Początek druku 3D. Od czego zacząć?

Początek druku 3D. Od czego zacząć?

Kategorie : Druk 3D

Środki  z dofinansowania Laboratoria Przyszłości powinny zostać przeznaczone m.in. na: drukarkę 3D, mikrokontrolery czy stacje lutownicze. Zapewne w większości szkół pojawiły się już zakupione pomoce dydaktyczne. Być może wielu nauczycieli patrzy na zapakowaną drukarkę i odkłada „na później” moment rozpoczęcia pracy z drukiem 3D. Warto jednak nie zwlekać do ostatniej chwili i już teraz znaleźć czas na zapoznanie się z obsługą urządzenia i wykonanie pierwszych wydruków. Nie chodzi tu tylko o zdobycie niezbędnego doświadczenia, ale także o wymagania programu, które są dostępne pod adresem: Sprawdź

Program Laboratoria Przyszłości. Na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę w programie Laboratoria Przyszłości? Szkoła, która bierze udział w programie, zobowiązuje się do wyznaczenia koordynatora. Sprzęt w placówce musi być wykorzystywany przez minimum 3 godziny tygodniowo w ciągu 5 lat na zajęciach lekcyjnych, kołach zainteresowań czy zajęciach pozalekcyjnych. Ponadto szkoła będzie miała obowiązek dzielenia się dobrymi praktykami i wymianą wiedzy z innymi jednostkami oświaty oraz będzie musiała składać sprawozdania z udziału w programie „Laboratoria Przyszłości”.

Dlatego też, żeby móc bezproblemowo i co najważniejsze bezstresowo rozpocząć nowy rok szkolny 2022/2023, warto już teraz zacząć stawiać pierwsze kroki z drukiem 3D. Szkoły, które weszły w posiadanie drukarki 3D razem z pakietem ekoSystem Banach 3D, przez 5 lat będą otrzymywały m.in. wsparcie dydaktyczne, pomoc techniczną i pomoc formalną. Już teraz można zapisać się na szkolenie techniczne online „Druk 3D w szkole. Praktyczne wskazówki, jak rozpocząć pracę z drukarką Banach School”. Jest to wprowadzające szkolenie, które odbywa się raz w miesiącu, więc można wybrać dogodny dla siebie termin. Podczas spotkania uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez cały proces od wypakowania drukarki do jej pierwszego uruchomienia, a następnie wykonania wydruku 3D. Dowiedzą się, jak wypoziomować stół czy załadować filament. Ponadto zostaną poinformowani o tym, jak wykorzystać druk 3D na zajęciach szkolnych i w jaki sposób posługiwać się educhmurą – platformą dedykowaną dla posiadaczy pakietu ekoSystem. 

Zapisy i terminy szkoleń dostępne są pod adresem: Webinarium, educhmura

eduChmura wspracie merytoryczne i techniczne

Oprócz szkolenia warto założyć konto we wspomnianej wcześniej educhmurze, która dostępna jest pod adresem: Sprawdź

Po wybraniu opcji „Nie masz konta? Załóż je!” użytkownik zostanie poproszony o podanie podstawowych informacji umożliwiających założenie konta.

Po procesie rejestracji wejdziemy na stronę, na której warto w opcji „Dodaj kod” wpisać kod, który uzyskała szkoła po zakupie drukarki 3D wraz z pakietem EkoSystem. 

Po wprowadzeniu kodu możemy wybrać opcję „Start” i od tego momentu korzystać z zasobów EkoSystemu, czyli scenariuszy zajęć, filmów instruktażowych, nauki modelowania 3D itd. Ponadto na platformie educhmura na bieżąco będziemy informowani o aktualnych szkoleniach czy webinarach. 

W zakładce „Jak rozpocząć zajęcia z drukiem 3D?” dostępny jest „FAQ dla początkujących”, w którym można znaleźć odpowiedzi na pytania związane z użytkowaniem drukarki oraz problemami, które mogą się pojawić podczas jej wykorzystywania. Natomiast w zakładce „Wsparcie techniczne” dostępne są filmy instruktażowe dla początkujących użytkowników, prowadzące ich krok po kroku − od rozpakowania drukarki, poprzez jej kalibrację, załadowanie filamentu, aż po pierwszy wydruk.

Powiązane posty

Udostępnij tę treść