Kolejne szkolenie online? Nie, dziękuję!

szkolenie online

W ostatnich tygodniach powstało wiele szkoleń online dla nauczycieli. Większość z nich dotyczy tego, jak sobie radzić z nauczaniem zdalnym w czasie pandemii koronawirusa. Podczas wielu szkoleń i kursów można dowiedzieć się, jak korzystać z nowych e-narzędzi. Należy jednak pamiętać, że kompetencje dotyczące obsługi programów komputerowych to nie wszystko – w prowadzeniu lekcji na odległość przydatne są także tzw. kompetencje miękkie. Dlatego też opracowaliśmy szkolenie online dla nauczycieli Jak zachować kontrolę w nauczaniu zdalnym, czyli praktyczne sposoby jak odnieść sukces pedagogiczny!

Temat na czasie

Największy atut szkolenia online to jego zawartość: omówione zostały konkretne i ważne obszary dotyczące organizacji oraz prowadzenia lekcji online. Każdy element został podparty doświadczeniem oraz praktyką, ponieważ autorką treści jest pani Małgorzata Trybuś – trener rad pedagogicznych.
10 tematów to 10 wideo-szkoleń oraz 10 prezentacji poświęconych następującym zagadnieniom:

1) Nauczycielu jesteś w eksperymencie
2) Nowa rola nauczyciela – zmiana metod nauczania
3) Jak zorganizować swoje miejsce pracy i nauki
4) Co zrobić kiedy uczeń unika zajęć online?
5) Naruszenie porządku lekcji online i bezkarność
6) Praca z lękiem
7) System oceniania – jak uniknąć negatywnych emocji
8) Kontrakt na lekcję
9) Jak zmotywować ucznia pracując zdalnie
10) Współpraca z rodzicami

Szkolenie to nie tylko przekazanie wiedzy czy wsparcie, ale także praktyczne wskazówki jak sobie radzić z nowym wyzwaniem, jakim dla większości nauczycieli jest prowadzenie zdalnych lekcji – zobacz nasze szkolenie online.

Pod koniec roku szkolnego szczególnie istotne są dwa tematy: system oceniania oraz współpraca z rodzicami. Konieczność wystawienia ocen zawsze jest wyzwaniem, a tym bardziej, gdy mamy postawić ocenę nie widząc, czy praca została wykonana samodzielnie czy też z pomocą dorosłych. Podczas szkolenia online przygotowanego dla nauczycieli dowiedzą się, na jakie aspekty aktywności uczniów warto zwrócić uwagę w tym wyjątkowym okresie.

Z kolei współpraca na linii nauczyciel – rodzice uczniów zawsze jest ważna i nie zawsze prosta. Jeszcze więcej wątpliwości czy zakłóceń komunikacyjnych może się pojawiać w nauczaniu zdalnym – dlatego przydatne dla nauczycieli mogą być praktyczne wskazówki, w jaki sposób współpracować z rodzicami uczniów w nauczaniu online.

 

Jedno szkolenie – tak wiele wyzwań 

Wiele osób zapomina o tym, że zdalna nauka to nie tylko wyzwanie dla uczniów i ich rodziców. Również nauczyciele zmieniając sposób swojej pracy z dnia na dzień musieli sprostać nowym wyzwaniom. Zmiana metod nauczania, organizacja pracy, nowe problemy wychowawcze, motywowanie na odległość to tylko niektóre aspekty pracy nauczycieli, z którymi muszą się zmagać każdego dnia. Dlatego nasze szkolenie powstało na bazie najlepszych praktyk i doświadczeń trenera-pedagoga. A wszystko to w skondensowanej formie.
Pakiet szkoleniowy dedykowany jest wszystkim nauczycielom oraz szkołom, które chcą jeszcze lepiej realizować obowiązek zdalnej nauki.