search

Złapmy Lwa 9x9! Shogi. Gra planszowa

149,00 zł Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Dodaj opinię

Ocena:
Anuluj

Złapmy lwa 9×9! Shogi to gra zbliżona do szachów. To obrazkowa odmiana pełnej „dorosłej” odmiany japońskich szachów (jap. Shōgi).Od królewskiej gry różni się jednak tym, że możesz wrócić pionkiem z powrotem na planszę – dzięki temu partie bywają pełne niespodziewanych zwrotów akcji.

Plansza ma wymiar 9 na 9 pól, a każdy gracz dysponuje 20 zwierzątkami. Złapanie lwa jest łatwiejsze dzięki widocznym na klockach czerwonym kropkom, które wskazują kierunki ruchów. Poza lwem, żyrafą, słoniem i kurczakiem, pojawią się też pies, kot, dzik i królik, a prawie każdy z nich będzie zmieniał swoją „moc” po dojściu na trzy ostatnie wiersze po stronie przeciwnika. Tak jak w małej wersji „Złapmy lwa 3×4!” żadne ze zwierząt nie wypada z gry – kiedy je schwytamy, możemy go użyć w swojej drużynie wrzucając na puste miejsce na planszy. Dzięki temu gra jest pełna zwrotów akcji i emocjonująca.

Zestaw zawiera:

  • składaną tekturową planszę
  • 40 drewnianych pionków wykonanych z drewna bukowego co zapewnia duża trwałość i estetykę gry
  • instrukcję gry.

Gra rodzinna przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 8 lat, młodzieży i dorosłych. Oceniania w rankingu Imagination Gaming wyżej od topowych gier.

Graj, trenuj i zostań mistrzem Polski w shogi! Grę poleca Polski Związek Shogi

To bardziej zajmujące niż szachy!

Jestem zauroczona. Uważam, że stworzenie wersji zwierzątkowej, w które może zagrać Europejczyk bez konieczności żmudnego zapoznawania się z Kanji oraz pamiętania 15 różnych figur, było świetnym posunięciem. I niezmiernie się cieszę, że gra ta trafiła pod polskie strzechy (tu wielkie ukłony dla EiSystem). Złapmy lwa: Shogi to coś, z czym każdy szachista powinien się zapoznać. Nie-szachista zresztą też.

Ja w szachy grać nie lubię, bo nie potrafię sobie wymyślić strategii. Prędzej czy później zawsze ląduję w pozycji defensywnej. W Złapmy lwa 9×9 grało mi się wspaniale już od samego początku (pomijając partie wybitnie nierówne, kiedy grałam z szachistą – ale i wtedy była to partia o wiele bardziej emocjonująca niż zwykłe szachy). A szachista stwierdził, że Złapmy lwa 9×9 daje więcej możliwości strategicznych. Że jest ciekawsza. I że zwyczajnie jego szare komórki bardziej pracują 😉

Gamesfanatic

PRESTIŻOWA NAGRODA DLA GRY ZŁAPMY LWA!

Miło nam poinformować, że gra Złapmy Lwa 9×9 otrzymała Złoty medal za najlepszą grę Family Plus 2020 roku przyznawaną przez Imagination Gaming. Do konkursu trafiają zgłoszenia z całego świata od wydawców i projektantów. Każda przesłana gra jest pokazywana na wielu kongresach w całej Wielkiej Brytanii.

https://imaginationgaming.co.uk/ig-awards/past-winners

5903228142185

Zobacz także

chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.