Przewodnik po druku 3D

Zaopiekujemy się Twoją szkołą!

EkoSystem Banach 3D to pakiet, w skład którego wchodzą materiały dydaktyczne dedykowane nauczycielom, którzy chcą urozmaicić zajęcia stosując druk 3D.

Ekosystem wspiera nauczycieli w zastosowaniu drukarek 3D w wielu obszarach m.in. na zajęciach przedmiotowych, jak i kółkach zainteresowań lub zajęciach z dziećmi ze SPE. Niezależenie od tego, czy są to lekcje przyrody, techniki, czy historii, każda dziedzina nauki jest odpowiednia do wprowadzenia druku 3D. Szeroka i rozbudowana baza modeli ułatwi pracę z drukarką każdemu niezależnie od umiejętności technicznych. EkoSystem powstał z myślą o wsparciu Was nauczycieli na każdym etapie - od zakupu po pracę z drukarką. Jesteśmy tutaj dla Was i po to powstał program ekoSystem!

EkoSystem Baanch 3D to pakiet, w skłąd którego wchodzą niezbędne pomoce dydaktyczne dla nauczycieli.

Poznaj ekoSystem Banach 3D

Jeśli zastanawiasz się, czy ekoSystem Banach 3D jest odpowiedni dla Twojej placówki, to koniecznie posłuchaj co mówią nauczyciele, którzy już korzystają z naszego wsparcia.

EkoSystem Banach to gotowe rozwiązania dla wszystkich nauczycieli w Twojej szkole!


Przewodnik – technologie 3D bez tajemnic.
Projekt: „Wehikuł czasu to byłby cud”

Zajęcia z modelowania 3D dla klas 7-8

Wykorzystajmy nowoczesną technologię, aby stworzyć swoisty wehikuł czasu dla klasy 7b czy 8a,który będzie stał na zapleczu sali informatycznej i czekał na rozpakowanie po 10/15/20 latach. My mieliśmy swoje złote myśli – niech nasi uczniowie zrobią dla siebie breloki lub swoje podpisy, które zamkniemy w pudełku z podpisem 8a i którego nie będzie można otworzyć wcześniej niż za 20 lat – bo tak będzie stanowił napis nadrukowany na nim. Gotowi? To, do roboty!

Wskazówki krok po kroku, jak stworzyć model znajdziesz w materiale video.

Będę grał w grę!
Gra z drukiem 3D dla uczniów w klasach 4-8

Gramifikacja w edukacji z drukiem 3D jest prostsza niż myślisz.

Gry planszowe pobudzają wyobraźnię i zacieśniają więzi w grupie, a przede wszystkim dają możliwość swobodnej i ciekawej nauki. 

A może warto te wspaniałe emocje związane z tradycyjną grą planszową przenieść...na drukarkę 3D?

Gra stworzona na drukarce 3D pozwala stworzyć własną, spersonalizowaną planszę i dostosować ją do wybranych zajęć edukacyjnych.  Grę możesz dowolnie rozbudowywać, ponieważ na planszy mogą pojawić się pola specjalne. 

Jak przygotować planszę, pionki i karty pracy?

Plansza: W programie Tinkecard przygotuj prostopadłościan o wymiarach 200 mm x 200 mm i grubości 3mm. Na figurze umieść w dowolnym punkcie zestaw kształtów, obowiązkowych pól dla innych graczy. Kształt i układ pól może być różnorodny. Pamiętaj o stworzeniu planszy dla każdego gracza!

Kostka: Zakup, zaprojektuj i wydrukuj lub wykorzystaj aplikację zainstalowaną na sowim telefonie, która zasymuluję rzut kostką. 

Pionki: Daj uczniom możliwość wyboru pionków - niech zaprojektują własny, lub wybiorą dowolny kształt w programie Tinkecard. 

Karty pytań: To uczniowie projektują pytania dotyczące danego tematu. Pytania możesz wydrukować lub dyktować ze swojego urządzenia. Możesz np. wymieszać pytania pomiędzy klasami, które uczysz.

Najważniejsza zasada gry to wyobraźnia i kreatywność uczniów! Nauczycielu bądź dyrygentem w tej edukacyjnej orkiestrze i pozwól uczniom tworzyć piękną melodię, jaką jest ich własna gra planszowa 3D. 

Gramfikacja w edukacji to nauka zdrowego współzawodnictwa, umiejętności pracy w grupie. Ciekawa i angażująca nauka pełna przygód, stworzona samodzielnie przez uczniów. Dzięki takiemu nowoczesnemu podejściu do edukacji i prowadzenia zajęć uczniowie chętniej wezmą aktywny udział w lekcjach, nawet w przedmiotach, których do tej pory nie lubili. 

Założenia gry:

  • gra jest dla 2-4 graczy grających jednocześnie lub dla 2-4 grup,
  • gra jest dla każdego poziomu edukacyjnego,
  • gra jest dla każdego przedmiotu,
  • ustalenia gry są ogólne i może je modyfikować,
  • uczniowie samodzielnie przygotowują pytania,
  • uczniowie samodzielnie projektują plansze,
  • uczniowie samodzielnie projektują pionki.

Podstawowe zasady gry dla 2-4 osób:

Grę rozpoczyna pole start i osoba, która rzuci największą liczbę oczek na kostce. Poruszamy się do przodu o rzuconą liczbę oczek. Aby pozostać na polu należy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie. Niepoprawna odpowiedź- cofasz się o pole. Wygrywa osoba, która jako pierwsza znajdzie się na mecie.

Podstawowe zasady gry dla 2-4 grup:

Zasady gry są takie same, ale pojawia się kapitan grupy, który decyduje kto odpowie na dane pytanie. 

Karty pracy - długopisy 3D na zajęciach SPE

Karty pracy dla dzieci o wyjątkowych potrzebach edukacyjnych

Z długopisami 3D Banach stworzysz niepowtarzalne zajęcia edukacyjne, które rozwiną wyobraźnie i umiejętności manualne dziecka. Karty pracy możesz wykorzystać na lekcje matematyki lub na koła zainteresowań, dzięki urozmaiceniu programu nauczania, dzieci staną się bardziej otwarte i zaczną chętniej udzielać na lekcjach.

Karty pracy do terapii dzieci z ADHD


Z długopisami 3D Banach stworzysz niepowtarzalne zajęcia edukacyjne, które rozwiną wyobraźnie i umiejętności manualne dziecka. Karty pracy możesz wykorzystać na lekcje matematyki lub na koła zainteresowań, dzięki urozmaiceniu programu nauczania, dzieci staną się bardziej otwarte i zaczną chętniej udzielać na lekcjach.

Scenariusze zajęć - drukarka 3D na zajęciach SPE

Scenariusz "Gra stymulacyjna - współpraca się opłaca"

Pobierz scenariusz do pracy z długopisami 3D i stwórz ciekawe modele na zajęciach edukacyjnych. Takie rozszerzenie i uatrakcyjnienie podstawy programowej, pomoże dzieciom w szybki i łatwy sposób zrozumieć materiał lekcyjny. Uczniowie mając możliwość manualnej pracy chętniej uczestniczą w zajęciach.

Największa baza modeli edukacyjnych - dostosowana
do polskiego programu nauczania

Webinaria - druk 3D w szkole

Bądź na bieżąco i śledź najnowsze webinaria o druku 3D, w których nasi specjaliści, poruszają najważniejsze kwestie ułatwiające pracę z drukarką oraz urozmaicające zajęcia lekcyjne. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Filmy instruktażowe 3D Banach School

Jeżeli potrzebujesz szybkiej pomocy i wsparcia technicznego sprawdź bazę naszych filmików instruktażowych.

Filmik instruktażowy pierwszy wydruk modeli 3D na zajęciach edukacyjnych w szkole.

Pierwszy wydruk
modeli 3D na zajęciach

Filmik instruktażówy jak załadować filament do druku 3D w drukarce Baanch School 3D.

Załadowanie
materiału do druku - filamentu

DRUK 3D w praktyce szkolnej

Zapraszamy do korzystania z pomysłów doświadczonych nauczycieli w druku 3D.

EkoSystem Banach 3D

Tworzony przez nauczycieli dla nauczycieli

Jacek Kawałek

Nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu

Łukasz Gierek

Nauczyciel przedmiotów zawodowych informatycznych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu.

Sfinansuj ekoSystem Banach 3D z programu Laboratoria Przyszłości

w kategorii "akcesoria druku 3D"