search

Musicarium. Folklor nowocześnie

490,00 zł Brutto
Dostawa w 2-5 dni

Musicarium. Folklor Nowocześnie można sfinansować z projektu “Aktywna Tablica” – więcej informacji na temat środków celowych znajdziecie TUTAJ.

Szkolenie online z obsługi programu oraz wsparcie merytoryczne i serwisowe - GRATIS!

Ilość

Dodaj opinię

Ocena:
Anuluj

Musicarium folklor nowocześnie.

To zbiór zabaw, kolorowanek dla dzieci oraz utworów muzycznych, które pozwalają na rozwój audiacji poprzez ruch towarzyszący muzyce. Płynne intuicyjne ruchy, swobodny taniec, klaskanie, rytmiczne maszerowanie to tylko niektóre z propozycji, jakie znajdziemy w Musicarium.

Zajęcia z umuzykalniania w przedszkolnym ogródku

Umuzykalnienie dzieci inspirowane metodą Gordona to świetna zabawa oraz nauka nie tylko w przedszkolnej sali, ale też poza nią. Zabierzmy Musicarium ze sobą do ogródka, lasu oraz parku i pozwólmy dzieciom poczuć muzykę.

Pakiet Musicarium przeznaczony jest do prowadzenia zajęć grupowych i indywidualnych. Jest to jedyne takie wsparcie do umuzykalniania dzieci w wieku 0-9 lat. Najchętniej wybierane przez nauczycieli oraz rodziców, którzy nie posiadają przygotowania i wykształcenia muzycznego.

Musicarium Folklor Nowocześnie to nauka muzyki poprzez kolejne etapy audiacji wstępnej, eksperymenty własnym głosem, zabawa znanymi motywami tonalnymi i rytmicznymi, ale przede wszystkim improwizacja i tworzenie muzyki na własny sposób. Jest to kolejny etap rozwoju, identycznie, jak komunikacja się w języku ojczystym.

Bogactwo tonalności i metrum

Pakiet Musicarium to przede wszystkim bogactwo tonalności i metrum. Każda część jest zbiorem 12 melodii zaczerpniętych z polskich melodii ludowych, opracowanych specjalnie z myślą o edukacji muzycznej dzieci. Melodie te śpiewane są w tonacjach dopasowanych do głosu najmłodszych odbiorców, a ich aranżacje w poszczególnych częściach nawiązują do tytułu serii. W każdej części pojawiają się instrumenty i rytmy charakterystyczne dla różnych stylów muzycznych.

Musicarium wspiera dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi!

Muzyka wpływa na nastrój oraz emocje. Poprzez odpowiednie dźwięki jesteśmy w stanie wspierać i stymulować zmysły najmłodszych, tym samym pomagając im w rozwoju. Dotyczy to wszystkich dzieci – także tych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym. W Musicarium wykorzystujemy rytm, który jest czynnikiem porządkującym, dzięki czemu jest przewidywalny. A przewidywalność daje poczucie bezpieczeństwa.

Zajęcia umuzykalniania oparte na teorii Gordona – Musicarium polecane są dla dzieci:

  • żłobkowych,
  • przedszkolnych,
  • ze spektrum autyzmu oraz Zespołem Aspergera,
  • z ADHD oraz ADD,
  • mające trudności w kontroli emocji oraz przejawiające agresywne zachowania,
  • z trudnością w rozumieniu własnego ciała.

Musicarium. Folklor nowocześnie to materiały dla dzieci i opiekunów:

  • 12 utworów na pendrive nagranych przez profesjonalnych muzyków; melodie zostały opracowane i zaaranżowane tak, aby możliwie najlepiej poznawać bogactwo polskiej kultury muzycznej,
  • blisko 60 zajęć i aktywności dopasowanych do melodii i przygotowanych tak, by mógł z nich korzystać każdy nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego,
  • 30 kolorowanek z ilustracjami dopasowanymi do utworów,
  • przedmioty do aktywności rytmiczno-ruchowych.


Posłuchaj przykładowej melodii >>

Produkt dostępny w ofercie Moje Bambino Sp. z o.o.

9788365418678

Zobacz także

chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Powiązane artykuły na blogu