Długopis 3D w szkole

Działanie długopisu 3D nie jest skomplikowane, a samo urządzenie nie potrzebuje złożonych procesów serwisowych. Wystarczy stosować się do kilku kluczowych zasad, aby długo cieszyć się użytkowaniem długopisu 3D. Długopisy 3D Banach Master to numer jeden wśród długopisów 3D na rynku edukacyjnym 

 1. dwukrotnie szybszy – widoczne efekty już po kilku sekundach
 2. różne poziomy prędkości sterowane jednym przyciskiem 
 3. obsługuje filamenty: PCL, PLA i ABS
Jest stworzony dla szkół ponadpodstawowych do efektywnej pracy ze złożonymi, skomplikowanymi elementami. 

Zamień rysunki przestrzenne w obiekty, dzięki długopisom 3D Banach

Pierwsze takie pomoce na rynku edukacyjnym - moduły 3D Banach

Korzyści dla uczniów i nauczyciel z wykorzystania długopisów 3D Banach

Dlaczego warto wybrać długopisy 3D marki Banach?

 • Jesteśmy marką Banach 3D, wydawnictwa edukacyjnego Ei System i jako jedyni działamy tylko i wyłącznie w branży edukacyjnej, dzięki temu nasze długopisy 3D, idealnie wpisują się w potrzeby uczniów i nauczycieli. 
 • Widząc ogromny potencjał w długopisach 3D, jako pierwsi, wprowadziliśmy je do procesów dydaktycznych.
 • Dzięki ścisłej współpracy ze Specjalistami, ciągle poznajemy potrzeby branży edukacyjnej i dlatego, jako jedyni na świecie, dołączamy powerbanki do długopisów 3D, aby praca była przyjemna i satysfakcjonująca.
 • Wprowadziliśmy zestaw długopisów 3D w walizce, po to, aby nauczyciele mogli je szybko i bezpiecznie transportować oraz przechowywać w jednym miejscu.   
 • Ciągle rozwijamy ofertę długopisów 3D i jako pierwsi stworzyliśmy moduły edukacyjne do szkół.

Długopisy 3D Banach - wybór nauczycieli na każdym etapie edukacji

Jeden długopis wiele możliwości!

 • Możliwość samodzielnego zaprojektowania pomocy dydaktycznych, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane ponownie.
 • Doskonałe rozwiązanie pozwalające przeprowadzić zajęcia rewalidacyjno-kompensacyjne z uczniami o szczególnych potrzebach edukacyjnych, w grupach 16+ oraz wśród młodszych dzieci. 
 • Swoboda w personalizacji pomocy dydaktycznych, co niesie za sobą rozwój umiejętności technicznych i kreatywnych.
 • Rozwój umiejętności przestrzennych i logicznego myślenia.
 • Stworzony model 3D daje możliwości efektywniejszego zrozumienia trudniejszych zagadnień. Już samo projektowanie modelu przestrzennego, np. modelu czaszki, pozwala na oznaczenie nerwów czaszkowych i ich łatwiejszego zapamiętania i późniejszego odtworzenia we właściwym miejscu. 
 • Projektowanie i drukowanie modeli, narzędzi, puzzli czy elementów manipulacyjnych, które wspierają proces uczenia się.
 • Uczniowie mają szansę na odkrycie w sobie nowych pasji, talentów, a nauczyciel ma większe możliwości „wyłapania” zdolnych uczniów i stworzenia koła zainteresowań opartego na nowoczesnych technologiach.
 • Długopis 3D idealnie sprawdza się jako duet edukacyjny z drukarką 3D, to uzupełnienie, które pomoże w łączeniu mniejszych elementów, czy stworzeniu poszczególnych części, np. podczas pracy nad tematyczną makietą edukacyjną. Projekt, który zajął III  miejsce w ogólnopolskim konkursie 3D „Droga do Przyszłości”, zastosował nieszablonowe podejście, wykorzystując druk 3D. To również idealna inspiracja pokazująca, że długopis 3D miałby tu również bardzo szerokie zastosowanie. CHCĘ ZOBACZYĆ PROJEKT.  
 • Praca z długopisem 3D wspiera nauczanie STEAM, które jest obecnie wiodącą metodą nauczania projektowego na świecie i coraz bardziej popularne w Polsce. 
 • Efektywna nauka historii wraz z tworzeniem elementów popularnych w omawianej epoce. Jednym z przykładów mogą być wydarzenia związane z Jaćwieskim Festynem Archeologicznym, rekomendowanym przez Justynę Orłowską. To tam uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych tworzyli popularne w tamtych czasach narzędzia, naczynia i biżuterię wykorzystując długopis 3D. Czy dzięki takim działaniom ważne daty historyczne nie zostaną lepiej przyswojone i zapamiętane na długie lata?

Zainspiruj się!
Przykładowe karty pracy z wykorzystaniem długopisu 3D Banach

Coraz większa liczba nauczycieli wprowadza nowe technologie na swoje zajęcia edukacyjne. Ogromną popularnością cieszą się długopisy 3D, są świetnym sposobem na zaangażowanie uczniów w twórcze działanie, wspierając przy tym pracę wyobraźni przestrzennej. Dzięki możliwościom jakie daje długopis 3D, możemy czerpać inspirację skądkolwiek chcemy i odwzorowywać ją w trójwymiarze! Sprawdźcie co można stworzyć za pomocą naszych długopisów 3D, w poniższych inspiracjach.  Posiadasz własne pomysły na wykorzystanie długopisu 3D Banach? Czekamy na Twoje scenariusze. Inspiruj siebie. Inspiruj innych! 

Artykuły o długopisach 3D Banach

Artykuły na naszym blogu są źródłem inspiracji i pomysłów na efektywne i angażujące zajęcia edukacyjne. Grono specjalistów dzieli się swoim doświadczeniem w pracy z długopisem 3D Banach, po to, aby wspomóc Nauczycieli, Terapeutów, Logopedów i Pedagogów w pierwszych krokach z urządzeniem. Niezależnie, czy pracujesz z uczniem indywidualnie, czy grupowo, długopis 3D Banach stanie się Twoją nieodłączną pomoc dydaktyczną. Zaczerpnij świeżej, na bieżąco aktualizowanej dawki wiedzy na naszym blogu! 

Wybierz temat, który Cię interesuje!

 1. "Długopis 3D w szkole ponadpodstawowej" "Długopisy 3D w terapii dzieci ze SPE" 
 2. "Długopis 3D. Fajerwerki w edukacji"
 3. "Sposoby na wykorzystanie długopisów 3D"
 4. "Długopisy 3D w terapii logopedycznej"
 5. "Dlaczego uczniowie uwielbiają długopisy 3D Banach?"

Opinie Specjalistów o długopisach 3D

5/5

Podczas konkursu zorganizowanego przez wydawnictwo edukacyjne Ei System, szkoła, w której pracuje wygrała pakiet Autyzm. Jestem nauczycielem Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu. Uczennice Oddziału Specjalnego z okazji Świąt Majowych tworzyły za pomocą długopisów 3D flagi, herby i inne symbole majowe. Według szablonów "Emocje" , dziewczynki wskazywały jakie emocje im towarzyszyły podczas pracy z długopisem 3D. Zajęcia kształtują wyobraźnie przestrzenną oraz myślenie abstrakcyjne. Metody aktywizujące takie jak ekspresja i impresja dają szansę na wykorzystanie przeróżnych gadżetów edukacyjnych jak np. długopis 3D. Pakiet Autyzm sprawdzi się idealnie do pracy z uczniami o różnych niepełnosprawnościach intelektualnych. Nauczyciel- Renata Tecław

Do naszej szkoły otrzymaliśmy 12 sztuk długopisów 3D marki Banach. Mamy mnóstwo pomysłów na ich wykorzystanie. W młodszych klasach uczymy się w ten sposób liter. Długopisy 3D Banach, sprawdzą się również na zajęciach logopedycznych oraz rewalidacyjnych. Ponadto są świetnym narzędziem do terapii ręki. Dzieci mogą również tworzyć bryły 3D na zajęciach matematyki, co pozwoli im na szybsze opanowanie materiału. To dopiero początek naszej pracy z długopisami 3D. Już wiemy, że będą naszym stałym narzędziem pracy!

Pracując jako pedagog oraz nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, na co dzień spotykam się z pytaniami, jak motywować dzieci do nauki, jak zachęcić do czynności edukacyjnych i poprawić koncentrację uwagi. Pierwsze dni szkoły zazwyczaj wyglądają tak: nowe plecaki, w pełni wyposażone piórniki, kredki zastrugane na szpic. Przed najmłodszymi nowe wyzwania, chęci co nie miara. I czas, gdzie czar pryska: rozpoczyna się nauka, popołudnia spędzone nad szlaczkami czy literkami i coraz więcej i więcej, zaangażowanie stopniowo wyparowuje – przecież to nudne. Niekiedy staranne, zgrabne literki stają się byle jakie, nieczytelne – szybciej, wygodniej. Nie wspominając o tym, jak nasze dzieci trzymają ołówki, kredki czy długopisy, niekiedy przypomina to chwyt jaskiniowców pocierających kamienie przy rozpalaniu ogniska. Zastanawiamy się, co robić, jak sprawić, żeby nasze dzieci chciały? Żeby tak im się chciało, jak im się nie chce. Podczas swojej pracy mam możliwość korzystać z rewelacyjnych urządzeń, jakimi są długopisy 3D firmy Banach. Rewelacyjne i fantastyczne, a dlaczego? Na pewno coś nowego, innego – nowości działają na nas zachęcająco. Co udało się osiągnąć? Ku zdziwieniu znacznie wzrosła frekwencja uczniów na zajęciach terapeutycznych, wzrósł poziom atrakcyjności pracy. W jaki sposób możemy pracować i co możemy wypracować? Najważniejszą kwestią staje się istotna poprawa koncentracji uwagi, abyśmy mogli narysować coś fajnego, musimy zadbać o dokładność i precyzję. Pobudzamy wyobraźnię i realizujemy swoje małe marzenia… Chciałbym mieć domek… narysuje sobie czemu nie…, chciałabym mieć nową bransoletkę, która będzie mi pasowała do sukienki… – narysuje sobie. To taki zaczarowany ołówek. Uczymy nasze dzieci i nas samych, gdyż dorosłym sprawia to również ogromna frajdę, ćwiczy wytrwałość i planowanie. Kształtujemy nawyki związane z umiejętnością pisania, dokładnie kreśląc wzory po szablonach. Pobudzamy kreatywność. Dbajmy o to, aby edukacja była dla dzieci przyjemna i ciekawa. Z czystym sumieniem polecam każdej placówce oświatowej oraz rodzicom dzieci posiadanie tak fantastycznego urządzenia – mnóstwo radości, uśmiechu, czasu spędzonego razem – w dzisiejszych czasach wartość bezcenna.

Jako edukator pracuje na każdym poziomie edukacyjnym od zajęć z dziećmi ze szkół podstawowych w lokalnym ośrodku kultury, przez szkołę średnią, po zajęcia ze studentami na miejscowym uniwersytecie. Jestem szczerze zaskoczony, iż na każdym z tych poziomów mogę wykorzystać długopisy 3D do wzbogacenia prowadzonych przeze mnie zajęć. Zestaw Banach 3D, daje wolność i swobodę w pracy w każdych warunkach. Dołączone do zestawu powerbanki, bardzo ułatwiają pracę w każdych warunkach, a ilość długopisów w zestawie w mojej opinii powinna odpowiadać maksymalnie połowie liczby osób na sali/ w grupie, którą zarządzasz, czyli optymalnym rozwiązaniem jest to, aby na każdego ucznia przypadał jeden długopis 3D lub maksymalnie dwóch uczniów korzystających z jednego długopisu. Bardzo zaskoczyła mnie zawartość pudełka z filamentami, mnogość ich kolorów oraz dobór wzorcowych przykładów. Nie mogę się doczekać zalogowania do Ekosystemu Banach 3D, ponieważ tam będzie tego znacznie więcej.

Kto oglądając bajkę pt. „Zaczarowany ołówek” nie marzył żeby taki posiadać? Długopisy 3D dają możliwość stworzenia dowolnego obiektu 3D i tak naprawdę ogranicza nas tu tylko wyobraźnia. Moi uczniowie wykorzystują je podczas realizacji projektów oraz na zajęciach kół zainteresowań. Początkowo tworzą obiekty 3D z gotowych szablonów, a następnie sami rysują własne projekty. Uczniowie w ten sposób rozwijają wyobraźnię przestrzenną, ćwiczą zdolności manualne i zaskakują kreatywnością oraz pomysłowością. Dołączone do zestawu powerbanki sprawiają, że mogą w bezpieczny sposób pracować z długopisami również młodsze dzieci.

Długopisy Banach 3D idealnie wpisują się w terapie logopedyczną. Dzięki temu urządzeniu mogę uczyć dzieci prawidłowego trzymania długopisu i odpowiedniej siły nacisku. Bez wątpienia długopisy 3D wspierają uczniów w ich rozwoju, motywują do działania i uczą bawiąc. Serdecznie polecam długopis 3D jako terapeuta logopeda i jako nauczyciel.

Długopisy 3D Banach to drzwi do edukacji przyszłości!
Wybierz zestaw odpowiedni dla Twojej placówki