Program Eduterapeutica jest programem multimedialnym bardzo pomocnym dla nauczyciela, zwłaszcza w jego pracy z uczniami o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Od strony dydaktycznej program został dobrze skonstruowany, jego struktura jest przemyślana, sprzyja motywowaniu do działania i poprzez to szybkiemu zdobywaniu wiedzy. Charakter programu, dobór ćwiczeń wskazują, że z dobrym skutkiem wykorzystano empiryczne doświadczenia w pracy z uczniami o specyficznych trudnościach w uczeniu się. Niewątpliwą zaletą tego programu terapeutycznego jest to, że posiada konstrukcję bliską współczesnym dzieciom i młodzieży zainteresowanych pracą na komputerze, stymuluje rozwój różnych funkcji, proponowane ćwiczenia skonstruowane są w sposób uwzględniający najnowsze osiągnięcia psychologii i pedagogiki, są one bardzo różnorodne, niemonotonne. To sprawia, że Eduterapeutica jest znakomitym programem nie tylko dla osób przejawiających dysfunkcje, ale i dla dzieci bez jakichkolwiek problemów w tym zakresie.
"MUSICARIUM. Folklor Tradycyjnie" zapewnia dzieciom kontakt z muzyką ludową, która umożliwia im niecodzienne przeżycia artystyczne. Materiały zostały opracowane z myślą o małych słuchaczach, karty są kolorowe, nawiązujące do sztuki ludowej, kolorowanki są proste i sprawdzą się zarówno wśród dzieci młodszych jak i starszych, a przygotowane propozycje zabaw stanowią cenne źródło inspiracji. Całość zamknięta jest w estetycznym pudełku.
MUSICARIUM okazało się bardzo miłą niespodzianką. Słysząc muzykę dzieci z uwagą słuchały i spontanicznie nuciły, choć takiej muzyki jeszcze nie słyszały, niektóre dzieci także tańczyły z chustkami. Zorganizowane zajęcia z przykładowych zabaw również podobały się dzieciom, a do tego jeszcze kolorowanki. Dla mnie karty aktywności, muzyka, kolorowanki i chustki w jednym to bardzo duże ułatwienie. Musicarium wykorzystała również pani w starszej grupie dzieci 5 - 6 letnich i dzieciaki były bardzo zadowolone. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.
Publikacja Eduterapeutica Autyzm wydaje się być funkcjonalną pomocą dla grona pedagogicznego. Zawiera ciekawe pomysły na scenariusze zajęć, poprawne pod względem merytorycznym, porządkujące wiedzę o spektrum autyzmu. Może dobrze sprawdzić się podczas zajęć w ramach godziny wychowawczej, np. z tymi klasami, do których uczęszczają uczniowie ze spektrum autyzmu. Zawiera podpowiedzi dla nauczycieli, co i w jaki sposób mówić innym uczniom o spektrum autyzmu. Kładzie nacisk na pozytywne, mocne strony dzieci z ASD oraz zawiera użyteczne wskazówki, jak włączać uczniów ze spektrum w życie klasy. Może być cennym uzupełnieniem "niezbędnika nauczyciela". Eduterapeutica Autyzm może stanowić ciekawą inspirację dla nauczyciela do tworzenia własnych scenariuszy i podstawową bazę rzetelnej wiedzy możliwą do wykorzystania podczas lekcji lub zajęć terapeutycznych. Dobrze sprawdzi się w kontakcie bezpośrednim z uczniami, dzięki ładnie przygotowanym kartom i planszom oraz wykorzystaniu nowych technologii (długopis 3D). Polecamy ją wszystkim nauczycielom i pedagogom, którzy poszukują wiedzy w pigułce na temat pracy z uczniami ASD oraz ich rówieśnikami. Podpis: Zespół Terapeutów Ośrodka Diagnostyczno-Terapeutycznego Fundacji SYNAPSIS

Dodaj opinię

Ocena:
Anuluj