Tworzenie, testowanie i dostarczanie nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych jest dla nas bardzo ważne. Wspólnie z nauczycielami i edukatorami opracowaliśmy ideę łatwego, bezpiecznego oraz użytecznego wykorzystania druku 3D w edukacji. 

Postawiliśmy na szkolną praktykę i zdecydowaliśmy się ułatwić naukę poprzez tanie i proste w wytworzeniu oraz poprawiające efektywność nauki pomoce dydaktyczne. 

Nasz pomysł na druk 3D w edukacji to spójne rozwiązanie. Składa się ono z bezpiecznych i łatwych w użyciu urządzeń, materiałów do druku, bazy gotowych projektów przygotowanych do szybkiego drukowania oraz wsparcia metodycznego w postaci kart pracy na różne przedmioty. 

Drukarki i długopisy 3D można sfinansować z programu “Aktywna Tablica”. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Jakie korzyści daje druk 3D w edukacji?

Możesz drukować bryły geometryczne, uczyć anatomii przy pomocy modeli 3D lub stworzyć możliwości do realizowania śmiałych pomysłów i innowacyjnych metod nauczania.

Istnieje mnóstwo sposobów na wykorzystanie drukarki Banach 3D w szkolnej edukacji, dzięki którym Twoja szkoła może zyskać.  

Druk 3D to inspiracja dla dyrektorów placówek oraz nauczycieli do samodzielnego tworzenia pomocy dydaktycznych, które będą tanie, dostępne dla każdego ucznia oraz pozwolą osiągać jeszcze lepsze efekty dydaktyczne. 

Drukuj…

  • pomoce naukowe, których koszt wydrukowania to około kilkudziesięciu groszy za model i rozdawaj je uczniom,
  • przedmioty, które nie znajdują się w sprzedaży np. historyczne budynki, makiety,
  • własne pomysły i zmieniaj je w przedmioty, części urządzeń, modele,
  • nagrody dla uczniów takie jak odznaki, medale, figury służące do motywowania w ciągu roku szkolnego,
  • modele które techniczne przygotowują do zawodu,
  • skomplikowane wieloczęściowe modele w ramach projektów edukacyjnych np.: mosty, szkielet człowieka, pojazdy.

Kreatywność jest wspaniała!

Chcemy, by wykorzystanie kreatywnych pomysłów w edukacji było naprawdę proste. Dlatego opracowaliśmy narzędzie, dzięki któremu nauczyciele będą mogli realizować swoje pomysły przy wsparciu technologii druku 3D.

Niewiele urządzeń tak mocno kojarzy się z kreatywnością jak drukarka Banach 3D. Jest przy tym tania w eksploatacji, prosta w obsłudze, bezpieczna, a ponad to daje możliwości drukowania setki różnorodnych modeli.

Pragniemy, by nauczyciele skupili się na kreowaniu i wykorzystywaniu kreatywnych metod nauki, a sam proces tworzenia potrzebnych do tego pomocy dydaktycznych zostawili drukarkom Banach 3D.

Zaangażowanie i współpraca z najlepszymi

W naszym wydawnictwie wiemy, że o sukcesie druku 3D w edukacji zdecydują drobne detale. Dlatego staramy się dbać o każdy element. Nasza drukarka i długopisy Banach 3D są efektem pracy zróżnicowanego zespołu posiadające doświadczenie w nowoczesnych technologiach, edukacji, czy pracy z uczniami.

Dokładamy starań nie tylko na etapie tworzenia naszych rozwiązań, ale również ich użytkowania, edukowania i rozwoju. Z myślą o tych działaniach angażujemy naszych partnerów Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, czy Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii organizując praktyczne warsztaty i edukując nauczycieli w zakresie wykorzystania technologii druku 3D w edukacji.

Długopisy Banach 3D – praktyczne wykorzystanie druku 3D

Sposoby i metody nauki zmieniają się w błyskawicznym tempie. Zamiast uczyć się o przedmiotach, czy elementach ludzkiego ciała z książek można je własnoręcznie stworzyć. Najbardziej możliwy sposób na kreatywne lekcje, najbardziej angażujący i skupiający uwagę uczniów w trakcie lekcji – długopis Banach 3D.

Opracowaliśmy nie tylko sposób, w jaki długopisy 3D mogą być wykorzystywane w trakcie lekcji, ale również przeprowadziliśmy setki testów i modyfikacji by zaproponować najbardziej dopasowany do szkół długopis 3D. Więcej informacji o wykorzystaniu długopisów 3D w edukacji znajdziesz tutaj.

Darmowa baza projektów 3D dla edukacji

Banach 3D to również dedykowany dla szkolnictwa i edukacji serwis internetowy, który powstał z myślą o udostępnianiu gotowych projektów 3D na potrzeby dydaktyczne: www.banach3d.pl

Serwis posiada stale rozbudowywaną bazę gotowych projektów do wykorzystania podczas lekcji matematyki, fizyki, chemii, nauki czytania, czy historii. Wszystkie publikowane projekty są kompatybilne z drukarką Banach 3D, co oznacza, że można je bezpośrednio po pobraniu zapisać na karcie pamieci i drukować na drukarce Banach 3D.

Coś więcej niż technologia

Wspólnie możemy stworzyć bardziej efektywne metody nauki w polskich szkołach. Wierzmy, że mądrze wykorzystywana technologia, która jest łatwa w wykorzystaniu pozwala osiągnąć wspaniałe efekty.

Dlatego stworzyliśmy Czarną Owcę Edukacji, z pomocą której pokazujemy czym jest druk 3D w edukacji. Chcemy by szkoły wzorując się na innych same odkryły potencjał szkolnych drukarek Banach 3D. Przykłady lekcji z wykorzystaniem technologii 3D, opinie, scenariusze lekcji. Wszystko to co pokazuje realia nauki z wykorzystaniem technologii druku Banach 3D znajdziecie na www.czarnaowcaedukacji.pl

Bezpłatna pomoc techniczna

Włożyliśmy wiele wysiłku by stworzyć drukarkę Banach 3D. Przez długi czas testowaliśmy rozwiązania, które w efekcie pozwoliły nam stworzyć prostą i łatwą w wykorzystaniu drukarkę dla polskich szkół.

Mamy jednak świadomość, że każda nowa technologia może stwarzać trudności w obsłudze i wykorzystaniu. Dlatego też oferujemy wszystkim użytkownikom drukarek i długopisów Banach 3D bezpłatną pomoc i wsparcie.

Udzielamy wsparcia poprzez:

  • konsultacje telefoniczne i mailowe,
  • przekazywanie materiałów szkoleniowych i technicznych,
  • organizację i przeprowadzenie indywidualnych szkoleń/warsztatów w zakresie obsługi drukarki Banach 3D.

Poznaj nasze rozwiązania – Banach 3D

Baza projektów Banach 3D

Rekomendacje