pojawiły się także pytania od dzieci: Z czego to jest zrobione? Zdecydowanie jestem zwolenniczką nauki przez zabawę i działania w przestrzeni (nie na karcie zadaniowej). Dzieci także chętniej wchodzą w tego typu aktywności. W mojej głowie rodzą się kolejne pomysły na wykorzystanie długopisu! Daje tyle możliwości! Stanowi motywację do pracy, rozwija kreatywność i pozwala stworzyć obiekty przestrzenne. Nie wspomnę już o walorach związanych z doskonaleniem motoryki i precyzji. Może być także narzędziem, które podniesie jakość pracy w małych zespołach lub w parze.

Długopis Banach 3D + Filament PLA 200 m ZESTAW

Długopisy 3D w Harcówce? Czemu nie? Świetny pomysł na uatrakcyjnienie zbiórek gromad zuchowych i drużyn harcerskich. To niewielkie urządzenie ma dużą moc. Doskonale sprawdza się podczas majsterki. Za ich pomocą można wyczarować wszystko - od ozdób ch
Czytaj więcej ...
Długopisy 3D w Harcówce? Czemu nie? Świetny pomysł na uatrakcyjnienie zbiórek gromad zuchowych i drużyn harcerskich. To niewielkie urządzenie ma dużą moc. Doskonale sprawdza się podczas majsterki. Za ich pomocą można wyczarować wszystko - od ozdób choinkowych, po karnawałowe maski, zawieszki, pamiątkowe znaczki z biwaku, aż po zaginione w akcji pierścienie do chusty! Co głowa, to pomysł! Długopis 3D działa terapeutycznie - sprzyja rozwojowi koncentracji, usprawnia małą motorykę i precyzje ruchów.

Długopisy 3D Banach Master z filamentem i pakietem edukacyjnym

Długopisy przyjęte z wielkim entuzjazmem wśród młodzieży Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu oraz I LO Świecie.

Długopisy 3D Banach Master z filamentem i pakietem edukacyjnym

Dodaj opinię

Ocena:
Anuluj
Początek druku 3D. Od czego zacząć?

Początek druku 3D. Od czego zacząć?

- Kategorie: Druk 3D

Środki  z dofinansowania Laboratoria Przyszłości powinny zostać przeznaczone m.in. na: drukarkę 3D, mikrokontrolery czy stacje lutownicze. Zapewne w większości szkół pojawiły się już zakupione pomoce dydaktyczne. Być może wielu nauczycieli patrzy na zapakowaną drukarkę i odkłada „na później” moment rozpoczęcia pracy z drukiem 3D. Warto jednak nie zwlekać do ostatniej chwili i już teraz znaleźć czas na zapoznanie się z obsługą urządzenia i wykonanie pierwszych wydruków. Nie chodzi tu tylko o zdobycie niezbędnego doświadczenia, ale także o wymagania programu, które są dostępne pod adresem: Sprawdź

Program Laboratoria Przyszłości. Na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę w programie Laboratoria Przyszłości? Szkoła, która bierze udział w programie, zobowiązuje się do wyznaczenia koordynatora. Sprzęt w placówce musi być wykorzystywany przez minimum 3 godziny tygodniowo w ciągu 5 lat na zajęciach lekcyjnych, kołach zainteresowań czy zajęciach pozalekcyjnych. Ponadto szkoła będzie miała obowiązek dzielenia się dobrymi praktykami i wymianą wiedzy z innymi jednostkami oświaty oraz będzie musiała składać sprawozdania z udziału w programie „Laboratoria Przyszłości”.

Dlatego też, żeby móc bezproblemowo i co najważniejsze bezstresowo rozpocząć nowy rok szkolny 2022/2023, warto już teraz zacząć stawiać pierwsze kroki z drukiem 3D. Szkoły, które weszły w posiadanie drukarki 3D razem z pakietem ekoSystem Banach 3D, przez 5 lat będą otrzymywały m.in. wsparcie dydaktyczne, pomoc techniczną i pomoc formalną. Już teraz można zapisać się na szkolenie techniczne online „Druk 3D w szkole. Praktyczne wskazówki, jak rozpocząć pracę z drukarką Banach School”. Jest to wprowadzające szkolenie, które odbywa się raz w miesiącu, więc można wybrać dogodny dla siebie termin. Podczas spotkania uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez cały proces od wypakowania drukarki do jej pierwszego uruchomienia, a następnie wykonania wydruku 3D. Dowiedzą się, jak wypoziomować stół czy załadować filament. Ponadto zostaną poinformowani o tym, jak wykorzystać druk 3D na zajęciach szkolnych i w jaki sposób posługiwać się educhmurą – platformą dedykowaną dla posiadaczy pakietu ekoSystem. 

Zapisy i terminy szkoleń dostępne są pod adresem: Webinarium, educhmura

eduChmura wspracie merytoryczne i techniczne

Oprócz szkolenia warto założyć konto we wspomnianej wcześniej educhmurze, która dostępna jest pod adresem: Sprawdź

Po wybraniu opcji „Nie masz konta? Załóż je!” użytkownik zostanie poproszony o podanie podstawowych informacji umożliwiających założenie konta.

Po procesie rejestracji wejdziemy na stronę, na której warto w opcji „Dodaj kod” wpisać kod, który uzyskała szkoła po zakupie drukarki 3D wraz z pakietem EkoSystem. 

Po wprowadzeniu kodu możemy wybrać opcję „Start” i od tego momentu korzystać z zasobów EkoSystemu, czyli scenariuszy zajęć, filmów instruktażowych, nauki modelowania 3D itd. Ponadto na platformie educhmura na bieżąco będziemy informowani o aktualnych szkoleniach czy webinarach. 

W zakładce „Jak rozpocząć zajęcia z drukiem 3D?” dostępny jest „FAQ dla początkujących”, w którym można znaleźć odpowiedzi na pytania związane z użytkowaniem drukarki oraz problemami, które mogą się pojawić podczas jej wykorzystywania. Natomiast w zakładce „Wsparcie techniczne” dostępne są filmy instruktażowe dla początkujących użytkowników, prowadzące ich krok po kroku − od rozpakowania drukarki, poprzez jej kalibrację, załadowanie filamentu, aż po pierwszy wydruk.

Powiązane posty

Udostępnij