Poznaj Ambasadorów wydawnictwa Ei System

mgr Jolanta Majkowska

Nauczyciel dyplomowany z 20 letnim stażem, wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z informatyki i języka polskiego. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkole specjalnej. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli ,,Czas TIKa”. Autorka licznych artykułów i publikacji na temat innowacyjnych metod i technik nauczania, prelegentka na ogólnopolskich konferencjach. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, autorka ścieżki dla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy propagującym programowanie. Laureatka ogólnopolskich konkursów. Autorka i współautorka programów autorskich, projektów, stron internetowych oraz innowacji pedagogicznych. Współautorka bloga propagującego wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. 

Wydawnictwo Ei System to doświadczony zespół specjalistów. Cieszę się, że mogę być Ambasadorem marki Banach 3D oraz Eduterapeutica Lux.

mgr Zyta Czechowska

 Nauczyciel Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat  terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej.  Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu  #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP.  Trener Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynnym Ambasadorem programu eTwinning i Genially Polska. Ambasador Dell Technologies.

Długopisy Banach 3D i pakiety multimedialne Eduterapeutica Lux to przyszłość edukacji. Niezależnie, czy prowadzisz indywidualne terapie, czy grupowe niezbędne pomoce dydaktyczne znajdziesz w jednym miejscu! 

Poznaj Ambasadorów marki Banach 3D

mgr Łukasz Gierek

Wykładowca akademicki na Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wyróżniony i zaliczony do grona 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce w 2019 oraz 2021 r. przez kapitułę ekspertów oraz praktyków skupionych wokół Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. Uczestnik, trener i prelegent na międzynarodowych konferencjach dla nauczycieli (m.in. Toronto, Singapur, Ateny, Helsinki, Wiedeń, Sarajewo). Z zakresu szeroko pojętej edukacji w przestrzeni cyfrowej współpracował i pracował dla: Acer Polska, Dell Polska, Microsoft Polska, Microsoft Worldwide, Wacom Polska, Ambasada USA w Polsce. Z zakresu szeroko pojętej edukacji w zakresie cyberbezpieczeństwa współpracował i pracował dla: Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu, Miejska Komenda Policji, Sąd Rejonowy w Radomiu, Ambasada USA w Polsce.

Dzięki marce Banach 3D Twoja szkoła zostanie zauważona i ceniona, przez rodziców i instytucje lokalne.

mgr Jacek Kawałek

Nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Nr 1 im H. Sienkiewicza w Kołobrzegu. Z zawodu elektryk. Dwu letnia służba wojskowa w Bałtyckiej Brygadzie Wojsk Ochrony Pogranicza w Koszalinie. Ukończył WSInż w Koszalinie na kierunku Technika i Informatyka na Wydziale Mechanicznym, oraz Grafikę Komputerową na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. W zawodzie nauczyciela od 1992 roku. Jest twórcą projektu KOŁOBRZEG 3D mającego na celu zainteresowanie uczniów i mieszkańców Kołobrzegu historią miasta, które praktycznie całkowicie zniszczyły wojny. W projekcie technologia 3D wykorzystywana jest zarówno do modelowania, druku 3D i animacji. Jest współtwórcą szkolnej telewizji SIENKIEWICZ TV, prezes Stowarzyszenia SAPERE AUDE działającego na rzecz młodzieży.

“Druk 3D to moja pasja - wraz z uczniami stworzyłem historyczne makiety Kołobrzegu, które zostały wystawione w muzeach, ratuszu i bazylice” Marka Banach 3D pozwoli Tobie od podstaw poznać druk 3D!

mgr Artur Tutka

Nauczyciel dyplomowany w Zespole Szkół Technicznych Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Nauczyciel z 24-letnim doświadczeniem. Naucza przedmiotów zawodowych. Ukończone studia: WSP Rzeszów - Technika z informatyką, WSSG w Tyczynie - Studia podyplomowe Socjologia organizacji i zarządzania oświatą, Uniwersytet Jagielloński - Studia podyplomowe Informatyka dla nauczycieli. Wolontariusz Fundacji E-Nable Polska.

Największe projekty społeczne z uczniami;

Projekt PollutionFinder, Projekt BeeApp, Projekt Aleja Czystych serc, ZheltaK6, Projekt Szczęście z plastiku,

 Twoja szkoła wprowadza druk 3D, a ty ni wiesz, jak zacząć? Mamy to czego potrzebujesz! Od podstaw wprowadzimy Cię w świat druku 3D. 

mgr Anna Skrzypczak - Gniot

Dyplomowany nauczyciel matematyki i informatyki. Od ponad 20 lat pracuje w szkolnictwie, nauczając przedmiotów ścisłych na podstawowym i średnim poziomie edukacji. Związana z programowaniem przez cały czas swojej kariery zawodowej. Od wielu lat prowadzi dodatkowe zajęcia dla uczniów, podczas których odkrywa przed nimi fascynujący świat kodowania, robotyki oraz druku 3D. Autorka innowacji pedagogicznej zgłoszonej do Kuratorium Oświaty „Mała Akademia Kodowania”. Koordynatorka IV edycji Ogólnopolskiego Programu „Mistrzowie Kodowania” i projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Była pomysłodawcą i realizatorem grantów matematycznych ze środków programu mPotęga: „SzyfroŁamacze”, „mModelowanie czyli brył oswajanie”, „Śladami Enigmy”. Pod jej opieką uczniowie sięgali po laury w konkursach matematycznych i informatycznych, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym Bóbr czy Poznańskim Turnieju Programistycznym „Educathon – programuj #na Marszałkowskiej”.

"Pokaże Ci kroku po kroku, jak zrozumieć i pokochać druk 3D." Z marką Banach 3D jest to możliwe!

mgr Edyta Borowicz - Czuchryta

Nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie i wykładowca w Akademii Nauk Stosowanych w Lublinie. Od 2009 roku związana z programem eTwinning. Zrealizowała już kilkadziesiąt projektów, a większość z nich docenionych zostało Krajową i Europejską Odznaką Jakości. Doświadczony ambasador programu eTwinning. Jest też trenerem warsztatów komputerowych. Zdolności dydaktyczne szkoliła na kursie Teaching English to Young Learners na Uniwersytecie Maryland, stypendium Ambasady Amerykańskiej. W 2017 roku została Nauczycielem Języka Angielskiego BAS 2016 w konkursie organizowanym przez British Alumni Society i OUP. W 2018 dołączyła do grona Microsoft Innovative Educator Experts. W 2019 roku wygrała udział w Konferencji #EducationExchangeE2 w Sydney. Jej motto: „Nie byłoby nauczycieli, gdyby nie nasi uczniowie!” W 2021 roku została nagrodzona GLOBAL TEACHER AWARD Przez Fundację AKS w Indiach. Każdego dnia wstaje i idąc do szkoły zastanawia się co może dzisiaj zrobić, żeby być kimś inspirującym dla swoich uczniów. Należy do społeczności Superbelfrów.

Długopisy 3D marki Banach to śwetne urozmaicenie zajęć edukacyjnych. Mogę się cieszyć  z większego zaangażowania i nauczycieli i uczniów.

mgr Aleksandra Janicka

Mam na imię Ola. Jestem pasjonatką pracy z małym dzieckiem oraz dyplomowaną nauczycielką wychowania przedszkolnego i wicedyrektorką ZSP Nr 1 w Strzyżowicach. Tworzę programy własne i innowacje pedagogiczne. W 2023 r. zostałam zwyciężczynią prestiżowego konkursu  Nauczyciel Jutr@. Ukończyłam studia na kierunkach: Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, a także Organizacja i zarządzanie oświatą. Mam to szczęście, że moje zainteresowania i poglądy na edukację małego dziecka, mogę przenosić na grunt przedszkola i zarażać nimi innych, czerpiąc jednocześnie inspirację i energię do dalszej pracy.

Najważniejsze w mojej pracy jest podążanie za dzieckiem i jego naturalny rozwój w zgodzie z samym sobą. Swoje działania skoncentrowałam na pedagogice planu daltońskiego. W codziennej pracy sięgam po nowoczesne technologie.  Wykorzystuję długopisy 3D Banach do tworzenia z  Przedszkolakami niepowtarzalnych, wyjątkowych i urokliwych modeli.

Poznaj Ambasadorów marki Eduterapeutica lux

mgr Magdalena Makowska

Logopeda, nauczyciel edukacji przedszkolnej, polonista, Trener TUS, Terapeuta ręki, ukończyłam I stopień szkolenia z zakresu Terapii miofunkcjonalnej wg Anity Kittel prowadzę zajęcia Ruchowe Metodą W. Sherborne i logorytmikę.

Z edukacją mam do czynienia już od 17 lat. Jestem logopedą – od 14 lat, nauczycielem i wicedyrektorem w Przedszkolu Publicznym „Zielone Ogrody” w Oleśnicy. Uwielbiam łączyć ruch i taniec, zabawę z nauką. W swojej pracy kieruje się sercem i potrzebami dzieci. Ciągle poszerzam swoją wiedzę, korzystam ze szkoleń, prowadzę liczne akcje, warsztaty, projekty w przedszkolu. Najwięcej radości sprawia mi pomoc innym, zgodnie z hasłem: POMAGANIE DAJE MOC !. Praca logopedy pozwala mi na przełamywanie stereotypów, trudności  oraz daje mi chęć do działania. W swojej pracy wykorzystuję pacynkę o imieniu CIASTEK, która pozwala mi w bardziej przystępny dla dzieci sposób wyjaśnić, na czym polega mowa.  Podczas prac plastycznych wykorzystuję sensoplastykę i terapię ręki.  Pracuję w oparciu o pakiety Eduterapeutica Lux, które uwielbiam, podobnie jak moje przedszkolaki.

mgr Monika Bekker - Goska

Ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczej, jest: mgr oligofrenopedagogiki, coachem, neurodydaktykiem, psychologiem motywacji.

Doświadczenie zawodowe:

  • 15 lat pracy w szkole jako pedagog, oligofrenopedagog i nauczyciel,
  • 8 lat konsultant w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli,
  • wykładowca na studiach podyplomowych Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej oraz Instytutu Studiów Podyplomowych na kierunkach autyzm, pedagogika specjalna, przygotowanie pedagogiczne, oligfrenopedagogika, socjoterapia, resocjalizacja,
  • wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na kierunku pedagogika i pedagogika socjalna,
  • trener i szkoleniowiec kierowniczej kadry oświatowej, nauczycieli, pracowników socjalnych, rodziców,
  • terapeuta w ośrodku rehabilitacyjnym,
  • indywidualna prywatna praktyka terapeutyczna.
Jestem Autorką pakietu multimedialnego ADHD z nowej edycji Eduterapeutica. Cieszę się że mogę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi Nauczycielami. 

mgr Marta Szymczyk

Absolwentka Wydziału Nauk o Wychowaniu na Uniwersytecie Łódzkim, pedagożka szkolna, nauczycielka etyki, aktywistka edukacyjna i społeczna, aktualnie studentka psychologii. Ukończyła pedagogikę społeczną w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno-wychowawczej, opiekę i terapię pedagogiczną, edukację przedszkolną i wczesnoszkolną, a także certyfikowany kurs mediacji społecznych i zarządzania oświatą. Prowadzi fanpage „Nieszablonowa pedagożka” poświęcony wychowaniu, edukacji antydyskryminacyjnej, przepisom prawa oświatowego oraz sprawdzonym działaniom w pracy z dziećmi i młodzieżą. Wyróżniona w XIV edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata", XI edycji konkursu im. Aliny Margolis-Edelman organizowanego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz II edycji Nagrody im. Janusza Korczaka. W 2023 roku otrzymała nagrodę Kobiety Niezwykłej w kategorii edukacja. Nominowana do Nagrody Nauczyciel Roku 2023, gdzie otrzymała wyróżnienie. Współtwórczyni inicjatywy Protest z Wykrzyknikiem.

mgr Paweł Majcherczyk 

Absolwent UW, logopeda, recenzent. W latach 2017-2019 prowadził ćwiczenia z emisji głosu w WSBiNoZ w Łodzi. Swoje artykuły opublikował m.in. w: „Charakterach”, „Biuletynie Logopedycznym”, „Logopedii Damsko-Męskiej” oraz na blog.arante.pl. Pomysłodawca „Awangardy Logopedii”, gdzie dyskutuje z logopedami, neurologopedami, którzy w swojej diagnozie oraz terapii wykorzystują nowatorskie, awangardowe rozwiązania. Prowadzi prywatny gabinet logopedyczny PM Logopedia, w którym zajmuje się: opóźnionym rozwojem mowy (ORM), dyslalią, autyzmem, afazją, mutyzmem wybiórczym, jąkaniem.