Gry planszowe pobudzają wyobraźnię i zacieśniają więzi w grupie, a przede wszystkim dają możliwość swobodnej i ciekawej nauki.
A może warto te wspaniałe emocje związane z tradycyjną grą planszową przenieść...na drukarkę 3D?
Gra stworzona na drukarce 3D pozwala stworzyć własną, spersonalizowaną planszę i dostosować ją do wybranych zajęć edukacyjnych. Grę możesz dowolnie rozbudowywać, ponieważ na planszy mogą pojawić się pola specjalne.
Jak przygotować planszę, pionki i karty pracy?
Plansza: W programie Tinkecard przygotuj prostopadłościan o wymiarach 200 mm x 200 mm i grubości 3mm. Na figurze umieść w dowolnym punkcie zestaw kształtów, obowiązkowych pól dla innych graczy. Kształt i układ pól może być różnorodny. Pamiętaj o stworzeniu planszy dla każdego gracza!
Kostka: Zakup, zaprojektuj i wydrukuj lub wykorzystaj aplikację zainstalowaną na sowim telefonie, która zasymuluję rzut kostką.
Pionki: Daj uczniom możliwość wyboru pionków - niech zaprojektują własny, lub wybiorą dowolny kształt w programie Tinkecard.
Karty pytań: To uczniowie projektują pytania dotyczące danego tematu. Pytania możesz wydrukować lub dyktować ze swojego urządzenia. Możesz np. wymieszać pytania pomiędzy klasami, które uczysz.
Najważniejsza zasada gry to wyobraźnia i kreatywność uczniów! Nauczycielu bądź dyrygentem w tej edukacyjnej orkiestrze i pozwól uczniom tworzyć piękną melodię, jaką jest ich własna gra planszowa 3D.
Gramfikacja w edukacji to nauka zdrowego współzawodnictwa, umiejętności pracy w grupie. Ciekawa i angażująca nauka pełna przygód, stworzona samodzielnie przez uczniów. Dzięki takiemu nowoczesnemu podejściu do edukacji i prowadzenia zajęć uczniowie chętniej wezmą aktywny udział w lekcjach, nawet w przedmiotach, których do tej pory nie lubili.