Opinie Klientów

Filamenty firmy Banach 3D to wysokiej jakości biodegradowalny i bezpieczny dla dzieci materiał. Potwierdzają to testowane dotychczasowo filamenty PLA PREMIUM SMOOTH oraz PLA PREMIUM ACTIV, które podczas druku nie stanowiły problemu. Materiał nawinięt
Czytaj więcej ...
Filamenty firmy Banach 3D to wysokiej jakości biodegradowalny i bezpieczny dla dzieci materiał. Potwierdzają to testowane dotychczasowo filamenty PLA PREMIUM SMOOTH oraz PLA PREMIUM ACTIV, które podczas druku nie stanowiły problemu. Materiał nawinięty jest prawidłowo, dzięki czemu nie plącze się na szpuli, a średnica materiału nie odbiega od normy. Wysokiej jakości filamenty firmy Banach 3D są łatwe w drukowaniu i dostępne w szerokiej palecie kolorów. Struktura materiału nie zapycha głowicy, dzięki czemu jakość wydruku jest na najwyższym poziomie. W związku z powyższym z całym przekonaniem rekomenduje firmę Banach 3D jako specjalistę w swojej branży.

Filamenty PLA Banach 3D - Smooth

Since the era of Charlemagne

and 12 thousand Georgian manuscripts

Hi guys! I am a 19 year old beautiful girl from Ukraine, looking for new friends. More: https://telegra.ph/Looking-for-new-friends-05-13

so expensive material

Dodaj opinię

Ocena:
Anuluj
Dlaczego warto uczyć się grać w japońskie szachy dla dzieci?

Dlaczego warto uczyć się grać w japońskie szachy dla dzieci?

- Kategorie: Pomoce dydaktyczne

W szachy powinien grać każdy. Po to aby raz na jakiś czas zafundować sobie wyjątkowy fitness mózgu i po to, aby uruchomić w sobie pewien mechanizm ścisłego i logicznego oraz matematycznego sposobu myślenia. W życiu ten sposób myślenia przydaje nam się niemal wszędzie, wymusza, np. w dyskusji poszukiwanie argumentów i zastanawianie się nad ich sensem i siłą. 

Nauka szachów nie jest dyscypliną lubianą przez uczniów, uważają często że jest nieżyciowa i niepraktyczna a ich nauka kojarzy się z czymś trudnym i nudnym. Czy istnieje zatem sposób aby młodego ucznia zachęcić, przekonać, że to ma sens? Że pewien uporządkowany sposób myślenia, działania i argumentowania oraz definiowanie problemów i poszukiwanie dróg do ich rozwiązania przyda im się w życiu? Odpowiedzią na te pytania jest nauka dobutsu shogi, czyli szachów dla dzieci „Złapmy lwa”.

Naukę gry w „Złapmy lwa” można rozpocząć zanim dziecko nauczy się literek czy cyferek, czytania czy pisania. Przeznaczona jest już dla dzieci od 5 roku życia (Złapmy lwa w edukacji wczesnoszkolnej).

Złapmy lwa – szachy dla dzieci

Szachy dla dzieci „Złapmy lwa” to nie tylko planszówka wymagająca procedur poruszania się figurami, to nauka pewnego sposobu działania, sposobu rozwiązywania problemów, począwszy od tych małych a na dużych skończywszy. Szachy japońskie ćwiczą sprawność umysłu, zdolność koncentracji  i logiczne myślenie. Częste ćwiczenia szachowe przyczyniają się do lepszego zapamiętywania informacji oraz szybszego wyciągania wniosków ze zmieniającej się sytuacji, a te umiejętności przydają się zawsze i wszędzie.

Dla dziecka rozgrywka japońskich szachów „Złapmy lwa” jest często zabawą i grą. Dla nauczyciela to gra, w której niezwykle ważna jest kolejność działań jakie należy wykonać, aby osiągnąć zamierzony cel. Czasami dróg do tego celu jest więcej niż jedna, a polecenia muszą być wykonywane zgodnie z pewnymi określonymi zasadami. Złapanie lwa wymaga strategii, zawsze kreatywności, a często współpracy (kiedy uczniowie grają w drużynach). Co więcej szachy dla dzieci wymuszają umiejętne zadawanie pytań, wyciąganie wniosków, i określanie priorytetów. Uczy także krytycznego podejścia do tego co się robi, poszukiwania błędów i naprawiania ich, uczy porządkowania informacji i eksperymentalnego poszukiwania rozwiązań. Wszystko to zmierza w kierunku stworzenia możliwości rozwoju kompetencji kluczowych ,tych cech i umiejętności, które przydadzą się w każdej profesji i w każdej życiowej także szkolnej sytuacji (dowiedz się więcej o szachach dla dzieci).

Dlatego warto jest poznać grę Złapmy lwa, warto jest wziąć udział w warsztatach prezentujących zasady gry oraz możliwości wprowadzenia jej do podstawy programowej. Zdobytą widzę wykorzystamy przekazując wszystkie te umiejętności młodemu pokoleniu jednocześnie ufundujemy sobie fitness (mózgu oczywiście 🙂).

Udostępnij