search

Filamenty PLA Banach 3D

121,14 zł

Filamenty PLA idealnie sprawdzają się do drukarek i długopisów 3D. Dzięki surowcom z jakich są wytwarzane są biodegradowalne oraz bezpieczne do użytku przez dzieci. Wykorzystanie filamentów PLA jest ogromne i dzięki szerokiej gamie kolorystycznej możesz wydrukować praktycznie każdy wybrany projekt.

Nowe rodzaje i kolory filamentów PLA!

Active, Rocky i Smooth - poznaj ich niepowtarzalne kolory i drukuj kreatywnie. 

Kolor
Ilość

Filament PLA Banach 3D

Przeznaczony dla drukarki Banach 3D i długopisów 3D

Filament – to materiał dla druku bezpieczny dla dzieci (produkuje się go z roślin takich jak kukurydza, pszenica lub ziemniaki)
i przyjazny dla środowiska. Stosując PLA nie trzeba podgrzewać stołu drukarki, łatwo zdjąć obiekt po wydrukowaniu,
a przedmioty są wytrzymałe i sztywne. Materiał daje się też bez problemu obrabiać (dzięki czemu usunięcie ewentualnych pozostałości
powstałych przy okazji wydruku nie stanowi problemu).
Na naklejce szpuli, na którą nawinięty jest filament, umieszczono informacje o rodzaju materiału, średnicy, kolorze,
wadze oraz temperaturze druku. Filamenty zostały zapakowane w starannie wykonane, ekologiczne pudełka, dzięki czemu masz pewność, że opakowanie po produkcie nie będzie miało destrukcyjnego wpływu na środowisko.

Czym filament Banach PLA wyróżnia się od innych filamentów?

Filament Banach 3D to materiał do druku 3D na bazie biopolimeru pozyskiwanego z zasobów naturalnych, który zapewnia znaczną redukcję śladu węglowego w porównaniu z tworzywami sztucznymi na bazie ropy naftowej. 

Materiał bazowy użyty do produkcji filamentu Banach 3D posiada zwiększony o 30% współczynnik płynięcia, co skutkuje dużo łatwiejszym przepływem tworzywa przez głowicę drukarki i umożliwia stabilny oraz jednostajny proces druku 3D. 

W porównaniu ze standardowym PLA materiał charakteryzuje się wyższą lepkością, w konsekwencji czego oferuje bezproblemowy proces druku na urządzeniach wyposażonych w niepodgrzewane platformy robocze. 

Filament Banach 3D wykazuje bardzo dobrą adhezję międzywarstwową oraz zapewnia wysoką skuteczność i  rozdzielczość drukowanych elementów. 

Filament Banach 3D charakteryzuje się wysoką krystalicznością i zdolnością do krystalizacji, dzięki czemu jego odporność temperaturowa w porównaniu do standardowych filamentów PLA wzrosła o 5% do 60°C.

Specyfikacja filamentu PLA:

 • Średnica filamentu 1,75 mm
 • Tolerancja wymiarowa +/- 0,05 mm
 • Temperatura druku 185 – 2150C
 • Gęstość 1,24 g/cm3
 • Skurcz materiału Brak
 • Podgrzewany stół Nie wymagany
 • Podgrzewana komora Nie wymagana
 • Zabudowana komora drukarki Nie wymagana
 • Suszarka do filamentu Nie wymagana
 • Waga netto 1 kg
 • Waga brutto 1,4 kg
 • Wymiary szpuli Średnica zewnętrzna – 20 cm
 • Średnica wewnętrzna – 5,2 cm
 • Szerokość – 6,7 cm
 • Średnica otworu montażowego 5,4 cm
 • Próżniowo pakowany Tak
 • Pochłaniacz wilgoci Tak

Dofinansuj Filamenty PLA w programie Laboratoria Przyszłości

Filamenty PLA marki Banach 3D możesz zakupić do swojej placówki dydaktycznej z pomocą rządowego programu Laboratoria Przyszłości. My jesteśmy do Twojej dyspozycji i pokażemy Tobie, jak złożyć odpowiedni wniosek, który pozwoli Ci uzyskać wsparcie finansowe. Powyższe rozwiązanie to prosta droga do tworzenia nasyconych kolorystycznie wydruków 3D, które rozwiną wyobraźnię, a przede wszystkim wspomogą przeprowadzenie niepowtarzalnych zajęć edukacyjnych. 

Karta charakterystyki filamentów PLA

Jakość i bezpieczeństwo filamentów PLA są gwarantowane przez producenta, a więc bez obaw możesz je wykorzystywać na lekcjach w szkole. Zapoznaj się z całą kartą charakterystyki -> POBIERZ KARTĘ 

Prawie wszystko o filamentach z Łukaszem Gierkiem

Jeżeli czujesz, że potrzebujesz usystematyzować swoją wiedzę dotyczącą filamentów i sposobu ich wykorzystania, zachęcamy do objerzenia krótkich filmików z serii "Prawie wszystko o filamentach". Ambasador marki Banach 3D - Łukasz Gierek, krok po kroku przeprowadzi Cię przez najważniejsze informacje, które pozwolą Tobie wejść w niezapomnianą przygodę z drukiem 3D. Całą serię znajdziesz na naszym kanale YOUTUBE -> OGLĄDAJ.

Filamenty PLA rekomendowane dla drukarek Banach School 3D oraz długopisów Banach 3D

Dajemy gwarancję, że filamenty PLA są kompatybilne z drukarkami i długopisami marki Banach 3D, a więc masz pewność, że niezależnie od wybranego projektu Twoje modele 3D będą wysokiej jakości! 

Potrzebujesz inspiracji do wykorzystania filamentów PLA?

Korzystaj z artykułów edukacyjnych, również tych dotyczących filamentów PLA, dostępnych na naszym blogu-> CZYTAJ 

Dołącz do naszej grupy na Facebooku "Szkolny druk 3D - Banach", gdzie uzyskasz wsparcie Ekspertów grupy, weźmiesz udział w bezpłatnych webinariach, a także zainspirujesz się w celu tworzenia wartościowych zajęć edukacyjnych -> DOŁĄCZ

Pobierz darmowy e-book stworzony przez dwie cenione terapeutki Zytę Czechowską i Jolantę Majkowską, gdzie inspiracji do wykorzystania filamentów nie ma końca -> POBIERZ

Korzystaj z darmowych, na bieżąco aktualizowanych projektów i kart pracy do wykorzystania w druku 3D i do długopisów 3D na stronie banach.pl -> DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Potrzebujesz rozszerzonego wsparcia na każdym etapie wykorzystywania filamentów, niezależnie od Twojego stopnia zaawansowania?

Pełne wsparcie otrzymasz zakupując jedyny taki na polskim rynku pakiet dydaktyczny ekoSystem Banach 3D. Jest on na bieżąco aktualizowany
w nowe i atrakcyjne treści video, artykuły, scenariusze zajęć i WIELE WIĘCEJ -> SPRAWDŹ

5904624771610

Zobacz także

Drukarka Banach 3D

Drukarka Banach 3D skonstruowana dla edukacji szkolnej! Technologia druku 3D daje uczniom i nauczycielom możliwości...
4 893,00 zł
 • Wyprzedaż!
Opinie (1)
Oceny
Na razie nie dodano żadnej opinii.