Lampy UV – skuteczna sterylizacja pomieszczeń

Lampy UV przeznaczone są do użytku wszędzie tam, gdzie wymagany jest podwyższony stopień czystości mikrobiologicznej. Sterylizacja powietrza promieniami UV-C odbywa się wewnątrz komory dezynfekcyjnej. Skażone powietrze zasysane jest przez wentylator. Następnie po przejściu przez filtr zatrzymujący kurz oraz inne zanieczyszczenia trafia do komory dezynfekcyjnej. Natężenie promieniowania UV-C i czas przebywania powietrza wewnątrz komory są tak dobrane, że powietrze wydmuchiwane na zewnątrz lampy jest praktycznie wolne od drobnoustrojów.

Światło UV-C w lampie HEGEMON wpływa na neutralizację w pomieszczeniu 95% drobnoustrojów już w 4 godziny!

Wykorzystaj światło UV-C w walce z bakteriami i wirusami!

Lampy Hegemon UV-C wykorzystywane są do sterylizacji pomieszczeń w:

  • szkołach,
  • przedszkolach,
  • gabinetach lekarskich i zabiegowych,
  • salonach kosmetycznych i fryzjerskich,
  • hotelach,
  • sklepach,
  • bankach i instytucjach finansowych,
  • salach do terapii i rehabilitacji,
  • pomieszczeniach biurowych,
  • poczekalniach.

Dlaczego warto stosować lampę przepływową Hegemon UV-C?

 

Lampa przepływowa Hegemon UV-C posiada ATEST HIGIENICZNY wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

ATEST wydany w dniu 29 grudnia 2020 roku.

Atest Higieniczny

Pobierz atest higieniczny PZH lampy Hegemon Pobierz Certyfikat CE

Rekomendacje

Rekomendacje Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla promieni UV:
Najczęstszą i stosunkowo prostą do realizacji metodą ograniczenia możliwości zakażeń wirusowych wewnątrz pomieszczeń zaopatrzonych w system wentylacyjno-klimatyzacyjny jest metoda „rozcieńczania” mikrobiologicznych zanieczyszczeń w powietrzu wewnątrz pomieszczeń poprzez utrzymanie dość rygorystycznych zasad w zakresie wysokiej krotności wymian powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie.(…) 

Dodatkowo rozważyć należy wdrożenie działań pomocniczych, mających na celu usuwanie czynników biologicznych poprzez montaż filtrów elektrostatycznych, lamp UV lub generatorów jonów.

Źródło: PZH Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego 

 

Rekomendacje Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia
Jako nabywca i użytkownik opraw przepływowych HEGEMON UV-C, uznajmy podjętą współpracę za owocną i w przyszłości mamy zamiar dalej ją rozwijać w zakresie podnoszenia bezpieczeństwa naszych pracowników poprzez wykorzystanie technologii UV-C, rekomendowanej przez: WHO,CDC,EDCD oraz GIS do eliminacji wirusów oraz bakterii.

Rekomendacja z dnia 29.09.2020 r.

Rekomendacja Dyrektora Szkoły
Lampy zostały kupione – i wybrane z oferowanych przez Państwa z uwagi na zdalną ocenę ich funkcjonalności i skuteczności. To przekonanie się potwierdziło – byliśmy w stanie w krótszym czasie przeprowadzić dezynfekcje większej przestrzeni przy mniejszym nakładzie sił i środków. Sprawdzają się bardzo dobrze, a skoro nie tylko matury (trwające) , rekrutacja (rozpoczęta), sprawdzian umiejętności kierunkowych dla kandydatów (niebawem), wybory (28-06) jest wiele okazji do kolejnych doświadczeń w imię bezpieczeństwa ludzi przebywających na terenie szkoły w jej przestrzeniach zamkniętych.

 

Anna Szczepańska-Filipp

 XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi Stefana Żeromskiego w Warszawie

Rekomendacja Wicedyrektora Szkoły
Lampa jest bardzo praktyczna i prosta w użytkowaniu. Spełnia w pełni wymogi związane z dezynfekcją w prosty sposób bez wysiłku osób fizycznych i środków chemicznych. Stosowanie lampy spotkało się z dużą aprobatą rodziców, którzy bardzo doceniają że dbamy o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci w obecnej sytuacji. Używanie lampy to także wysoka ocena dla placówki w zakresie spełnienia przepisów BHP w zakresie działań prewencyjnych.

Wicedyrektor Zespół Szkół Gminy Izbicko

Poznaj ofertę Lamp Hegemon UV-C

     
lampa UV Hegemon hegemon stojak wieszak


Lampa Hegemon UV-C
2490 zł brutto

 

Stojak do lamy Hegemon UV-C
349 zł brutto
Wieszak do lampy Hegemon UV-C
190 zł brutto


Lampa Hegemon Mini UV-C

1490 zł brutto

Lampy UV-C przez nas oferowane są polskiej produkcji.
Zapewniamy 24-miesięczną gwarancję oraz obsługę pogwarancyjną.

 

Folder z lampami Hegemon UV-C wraz ze specyfikacją

Który sposób dezynfekcji jest najskuteczniejszy?

Poniżej przedstawiamy tabelę porównującą 4 najczęściej stosowane metody dezynfekcji, które mają szerokie zastosowanie w najważniejszych branżach i dziedzinach życia. Zestawiliśmy je z 16 kluczowymi wskaźnikami. W ten sposób powstała tabela porównująca różne metody dezynfekcji pod kątem najważniejszych kryteriów stosowania środków dezynfekcji.