Ebook "Długopisy 3D w edukacji i terapii"

Dzięki przygotowanym z pomocą długopisu 3D kolorowym przedmiotom nasi uczniowie mogą: 

  • układać sekwencje, 
  • grać w bingo, 
  • grupować w zbiory elementy zawierające np. tę samą głoskę, 
  • kategoryzować przedmioty według licznych cech, 
  • układać je według wielkości, koloru czy kształtu. 

Autorkami ebooka są  znane i cenione Autorki - Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska

Ebook "Przewodnik po druku 3D Banach"

Wiedząc, jak ważne dla Was i potrzebne jest wsparcie w pierwszych krokach w obsłudze drukarki 3D...Stworzyliśmy poradnik! Odpowiadamy w nim na najczęściej pojawiające się pytania i tłumaczymy, jak z danym wyzwaniem najlepiej sobie poradzić.

Autor: Łukasz Gierek

Matematyczna huśtawka projekt 3D marki Banach do pobrania.

Matematyczna huśtawka

Matematyczna huśtawka to pomoc w nauczaniu, która pomaga uczniom zrozumieć dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Nie daje odpowiedzi, ale mówi, czy masz rację poprzez zrównoważoną poprzeczkę. Pomocna również na lekcjach fizyki, w zrozumieniu dźwigni i punktów podparcia.

Ułamkowy potwór projekt 3D marki Banach do pobrania.

Ułamkowy potwór

Nakarm potwora wypełniając jego brzuch za pomocą ułamków, aby utworzyć jedną całość, a następnie zmień jego minę na zadowoloną! Pozwól uczniom zbliżyć się do matematyki, zrozumienia i dodawania ułamków w tej grze.  

budowa dna oceanu projekt 3D marki Banach do pobrania.

Budowa dna oceanu

Choć oceany zajmują znaczną część naszej planety, wciąż skrywają wiele tajemnic. A jak zbudowane jest ich dno? Pomocą służyć może wydruk 3D, na którym zaznaczono szelf kontynentalny, stok kontynentalny, podnóże kontynentalne, równinę abisalną, góry podwodne, Grzbiet Śródatlantycki czy rów oceaniczny.

Układ słoneczny projekt 3D marki Banach do pobrania.

Układ słoneczny

Układ słoneczny wyposażony w stojak z ruchomymi ramionami, który przybliży uczniom tak odległe planety, uatrakcyjni naukę i ozdobi salę od fizyki.

Rzymska świątynia

Świątynia poświęcona jednemu lub więcej bóstw, czczonych w starożytnym Rzymie. Miejsce przechowywania wizerunków bóstw i przedmiotów związanych z kultem.

Popiersie Marka Aureliusza projekt 3D marki Banach 3D do pobrania.

Popiersie Marka Aureliusza

Marek Aureliusz Antoninus ur. 26 kwietnia 121 w Rzymie, zm. 17 marca 180 w Vindobonie – w latach 161–180 cesarz rzymski, pisarz i filozof.

Podwójna helisa

Model struktury DNA w postaci podwójnej helisy zaproponowany w 1953 przez Jamesa Watsona i Francisa Cricka, za który w 1962 roku zostali uhonorowani Nagrodą Nobla z dziedziny medycyny i fizjologii.

Szkielet mamuta właściwego projekt 3D marki Banach 3D do pobrania

Szkielet mamuta właściwego

Mamut właściwy, inaczej mamut włochaty (Mammuthus primigenius), wymarły ok 10-13 tys. lat temu. Ten roślinożerca osiągał wysokość 2,75-3,4 m, a ważył 4-6 ton.

Zasada dźwigni i równowaga projekt 3D marki Banach 3D do pobrania

Zasada dźwigni i równowaga

Model wyjaśnia, w jaki sposób działają dźwignie i jak można osiągnąć równowagę przy użyciu przeciwnego momentu obrotowego, ale biorąc pod uwagę wagi i odległości. Za pomocą tego projektu można pomóc uczniom zrozumieć pojęcia momentu obrotowego (odległość x ciężar), dźwigni i równowagi.

Analiza bezwładności kątowej projekt 3D marki Banach 3D do pobrania

Analiza bezwładności kątowej kół o różnych grubościach

Z tym projektem uczniowie będą mogli przetestować różnice w prędkości obrotowej kół drukowanych w 3D o różnych gęstościach (procent wypełnienia). Testując różne koła, uczniowie mogą rozwinąć wiedzę koncepcyjną na temat sposobów, w jakie różnice w masie między kołami o tej samej objętości mogą wpływać na prędkość, z jaką obraca się w dół rampy. Myśląc o wprowadzających demonstracjach wprowadzających nowe jednostki badań, projekt ten można zintegrować z jednostką dotyczącą ruchu kołowego, pędu kątowego, a także energii potencjalnej.

Cząsteczki i związki projekt 3D marki Banach 3D do pobrania

Cząsteczki i związki

Stwórz modele różnych cząsteczek za pomocą drukowanych atomów i łączników 3D.

Patyczki do układania literek projekt 3D marki Banach 3D do pobrania

Patyczki do układania literek

Zestaw patyczków i łuków w dwóch różnych długościach (cztery rodzaje elementów) do układania liter.

Gra "Perfekcja"

Gra "Perfekcja" to zestaw 25 geometrycznych kształtów i plansza, w której musisz umieścić wszystkie elementy w odpowiednich miejscach w 60 sekund.

Zkładka do książki projekt 3D marki Banach 3D do pobrania

Pasek do czytania (zakrzywiony)

Pasek do czytania dla izoluje tekst na stronie, dzięki czemu czytelnicy mogą skupić się na czytaniu jednego lub dwóch wierszy jednocześnie. Pasek pomocny jest w edukacji wczesnoszkolnej i dla uczniów z dysleksją. Pasek jest zakrzywiony, aby dopasować się do otwartej książki. Istnieją dwie wersje tego narzędzia: jedna z małym oknem (ver.1) do czytania i jedna z dużym oknem do czytania.

Gra memory projekt 3D marki Banach 3D do pobrania

Gra memory (6 elementów)

Popularna gra pamięciowa polegająca na odsłonięciu pary tych samych elementów. Kostki należy ułożyć losowo obok siebie i odwrócić, aby nie można było ich zobaczyć. Gracz, który zbierze największy stos par - wygrywa. Gra przeznaczona jest także dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym dzieci niewidomych oraz niedowidzących.

Wenus z Milo projekt 3D marki Banach 3D do pobrania

Wenus z Milo

Ten model Wenus z Milo jest nowoczesnym artefaktem i bezpośrednim potomkiem tradycji odlewania z gipsu reprodukcji ważnych dzieł starożytności.

Funkcjonalny układ mechanizmu różnicowego

Model odkrywający przed uczniami jedną z tajemnic techniki i budowy pojazdów - mechanizm różnicowy. 

NASA projekt 3D marki Banach 3D do pobrania

NASA - statek kosmiczny Galileo

Model bezzałogowej sondy kosmicznej, badającej Jowisza, jego pierścienie oraz księżyce, która została wystrzelona w 1989 r.

Trójkąty konstrukcyjne Montessori

Proste narzędzie Montessori do nauki geometrii na płaszczyźnie.

Gra Tetris projekt 3D marki Banach 3D do pobrania

Gra Tetris

Popularna gra przeniesiona z ekranu do rzeczywistości dzięki technologii druku 3D.