search

Filamenty PLA Banach 3D - Active

121,14 zł

Filament Banach 3D PLA Active  to materiał do druku na bazie filamentu PLA z dodanym pigmentem, który reaguje na temperaturę. Dzięki temu filament oddziaływuje na zwiększenie temperatury zmieniając swoją barwę. Po przekroczeniu temperatury wydrukowanego elementu powyżej 300C filament stopniowo zmieni swój kolor z czerwonego na kremowy lub z fioletowego na kremowy. Barwa powróci do koloru bazowego po schłodzeniu modelu 3D. Filament sprawdza się w wydruku modeli, na które oddziałuje zmiana temperatury. 

Kolor
Ilość

Filament PLA Banach 3D

Przeznaczony dla drukarki Banach 3D i długopisów 3D

Filament – to materiał dla druku bezpieczny dla dzieci (produkuje się go z roślin takich jak kukurydza, pszenica lub ziemniaki)
i przyjazny dla środowiska. Stosując PLA nie trzeba podgrzewać stołu drukarki, łatwo zdjąć obiekt po wydrukowaniu,
a przedmioty są wytrzymałe i sztywne. Materiał daje się też bez problemu obrabiać (dzięki czemu usunięcie ewentualnych pozostałości
powstałych przy okazji wydruku nie stanowi problemu).
Na naklejce szpuli, na którą nawinięty jest filament, umieszczono informacje o rodzaju materiału, średnicy, kolorze,
wadze oraz temperaturze druku. Filamenty zostały zapakowane w starannie wykonane, ekologiczne pudełka, dzięki czemu masz pewność, że opakowanie po produkcie nie będzie miało destrukcyjnego wpływu na środowisko. 

Filamenty PLA Active:

Filament PLA Active  to materiał do druku na bazie filamentu PLA z dodanym pigmentem, który reaguje na temperaturę. Dzięki temu filament oddziaływuje na zwiększenie temperatury zmieniając swoją barwę. Po przekroczeniu temperatury wydrukowanego elementu powyżej 30 stopni Celcjusza filament stopniowo zmieni swój kolor z czerwonego na kremowy lub z fioletowego na kremowy. Barwa powróci do koloru bazowego po schłodzeniu modelu 3D. Filament sprawdza się w wydruku modeli, na które oddziałuje zmiana temperatury. 

Specyfikacja filamentów PLA Active:

 • Średnica filamentu: 1.75 mm. 
 • Temperatura druku: 150-220°C. 
 • Podgrzewany stół: nie wymagany
 • Podgrzewana komora: nie wymagana
 • Zabudowana komora drukarki: Nie wymagana
 • Suszarka do filamentu: Nie wymagana
 • Waga netto: 0,5 kg. 
 • Waga brutto: 0,9 kg. 
 • Wymiary szpuli: śr. zewn. – 20cm, śr. wewn. – 5,2cm, szer. – 6,7cm.
 • Gęstość: 1,24g/cm3
 • Skurcz materiału: Brak
 • Średnica otworu montażowego: 5,4 cm
 • Próżniowo pakowany: Tak
 • Pochłaniacz wilgoci: Tak
  Na naklejce szpuli, na którą nawinięty jest filament, umieszczono informacje o rodzaju materiału, średnicy, kolorze, wadze oraz temperaturze druku. 

Właściwości oraz zastosowanie filamentu PLA Active:

 • Zmiana koloru wydrukowanego modelu 3D po przekroczeniu temperatury powyżej 30 stopni celcjusza.
 • Łatwy w druku.
 • Zachowanie wszystkich parametrów wytrzymałościowych jak w filamentach PLA.
 • Modele 3D naczyń oraz kubków.
 • Modele czujników temperatury.
 • Modele wskaźników zużycia baterii.

Czym filament Banach PLA wyróżnia się od innych filamentów?

Filament Banach 3D to materiał do druku 3D na bazie biopolimeru pozyskiwanego z zasobów naturalnych, który zapewnia znaczną redukcję śladu węglowego w porównaniu z tworzywami sztucznymi na bazie ropy naftowej. 
Materiał bazowy użyty do produkcji filamentu Banach 3D SPEC posiada zwiększony o 30% współczynnik płynięcia, co skutkuje dużo łatwiejszym przepływem tworzywa przez głowicę drukarki i umożliwia stabilny oraz jednostajny proces druku 3D. 
W porównaniu ze standardowym PLA materiał charakteryzuje się wyższą lepkością, w konsekwencji czego oferuje bezproblemowy proces druku na urządzeniach wyposażonych w niepodgrzewane platformy robocze. 
Filament Banach 3D wykazuje bardzo dobrą adhezję międzywarstwową oraz zapewnia wysoką skuteczność i  rozdzielczość drukowanych elementów. 
Filament Banach 3D charakteryzuje się wysoką krystalicznością i zdolnością do krystalizacji, dzięki czemu jego odporność temperaturowa w porównaniu do standardowych filamentów PLA wzrosła o 5% do 60°C.

CECHY FILAMENTU BANACH 3D PLA Activ

Najważniejsze cechy gwarantujące powodzenie wydruków 3D:

 1. lepsze właściwości topnienia filamentu,brak
 2. skurczu materiałowego po schłodzeniu wydruku,
 3. skurczu materiałowego po schłodzeniu wydruku,
 4. warstwy modelu, nakładane dzięki drukarce 3D, dużo lepiej przylegają do siebie,
 5. zachowuje tolerancję wymiarów średnicy żyłki – zachowanie tego parametru gwarantuje bezawaryjną pracę drukarki. Jakiekolwiek większe odstępstwa (powyżej lub poniżej 0,05 mm od tolerancji wymiarowej) powodują zapchanie dyszy drukarki 3D i jej awarię.

Wysoka jakość i bezpieczeństwo:

 1. produkowany w Polsce z najwyższej jakości granulatu, przy zachowaniu restrykcyjnych form kontroli całego procesu produkcji,
 2. produkowany z materiałów roślinnych (kukurydza, pszenica, ziemniaki),
 3. nawinięty na szpulę, zapakowany próżniowo wraz z pochłaniaczem wilgoci, co wydłuża żywotność,
 4. bezpieczny – nie jest łatwopalny ani toksyczny,
 5. nie wydziela drażniących oraz trujących oparów podczas drukowania,
 6. biodegradowalny – w pełni rozkłada się w ciągu kilku lat,
 7. przeznaczony dla drukarek 3D i długopisów 3D.

Dofinansuj Filamenty PLA w programie Laboratoria Przyszłości

Filamenty PLA marki Banach 3D możesz zakupić do swojej placówki dydaktycznej z pomocą rządowego programu Laboratoria Przyszłości. My jesteśmy do Twojej dyspozycji i pokażemy Tobie, jak złożyć odpowiedni wniosek, który pozwoli Ci uzyskać wsparcie finansowe. Powyższe rozwiązanie to prosta droga do tworzenia nasyconych kolorystycznie wydruków 3D, które rozwiną wyobraźnię, a przede wszystkim wspomogą przeprowadzenie niepowtarzalnych zajęć edukacyjnych. 

Karta charakterystyki filamentów PLA

Jakość i bezpieczeństwo filamentów PLA są gwarantowane przez producenta, a więc bez obaw możesz je wykorzystywać na lekcjach w szkole. Zapoznaj się z całą kartą charakterystyki -> POBIERZ KARTĘ 

Prawie wszystko o filamentach z Łukaszem Gierkiem

Jeżeli czujesz, że potrzebujesz usystematyzować swoją wiedzę dotyczącą filamentów i sposobu ich wykorzystania, zachęcamy do objerzenia krótkich filmików z serii "Prawie wszystko o filamentach". Ambasador marki Banach 3D - Łukasz Gierek, krok po kroku przeprowadzi Cię przez najważniejsze informacje, które pozwolą Tobie wejść w niezapomnianą przygodę z drukiem 3D. Całą serię znajdziesz na naszym kanale YOUTUBE -> OGLĄDAJ.

Filamenty PLA rekomendowane dla drukarek Banach School 3D oraz długopisów Banach 3D

Dajemy gwarancję, że filamenty PLA są kompatybilne z drukarkami i długopisami marki Banach 3D, a więc masz pewność, że niezależnie od wybranego projektu Twoje modele 3D będą wysokiej jakości!

Potrzebujesz inspiracji do wykorzystania filamentów PLA?

Korzystaj z artykułów edukacyjnych, również tych dotyczących filamentów PLA, dostępnych na naszym blogu-> CZYTAJ 

Dołącz do naszej grupy na Facebooku "Szkolny druk 3D - Banach", gdzie uzyskasz wsparcie Ekspertów grupy, weźmiesz udział w bezpłatnych webinariach, a także zainspirujesz się w celu tworzenia wartościowych zajęć edukacyjnych -> DOŁĄCZ

Pobierz darmowy e-book stworzony przez dwie cenione terapeutki Zytę Czechowską i Jolantę Majkowską, gdzie inspiracji do wykorzystania filamentów nie ma końca -> POBIERZ

Korzystaj z darmowych, na bieżąco aktualizowanych projektów i kart pracy do wykorzystania w druku 3D i do długopisów 3D na stronie banach.pl -> DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Potrzebujesz rozszerzonego wsparcia na każdym etapie wykorzystywania filamentów, niezależnie od Twojego stopnia zaawansowania?

Pełne wsparcie otrzymasz zakupując jedyny taki na polskim rynku pakiet dydaktyczny ekoSystem Banach 3D. Jest on na bieżąco aktualizowany
w nowe i atrakcyjne treści video, artykuły, scenariusze zajęć i WIELE WIĘCEJ -> SPRAW

5904624771450

Zobacz także

Drukarka Banach 3D

Drukarka Banach 3D skonstruowana dla edukacji szkolnej! Technologia druku 3D daje uczniom i nauczycielom możliwości...
4 893,00 zł
 • Wyprzedaż!
Opinie (1)
Oceny
Na razie nie dodano żadnej opinii.

Powiązane artykuły na blogu