Opinie Klientów

<p>Coraz więcej uczniów zmaga się ze specyficznymi trudnościami w uczeniu. Wymaga dostosowanego, wielozmysłowego i atrakcyjnego wsparcia w uczeniu się. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania w postaci atrakcyjnych pakietów i materiałów edukac
Czytaj więcej ...
<p>Coraz więcej uczniów zmaga się ze specyficznymi trudnościami w uczeniu. Wymaga dostosowanego, wielozmysłowego i atrakcyjnego wsparcia w uczeniu się. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania w postaci atrakcyjnych pakietów i materiałów edukacyjnych. Jednym z nich jest zestaw SPE dla klas 4-8 Eduterapeutica, który spełnia naszym zdaniem wszystkie elementy materiałów wzbudzających zainteresowanie uczniów. Zwiększa motywację i intencję do podjęcia wyzwania i co istotne daje szansę na odniesienie sukcesu każdemu uczniowi. Różnorodność zadań, stopniowanie trudności w ćwiczeniach i fantastycznie skomponowane multimedialne zadania w połączeniu z wydrukowanymi kartami pracy dają możliwość indywidualizacji pracy. Na uwagę zasługuje długopis Banach 3D z kartami pracy oraz materiałem do tworzenia modeli, który dla uczniów potrzebujących dodatkowej motywacji i częstej zmienności oddziaływań jest dodatkowy atutem. Ogromną wartością pakietu jest osnowa metodyczna dla nauczycieli i poradnik dla rodziców, które są ogromnym wsparciem w zakresie wyboru odpowiednich zadań, ich merytorycznego zastosowania i kontynuowania terapii w domu.</p>

Eduterapeutica Specjalne Potrzeby Edukacyjne 4-8

Złapmy Lwa to świetna gra ucząca logicznego myślenia i planowania ruchów. Zasady są tak łatwe, że wystarczy kilka minut, a dzieci wiedzą co robić. Ogromnym walorem gry jest strategia oraz logika znana z europejskich szachów sprowadzona jednak do niez
Czytaj więcej ...
Złapmy Lwa to świetna gra ucząca logicznego myślenia i planowania ruchów. Zasady są tak łatwe, że wystarczy kilka minut, a dzieci wiedzą co robić. Ogromnym walorem gry jest strategia oraz logika znana z europejskich szachów sprowadzona jednak do niezbędnego minimum: czterech figur-zwierzątek dla każdego z dwóch graczy i małej planszy o wymiarach trzy na cztery pola. W grę można grać również na większej powierzchni, wykorzystując do tego matę 1,5 m na 2 m i 8 dużych miękkich poduszek, świetna gra dywanowa. Wyśmienita zabawa, inteligentne rozgrywki, świetne wykonanie - Złapmy Lwa to naprawdę udany zakup nie tylko do przedszkola.

Złapmy lwa 3x4! Zestaw (gra dywanowa i gry planszowe)

Gra jest stworzona w bardzo ciekawej formie tj.: „zwierzątkowych” poduszek, którymi dzieci rozgrywają partie uproszczonej gry w szachy. Gra ma proste reguły, które da się wyjaśnić w kilka minut. Nie trzeba pamiętać o możliwych ruchach zwierząt na pl
Czytaj więcej ...
Gra jest stworzona w bardzo ciekawej formie tj.: „zwierzątkowych” poduszek, którymi dzieci rozgrywają partie uproszczonej gry w szachy. Gra ma proste reguły, które da się wyjaśnić w kilka minut. Nie trzeba pamiętać o możliwych ruchach zwierząt na planszy – są oznaczone dobrze widocznymi na figurach znakami. Po wspólnej zabawie na dywanie, dzieci grają w parach, wykorzystując mniejsze plansze i figury dołączone do zestawu. Najważniejsze cechy gry to: grafika dostosowana do małych dzieci, rozpoczęcie nauki bez umiejętności czytania, doskonały wstęp do szachów. Gra daje dzieciom dużo radości.

Złapmy lwa 3x4! Zestaw (gra dywanowa i gry planszowe)

Gra „Złapmy lwa” świetnie się sprawdza w warunkach wyjazdowych. Podczas organizowanych przez nas biwaków, wykorzystujemy ją, jako jedną z konkurencji, za którą młodzież zdobywa punkty. Małe zestawy i świetnie opracowane instrukcje pozwalają na wprowa
Czytaj więcej ...
Gra „Złapmy lwa” świetnie się sprawdza w warunkach wyjazdowych. Podczas organizowanych przez nas biwaków, wykorzystujemy ją, jako jedną z konkurencji, za którą młodzież zdobywa punkty. Małe zestawy i świetnie opracowane instrukcje pozwalają na wprowadzenie zasad gry i ćwiczenia poszczególnym grupom. Potem, dzięki makiecie i poduszkom pionkom rozgrywane są „pojedynki” pomiędzy grupami. Oprócz elementu rywalizacji gra zapewnia świetną zabawę. Obserwowanie grup jest dla nauczyciela źródłem olbrzymiej radości i inspiracji – młodzież żywo dyskutuje starając się obrać najskuteczniejsza strategię, znajdują niekonwencjonalne rozwiązania, ćwiczą logiczne myślenie i orientacje w przestrzeni, pracują zespołowo. Warto dodać, ze gra jest wykorzystywana wśród uczniów klas 6 i wyżej (łącznie z gimnazjalnymi) i świetnie zdaje egzamin. Nie możemy się doczekać wersji dla zaawansowanych.

Złapmy lwa 3x4! Zestaw (gra dywanowa i gry planszowe)

Gra planszowa Złapmy lwa! jest rewelacyjna. Bardzo dobrze i ładnie wykonana. Chce się ją mieć i w nią grać. Dla dzieci jest atrakcyjna i ze względu na duże elementy bezpieczna. Klasyczna wersja nadaje się dla dzieci z zaburzeniami rozwoju w wieku wcz
Czytaj więcej ...
Gra planszowa Złapmy lwa! jest rewelacyjna. Bardzo dobrze i ładnie wykonana. Chce się ją mieć i w nią grać. Dla dzieci jest atrakcyjna i ze względu na duże elementy bezpieczna. Klasyczna wersja nadaje się dla dzieci z zaburzeniami rozwoju w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym (z zespołem Aspergera lub wysokofunkcjonujących autystów). Są w niej jasne reguły i pewna schematyczność, co sprawia, że świetnie nadaje się do grania z dziećmi z tego rodzaju zaburzeniami.

Złapmy Lwa. Specjalne potrzeby edukacyjne

Pomoce logopedyczne – sprawdź zanim zdecydujesz

Pomoce logopedyczne – sprawdź zanim zdecydujesz

- Kategorie: Logopedia

Pomoce logopedyczne stanowią niemalże obowiązkowy element wyposażenia każdej szkoły i przedszkola. Z roku na rok rośnie liczba dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE), a problemy logopedyczne są jedynymi z nich. Uczniowie ze SPE wymagają pomocy i wsparcia na każdym poziomie edukacji, a problemy logopedyczne często objawiają się już na wczesnym etapie rozwoju.

Mówiąc o pomocach logopedycznych należy mieć na uwadze takie trudności w komunikacji werbalnej jak zaburzenia rozwoju mowy i języka, z którymi obecnie mierzy się nawet 40% dzieci. Takie trudności wymagają profesjonalnego wsparcia i rzetelnej pracy z dzieckiem – zarówno w szkole, jak i w domu. W terapii logopedycznej warto więc sięgnąć po sprawdzone i skuteczne narzędzia. Jednym z nich jest obecna na rynku od 10 lat seria Eduterapeutica, zawierająca specjalistyczny program multimedialny Logopedia.

Nieważne, co mówią – ważne, co słyszą

O skutecznej komunikacji mówimy wtedy, kiedy rozmówca rozumie nasz komunikat tak, jak byśmy tego chcieli. Jednocześnie – jak dowodzą badania – za sukces naszego komunikatu odpowiada nie tylko treść wypowiedzi, ale też cechy naszego głosu oraz mowa ciała. Oznacza to, że dziecko zmagające się z wadami lub zaburzeniami mowy doświadcza trudności zarówno w werbalnym, jak i niewerbalnym porozumiewaniu z otoczeniem. Brak możliwości płynnego wyrażania swoich myśli, artykułowania potrzeb i emocji, może nieść ze sobą szereg negatywnych konsekwencji na wielu płaszczyznach jego życia, również w przyszłości: budowaniu relacji z innymi ludźmi, kształtowaniu kariery zawodowej itp. Dlatego ważna jest profilaktyka i diagnozowanie problemów logopedycznych w okresie edukacji wczesnoszkolnej, a w razie ich wykrycia dostęp do pomocy logopedycznych, które pomogą dziecku w ich eliminacji lub maksymalnym ograniczeniu.

Sięgnij po sprawdzone rozwiązania

Eduterapeutica Logopedia obejmuje zestaw profesjonalnych pomocy logopedycznych: w sumie aż 879 wysokiej jakości multimediów i 690 przystępnych kart pracy. Program oferuje narzędzie diagnostyczne do wykorzystania w badaniu narządów artykulacyjnych dziecka, jak również moduły terapeutyczne poświęcone poszczególnym wadom i zaburzeniom, przydatne w prowadzeniu terapii logopedycznej. Zestaw pomocy logopedycznych dostępny jest w wersji podstawowej oraz we wzbogaconej o dodatkowe moduły wersji rozszerzonej. Pracę z programem ułatwia specjalnie zaprojektowana aplikacja dla terapeuty i osobna aplikacja dla ucznia. 

Wysoki standard Eduterapeutica Logopedia potwierdzają nie tylko opinie użytkowników, ale też rekomendacja Polskiego Związku Logopedów. Teraz o skuteczności produktu można przekonać się testując jego 30-dniową darmową wersję, dostępną na płycie CD dołączonej do nowego Katalogu Specjalne Potrzeby Edukacyjne 2020/2021 wydanego przez Nową Szkołę.

Po pierwsze: narzędzie diagnostyczne

Terapię ucznia zmagającego się z zaburzeniami rozwoju mowy powinien każdorazowo poprzedzać etap diagnozy logopedycznej, która pozwala dobrać właściwe pomoce logopedyczne wykorzystywane w późniejszej terapii. Skuteczność przeprowadzonego rozpoznania zależy nie tylko od wiedzy w zakresie norm rozwoju mowy dziecka, ale też znajomości klasyfikacji zaburzeń mowy oraz uważności diagnosty na obserwowane objawy oraz potencjalne przyczyny i patomechanizmy. Trafna diagnoza to wstęp do zaprojektowania właściwego procesu terapii logopedycznej.

Dlatego jednym z elementów zestawu Eduterapeutica Logopedia jest specjalistyczne narzędzie diagnostyczne wspierające przesiewową, wstępną diagnozę pedagogiczną. Badanie pozwala m.in. na sprawdzenie języka, warg, wędzidełka podjęzykowego, budowy podniebienia, sposobu oddychania w czasie spoczynku oraz mowy, sposobu połykania, budowy zgryzu, stanu słuchu fizjologicznego oraz fonemowego, tempa i płynności mowy. Pomoce diagnostyczne wchodzące w skład produktu jednocześnie pozwalają na sprawne zarządzanie procesem diagnozy.

Po drugie: ćwiczenia multimedialne

Na użytkowników Eduterapeutica Logopedia czeka kilkaset ćwiczeń. Ich katalog został opracowany zgodnie z  zasadami terapii logopedycznej, z myślą o zajęciach rewalidacyjnych prowadzonych w szkołach i gabinetach logopedycznych. Dzieli on multimedia m.in. na takie, które dotyczą artykulacji głosek lub wyrazów, mowy spontanicznej, grup głosek, jąkania, różnicowania szeregów, budowy i sprawności narządów mowy.

Pomoce logopedyczne, które wykorzystują ćwiczenia multimedialne pozwalają dłużej utrzymać uwagę i zaangażowanie dzieci, dzięki czemu skuteczność terapii jest większa. Ćwiczenia multimedialne to nie tylko zabawa, ale również efektywne zajęcia poprawiające dysfunkcje logopedyczne w sposób, który jest przyjemny dla dzieci.

Po trzecie: karty pracy

Doskonałe uzupełnienie Eduterapeutica Logopedia, a jednocześnie formę utrwalającą ćwiczenia realizowane z wykorzystaniem multimediów, stanowi kilkaset kart pracy. Zostały zaprojektowane jako nieodłączny element kompleksowej pomocy logopedycznej, w oparciu o katalog kategorii przyjęty w przypadku ćwiczeń multimedialnych. 

Poszczególne karty zostały przygotowane w kilku wariantach o różnym stopniu trudności. Stworzone w popularnym formacie PDF są wygodne w użyciu, łatwe do pobrania i udostępnienia lub do wydrukowania na papierze w formacie A4.

Udostępnij