"Folkowy zawrót głowy" - Musicarium

Pobierz gotowy materiał dydaktyczny, który jest wsparciem do pracy z uczniami z autyzmem, szczególnie w przedszkolach integracyjnych oraz jedną z przykładowych melodii wraz z zadaniem. Folkowy zawrót głowy powstał we współpracy z  Panią Katarzyną Goździewską, która kilkanaście lat pracuje z dziećmi ze spektrum autyzmu. Ponadto jest prezesem i współzałożycielem Stowarzyszenia Niebieska Fala, które organizuje edycje biegu charytatywnego dla dzieci z Autyzmem. 

Musicarium to nie tylko piękne melodie, ale możliwość dogłębnego poznania muzyki przez dziecko, co za tym idzie rozwija się audiacja właściwa. Wychowujmy dziecko przez sztukę, niech absorbują pozytywną energię z muzyki całym sobą! 

Scenariusz zajęć z funkcjonowania osobistego i społecznego w ramach rozwijania kompetencji społeczno- obywatelskie

Zajęcia z wykorzystaniem długopisów 3D, podczas których uczniowie będą usprawnili motorykę małą, tworzac kotyliony
i kokardy, czyli symbole w barwach narodowych, które wykorzystywać możemy podczas ważnych wydarzeń szkolnych, państwowych i świąt narodowych. 

Dzięki przygotowanym elementom
z użyciem długopisu 3D, uczniowie będą rozwijali motorykę małą, koncentrację, skupienie uwagi i precyzję. Wspólnie stworzą chmurę wyrazową z ich skojarzeniami dotyczącymi patriotyzmu. Wykonają karty kolekcjonerskie lub znaczki pocztowe z kotylionami
i kokardami wykonanymi długopisem 3D.

Japońskie szachy dla dzieci – Złapmy Lwa

Pobierz poradnik metodyczny oraz japońskie szachy dla dzieci Złapmy Lwa do wydrukowania i pokolorowania. Gra została doceniona przez wielu dydaktyków w szkołach podstawowych oraz przedszkolach za swoje walory edukacyjne oraz oprawę metodyczną umożliwiającą prowadzenie ciekawych zajęć. Ponadto Złapmy lwa – japońskie szachy dla najmłodszych otrzymała wyróżnienie w konkursie Imagination Gaming w 2019 r.

Proste reguły oraz estetyczne rysunki sprawiają, że granie w Złapmy lwa to nie tylko świetny sposób spędzania czasu, ale i doskonały wstęp do szachów.

Ćwiczenia Logopedyczne – Pobierz Karty Pracy

Wykorzystaj 5 nowych kart pracy przydatnych podczas prowadzenia ćwiczeń logopedycznych. Opracowane karty pracy pomagają w ćwiczeniu głosek “sz” “cz” “ż/rz” i “r”. Więcej informacji o materiałach przydatnych w terapii logopedycznej znajdziesz tutaj – Eduterapeutica Logopedia.

Programowanie w ruchu – Wybrane materiały do pracy z uczniami część 1

Pobierz karty pracy, scenariusze zajęć i poradnik metodyczny do przeprowadzenia zajęć z podstaw programowania metodą Programowanie w ruchu. Przykładowe materiały ułatwiają realizację zajęć z podstaw kodowania na poziomie edukacji wczesnoszkolnej. Opracowana metoda nauki pozwala realizować zajęcia z programowania bez konieczności wykorzystania komputerów, robotów czy tabletów. Za pomocą dostępnych środków wraz z Krabem nauczysz uczniów podstaw myślenia operacyjnego.

Programowanie w ruchu – Wybrane materiały do ​​pracy z uczniami część 2

Pobierz karty pracy, scenariusz i poradnik metodyczny do przeprowadzenia zajęć z podstaw programowania metodą Programowanie w ruchu. Praca tą metodą nie wymaga posiadania wiedzy informatycznej, komputerów, tabletów czy robotów. Wykonując zadania uczniowie uczą się m.in. logicznego myślenia, planowania, przewidywania oraz współpracy.

Japońskie szachy dla dzieci – Kolorowanka na Dzień Misia

Złapmy lwa jest na tyle fantastyczną grą, że warto ją wykorzystać przy każdej okazji. Nauka przez zabawę jest jedną z najlepszych form rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Dlatego też przygotowaliśmy specjalną wersję gry Złapmy lwa na Dzień Misia.

Sprawdź wybrane karty pracy harmonijny rozwój od Ei System

Harmonijny Rozwój – Wybrane karty pracy

Pobierz karty pracy, które zostały opracowane z myślą o potrzebach dzieci na poziomie edukacji wczesnoszkolnej. Wybrane materiały zawierają karty pracy do indywidualnej pracy dzieci w trakcie zajęć w klasach 1 – 3 szkoły podstawowej oraz w przedszkolach. Wybrane karty pracy Harmonijny Rozwój pochodzą z zestawu “Przyroda i czas” oraz “Pomysły i zmysły”.

Harmonijny Rozwój – Karty pracy na Halloween

Wykorzystaj sprawdzone na poziomie edukacji wczesnoszkolnej wybrane karty pracy z zestawu Harmonijny Rozwój w halloweenowym wydaniu.

Odkrywamy słowa – karty pracy dla edukacji wczesnoszkolnej

Karty pracy przeznaczone dla nauczycieli, rodziców i dzieci! Pakiet zawiera 12 sztuk starannie opracowanych kart pracy, które mogą posłużyć jako kolorowanki, wycinanki, ale również materiały do nauki dla dzieci w wieku 5-7 lat! Naukę liter najlepiej zacząć od zabawy – układając np. literkowe puzzle. Z kolei szlaczki i linie to pierwszy krok do pisania. Przygotowane do wydruku w formacie A4!