Opinie Klientów

Drukarka Banach School 3D, którą posiadamy w naszej szkole spełnia nasze oczekiwania. Mamy dostęp do dużej bazy gotowych projektów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych, które możemy drukować. Drukarka jest prosta w obsłudze i cieszy się dużym za
Czytaj więcej ...
<p>Drukarka Banach School 3D, którą posiadamy w naszej szkole spełnia nasze oczekiwania. Mamy dostęp do dużej bazy gotowych projektów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych, które możemy drukować. Drukarka jest prosta w obsłudze i cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów oraz nauczycieli. Posiadamy również długopisy Banach 3D, które bardzo dobrze sprawdzają się w pracy z dziećmi z deficytami rozwojowymi. Nasi uczniowie tworzą piękne i kolorowe prace przestrzenne. Posiadanie produktów do pracy w 3D podniosło atrakcyjność zajęć szkolnych dla uczniów, jak i nauczycieli naszej placówki. Polecamy długopisy i drukarki Banach 3D dla każdego rodzaju placówek oświatowych. <br /><br />Dyrektor ZSS Wioletta Gogolewska</p>

Drukarka Banach 3D School

Coraz więcej uczniów zmaga się ze specyficznymi trudnościami w uczeniu. Wymaga dostosowanego, wielozmysłowego i atrakcyjnego wsparcia w uczeniu się. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania w postaci atrakcyjnych pakietów i materiałów edukac
Czytaj więcej ...
<p>Coraz więcej uczniów zmaga się ze specyficznymi trudnościami w uczeniu. Wymaga dostosowanego, wielozmysłowego i atrakcyjnego wsparcia w uczeniu się. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania w postaci atrakcyjnych pakietów i materiałów edukacyjnych. Jednym z nich jest zestaw SPE dla klas 4-8 Eduterapeutica, który spełnia naszym zdaniem wszystkie elementy materiałów wzbudzających zainteresowanie uczniów. Zwiększa motywację i intencję do podjęcia wyzwania i co istotne daje szansę na odniesienie sukcesu każdemu uczniowi. Różnorodność zadań, stopniowanie trudności w ćwiczeniach i fantastycznie skomponowane multimedialne zadania w połączeniu z wydrukowanymi kartami pracy dają możliwość indywidualizacji pracy. Na uwagę zasługuje długopis Banach 3D z kartami pracy oraz materiałem do tworzenia modeli, który dla uczniów potrzebujących dodatkowej motywacji i częstej zmienności oddziaływań jest dodatkowy atutem. Ogromną wartością pakietu jest osnowa metodyczna dla nauczycieli i poradnik dla rodziców, które są ogromnym wsparciem w zakresie wyboru odpowiednich zadań, ich merytorycznego zastosowania i kontynuowania terapii w domu.</p>

Eduterapeutica Specjalne Potrzeby Edukacyjne 4-8

Złapmy Lwa to świetna gra ucząca logicznego myślenia i planowania ruchów. Zasady są tak łatwe, że wystarczy kilka minut, a dzieci wiedzą co robić. Ogromnym walorem gry jest strategia oraz logika znana z europejskich szachów sprowadzona jednak do niez
Czytaj więcej ...
Złapmy Lwa to świetna gra ucząca logicznego myślenia i planowania ruchów. Zasady są tak łatwe, że wystarczy kilka minut, a dzieci wiedzą co robić. Ogromnym walorem gry jest strategia oraz logika znana z europejskich szachów sprowadzona jednak do niezbędnego minimum: czterech figur-zwierzątek dla każdego z dwóch graczy i małej planszy o wymiarach trzy na cztery pola. W grę można grać również na większej powierzchni, wykorzystując do tego matę 1,5 m na 2 m i 8 dużych miękkich poduszek, świetna gra dywanowa. Wyśmienita zabawa, inteligentne rozgrywki, świetne wykonanie - Złapmy Lwa to naprawdę udany zakup nie tylko do przedszkola.

Złapmy lwa 3x4! Zestaw (gra dywanowa i gry planszowe)

Gra jest stworzona w bardzo ciekawej formie tj.: „zwierzątkowych” poduszek, którymi dzieci rozgrywają partie uproszczonej gry w szachy. Gra ma proste reguły, które da się wyjaśnić w kilka minut. Nie trzeba pamiętać o możliwych ruchach zwierząt na pl
Czytaj więcej ...
Gra jest stworzona w bardzo ciekawej formie tj.: „zwierzątkowych” poduszek, którymi dzieci rozgrywają partie uproszczonej gry w szachy. Gra ma proste reguły, które da się wyjaśnić w kilka minut. Nie trzeba pamiętać o możliwych ruchach zwierząt na planszy – są oznaczone dobrze widocznymi na figurach znakami. Po wspólnej zabawie na dywanie, dzieci grają w parach, wykorzystując mniejsze plansze i figury dołączone do zestawu. Najważniejsze cechy gry to: grafika dostosowana do małych dzieci, rozpoczęcie nauki bez umiejętności czytania, doskonały wstęp do szachów. Gra daje dzieciom dużo radości.

Złapmy lwa 3x4! Zestaw (gra dywanowa i gry planszowe)

Gra „Złapmy lwa” świetnie się sprawdza w warunkach wyjazdowych. Podczas organizowanych przez nas biwaków, wykorzystujemy ją, jako jedną z konkurencji, za którą młodzież zdobywa punkty. Małe zestawy i świetnie opracowane instrukcje pozwalają na wprowa
Czytaj więcej ...
Gra „Złapmy lwa” świetnie się sprawdza w warunkach wyjazdowych. Podczas organizowanych przez nas biwaków, wykorzystujemy ją, jako jedną z konkurencji, za którą młodzież zdobywa punkty. Małe zestawy i świetnie opracowane instrukcje pozwalają na wprowadzenie zasad gry i ćwiczenia poszczególnym grupom. Potem, dzięki makiecie i poduszkom pionkom rozgrywane są „pojedynki” pomiędzy grupami. Oprócz elementu rywalizacji gra zapewnia świetną zabawę. Obserwowanie grup jest dla nauczyciela źródłem olbrzymiej radości i inspiracji – młodzież żywo dyskutuje starając się obrać najskuteczniejsza strategię, znajdują niekonwencjonalne rozwiązania, ćwiczą logiczne myślenie i orientacje w przestrzeni, pracują zespołowo. Warto dodać, ze gra jest wykorzystywana wśród uczniów klas 6 i wyżej (łącznie z gimnazjalnymi) i świetnie zdaje egzamin. Nie możemy się doczekać wersji dla zaawansowanych.

Złapmy lwa 3x4! Zestaw (gra dywanowa i gry planszowe)

Pomysły i realizacja projektów edukacyjnych w technologii 3D.

Pomysły i realizacja projektów edukacyjnych w technologii 3D.

- Kategorie: Druk 3D

Co było pierwsze, jajko czy Cura? O pisance i jej druku w 3D.

W ramach oferty szkoleniowej w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu organizujemy warsztaty z obsługi drukarki 3D. Podczas planowanych zajęć poznamy podstawowe narzędzia oraz funkcje druku trójwymiarowego, nauczymy się projektować i drukować wymyślone przez siebie modele geometryczne.

Jednym z kilku ogólnodostępnych projektów jest trójwymiarowy druk, który został zainspirowany kolekcją pisanek wielkanocnych ks. Stanisława Gronia SJ z Krakowa, kolekcję można obejrzeć w internecie.
Podczas prezentacji swojej kolekcji ks. Stanisław Groń wprowadza nas w historię pisanki, która sięga starożytności, opowiada, że pisanki znajdujemy w starożytnej Grecji, w Rzymie, ale pisanka sięga również kultury indyjskiej, afrykańskiej i oczywiście także kultury słowiańskiej.
To także myśl filozoficzna, my zdajemy sobie sprawę, że istnieje interpretacja świata, Ktoś go stworzył, wiem że stworzył go Bóg do istnienia. Rozpowszechniony mit, np. Ten o Wielkim Gęgaczu, który sprawił, że z jajka wykluła się Ziemia .

Warto wspomnieć również wieczny dylemat filozofów: “Co było pierwsze, kura czy jajko?”.
Kolekcja pisanek wielkanocnych ks. Stanisława Gronia SJ z Krakowa zawiera ponad 900 eksponatów z różnych obszarów geograficznych naszej planety, które warto obejrzeć.
Uwagę zwraca egzemplarz z Boliwii - kamienne jajko. Przykuwa uwagę jego atrakcyjność i niezwykłość przynajmniej z dwóch racji:

  • można go użyć na Wielkanoc (do dekoracji stołu na te Święta)
Kamienne jajko z Boliwii z kolekcji pisanek wielkanocnych, ks. Stanisław Groń SJ
  • można go użyć również na Boże Narodzenie (np. jako szopkę)
Kamienne jajko z Boliwii z kolekcji pisanek wielkanocnych z wyrzeźbioną szopką , ks. Stanisław Groń SJ

W tym niezwykłym eksponacie widzimy szopkę wyrzeźbioną w kamieniu, która może stanowić pomysł na zaprojektowanie i wydrukowanie podobnego obiektu w technologii 3D.

Nie jest to proste zadanie do wykonania, najpierw należy dobrać odpowiednie oprogramowanie, a potem już opracować sam projekt, który trzeba jeszcze odpowiednio przygotować, aby można wydrukować na dostępnej drukarce 3D.

Do wykonania trójwymiarowego projektu po wielu próbach i eksperymentach pozostajemy przy prawdopodobnie najlepszym programie CAD dostępnym na licencji open source - Blender, który zawiera funkcje charakterystyczne dla wysokiej klasy oprogramowania 3D, posiada szczegółowy interfejs, wysoką rozdzielczość oraz możliwość renderingu i animacji. 

Blender - logo programu [ https://www.blender.org/about/logo/ - online, ostatni dostęp 15.07.2021]
Projektowanie w programie Blender. Opracowanie własne podczas projektowania w technologii 3D

Przygotowanie modelu do wydruku

Po zakończeniu projektowania, w celu przygotowania modelu już do samego druku na dostępnej drukarce, należy skorzystać z programu typu slicer (slice – po ang. kroić w plastry). Jest przynajmniej kilkanaście programów, które to umożliwiają, ale po konsultacjach z menedżerami ds. nowych rozwiązań w edukacji Ei System Sp. z o. o.  pozostajemy przy Ultimaker Cura, podobno jest to najbardziej zaufane oprogramowanie do drukowania 3D na świecie.

Oprogramowanie Ultimaker Cura  posiada sporo parametrów związanych z konwersją obiektu na warstwy, które zależą od właściwości samej drukarki (np. wielkości pola roboczego), rodzaju filamentu (grubości oraz temperatury, jakich wymaga) oraz parametrów samego wydruku, takie jak grubość warstw filamentu, liczba warstw poziomych, pionowych, prędkość pracy, ustawienia dla wsporników (support) i sporo innych.

Przygotowanie obiektu 3D do wydruku za pomocą oprogramowania Ultimaker Cura. Opracowanie własne podczas projektowania w technologii 3D.

Po dostosowaniu ustawień slicera, w naszym przypadku jest to program Ultimaker Cura do naszej drukarki BANACH 3D, przy kolejnych wydrukach najistotniejszym parametrem będzie grubość pojedynczej warstwy – od tego przede wszystkim zależy czas oraz precyzja wydruku.
Teraz gotowy plik zapisujemy na karcie SD w formacie *.gcode, umieszczamy kartę w odpowiednim miejscu w obudowie drukarki i drukujemy.
Po upływie odpowiedniego czasu otrzymujemy rezultat w postaci wydrukowanej w nowoczesnej technologii 3D.

Otrzymujemy rezultat w postaci wydrukowanej w nowoczesnej technologii 3D. Opracowanie własne przy wykonaniu wydruku 3D na drukarce BANACH 3D.

Autor:

Wiktor Szanin - nauczyciel-konsultant
https://dodn.dolnyslask.pl


Inspiracja: Kolekcja pisanek wielkanocnych - ks. Stanisław Groń SJ 

Udostępnij