Czarna Owca Edukacji w Twojej szkole

czarna owca edukacji - wydruk 3d

“Czarna owca” zazwyczaj nie kojarzy się pozytywnie. W odniesieniu do edukacji rodzi wyobrażenie ucznia, klasy, czy też szkoły, których osiągnięcia edukacyjne na tle innych nie wypadają najlepiej. Działając na przekór schematom stworzyliśmy Czarną Owcę Edukacji. To koncepcja wsparcia szkół w ich rozwoju, poprawie samego procesu nauczania i efektów tego procesu dzięki nowoczesnym technologiom.

Przekornie udowadniamy, że się da

Bądźmy szczerzy: technologia druku 3D na pewno stwarza obawy, przede wszystkim wśród osób, które do tej pory nie miały z nią do czynienia. W tej grupie jest wielu dyrektorów szkół i nauczycieli, którzy mogą odczuwać opór przed wykorzystaniem druku 3D w edukacji. Aby pomóc w przełamaniu obaw stworzyliśmy Czarną Owcę Edukacji. Dzięki niej pedagodzy przekonają się, że wykorzystanie druku 3D w codziennej pracy jest zaskakująco proste. Wystarczy, że pomyślą o dowolnej pomocy dydaktycznej, której brakuje w szkole i prawie na pewno będą mogli ją wydrukować na drukarce 3D. 

Brakuje modeli figur geometrycznych? A może jest zbyt mało modeli DNA w pracowni biologicznej? Na lekcji chemii nie starcza modeli cząstek chemicznych dla wszystkich uczniów lub na lekcje historii przydałyby się modele starożytnych budowli? Z pomocą druku 3D wszystkie te braki można łatwo i tanio uzupełnić. Po bliższym poznaniu technologia druku 3D nie tylko zyskuje sympatię, ale też okazuje się, że może być świetnym sposobem na rozwiązanie wielu problemów edukacyjnych. Z pomocą drukarki 3D opracowanej specjalnie dla szkół i wsparciem technologicznym oraz metodycznym Czarna Owca Edukacji staje się odpowiedzią na realne problemy uczniów, nauczycieli i całych szkół.

Co potrafi drukarka 3D

Technologia druku 3D to nie tylko sposób na brak pomocy dydaktycznych w szkołach. Największą zaletą stojącą za ideą Czarnej Owcy Edukacji są jej możliwości druku tego, czego nauczyciele i uczniowie potrzebują.

Mówiąc konkretnie chodzi o sposobność do drukowania nowych pomocy dydaktycznych, przedmiotów, których nie ma w sprzedaży, a które mogą ułatwić przekazywanie wiedzy. 

Internet pełen jest projektów 3D gier matematycznych i innych przyrządów pomocnych w nauce matematyki, dzięki którym nauczyciele mogą odkrywać przed uczniami świat liczb i figur geometrycznych. Za sprawą druku 3D mogą się urzeczywistnić również autorskie pomysły na pomoce dydaktyczne, których do tej pory najzwyczajniej w świecie jeszcze nikt nie wynalazł. W ten sposób zyskujemy nowe narzędzia pozwalające realizować podstawę programową w taki sposób, by została zapamiętania i zrozumiana.

Każdy zasługuje na szansę

Każdy uczeń, nawet taki, który nie wykazuje zbyt dużych zdolności ani ochoty do nauki, zasługuje na szansę i wsparcie. Być może zmiana sposobu przekazywania wiedzy lub stworzenie okazji do wykazania się przez ucznia pozwoli mu odkryć i rozwijać swój potencjał. Dzięki drukarce 3D każdy nauczyciel może stymulować, inspirować, czy też stworzać warunki do obudzenia zasobów drzemiących w uczniach. 

Wykorzystanie druku 3D w edukacji zmienia sposób nauki i sprawia, że lekcje ewoluują od metody podawczej w kierunku nauki metodą projektu, która daje zaskakujące efekty oraz pozwala wykazać się uczniom postrzeganych przez innych jako czarne owce.

czarna owca edukacji - baner

Na sam szczyt

Idea Czarnej Owcy Edukacji to również szansa na to, by odmienić wizerunek szkoły i sposób jej postrzegania na tle innych placówek edukacyjnych. Szkoła, która nie jest w rankingach  najlepszych szkół, której uczniowie nie biorą udziału w olimpiadach przedmiotowych, jest postrzegana jako czarna owca.
Odmiana tego stanu rzeczy nie jest ani prosta ani szybka, jednak jest jak najbardziej możliwa z wykorzystaniem druku 3D. Technologia druku w trójwymiarze to prosty sposób na lekcje, podczas których uczniowie są bardziej zaangażowani, a w konsekwencji lepiej przyswajają i rozumieją przekazywaną wiedzę. Szkolna drukarka 3D może również być pomocna w realizacji projektów opracowywanych na szkolnych kołach z techniki, przyrody, czy informatyki. W ten sposób (wykorzystując nowoczesne pomoce dydaktyczne) szkoła jest w stanie rozwijać swoją ofertę edukacyjną, oferować ciekawe zajęcia dla uczniów, czy podnieść swój poziom. A to z kolei jest najlepszą drogą do tego, by z czarnej owcy stać się  popularną i ciekawą szkołą, której uczniowie odnoszą sukcesy.

Czarna Owca Edukacji to znak, za którym stoją konkretne i praktyczne rozwiązania wspierające pracę nauczycieli. Technologię 3D można także traktować jako narzędzie pozwalające na realizowanie pomysłów i idei pomagających realizować cele edukacyjne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej odwiedź nasze strony: czarnaowcaedukacji.pl i banach3d.pl, gdzie znajdziesz gotowe projekty 3D i karty pracy do wykorzystania na lekcji.

 

Znasz to uczuci, gdy wszyscy uczniowie
w trakcie lekcji są zaangażowani?

Zamów darmowe warsztaty z druku 3D w edukacji
i dowiedz się jak wykorzystać długopisy 3D w pracy nauczyciela.

 

 

 

       

Konkretne i praktyczne przykłady wykorzystania w trakcie lekcji  W 100% darmowe warsztaty bez żadnych haczyków  Lekcje geometrii w 3D

Rozwój małej motoryki
i koncentracji