Darmowy materiał dydaktyczny Folkowy Zaró Głowy od Ei System

"Folkowy zawrót głowy" - Musicarium

Pobierz gotowy materiał dydaktyczny, który jest wsparciem do pracy z uczniami z autyzmem, szczególnie w przedszkolach integracyjnych oraz jedną z przykładowych melodii wraz z zadaniem. Folkowy zawrót głowy powstał we współpracy z  Panią Katarzyną Goździewską, która kilkanaście lat pracuje z dziećmi ze spektrum autyzmu. Ponadto jest prezesem i współzałożycielem Stowarzyszenia Niebieska Fala, które organizuje edycje biegu charytatywnego dla dzieci z Autyzmem. 

Musicarium to nie tylko piękne melodie, ale możliwość dogłębnego poznania muzyki przez dziecko, co za tym idzie rozwija się audiacja właściwa. Wychowujmy dziecko przez sztukę, niech absorbują pozytywną energię z muzyki całym sobą! 

Darmowy materiał dydaktyczny Folkowy Zaró Głowy od Ei System

Scenariusz zajęć z funkcjonowania osobistego i społecznego w ramach rozwijania kompetencji społeczno- obywatelskie

Zajęcia z wykorzystaniem długopisów 3D, podczas których uczniowie będą usprawnili motorykę małą, tworzac kotyliony
i kokardy, czyli symbole w barwach narodowych, które wykorzystywać możemy podczas ważnych wydarzeń szkolnych, państwowych i świąt narodowych. 

Dzięki przygotowanym elementom
z użyciem długopisu 3D, uczniowie będą rozwijali motorykę małą, koncentrację, skupienie uwagi i precyzję. Wspólnie stworzą chmurę wyrazową z ich skojarzeniami dotyczącymi patriotyzmu. Wykonają karty kolekcjonerskie lub znaczki pocztowe z kotylionami
i kokardami wykonanymi długopisem 3D.

Pobierz planszę Zapmy Lwa do gry japońskie szachy

Japońskie szachy dla dzieci – Złapmy Lwa

Pobierz poradnik metodyczny oraz japońskie szachy dla dzieci Złapmy Lwa do wydrukowania i pokolorowania. Gra została doceniona przez wielu dydaktyków w szkołach podstawowych oraz przedszkolach za swoje walory edukacyjne oraz oprawę metodyczną umożliwiającą prowadzenie ciekawych zajęć. Ponadto Złapmy lwa – japońskie szachy dla najmłodszych otrzymała wyróżnienie w konkursie Imagination Gaming w 2019 r.

Proste reguły oraz estetyczne rysunki sprawiają, że granie w Złapmy lwa to nie tylko świetny sposób spędzania czasu, ale i doskonały wstęp do szachów.

Pobierz ćwiczenia logopedyczne od Ei System

Ćwiczenia Logopedyczne – Pobierz Karty Pracy

Wykorzystaj 5 nowych kart pracy przydatnych podczas prowadzenia ćwiczeń logopedycznych. Opracowane karty pracy pomagają w ćwiczeniu głosek “sz” “cz” “ż/rz” i “r”. Więcej informacji o materiałach przydatnych w terapii logopedycznej znajdziesz tutaj – Eduterapeutica Logopedia.

Ucz programowania od przedszkola z grą Programowanie w rucuhu.

Programowanie w ruchu – Wybrane materiały do pracy z uczniami część 1

Pobierz karty pracy, scenariusze zajęć i poradnik metodyczny do przeprowadzenia zajęć z podstaw programowania metodą Programowanie w ruchu. Przykładowe materiały ułatwiają realizację zajęć z podstaw kodowania na poziomie edukacji wczesnoszkolnej. Opracowana metoda nauki pozwala realizować zajęcia z programowania bez konieczności wykorzystania komputerów, robotów czy tabletów. Za pomocą dostępnych środków wraz z Krabem nauczysz uczniów podstaw myślenia operacyjnego.

Programowanie w ruchu darmowe materiały

Programowanie w ruchu – Wybrane materiały do ​​pracy z uczniami część 2

Pobierz karty pracy, scenariusz i poradnik metodyczny do przeprowadzenia zajęć z podstaw programowania metodą Programowanie w ruchu. Praca tą metodą nie wymaga posiadania wiedzy informatycznej, komputerów, tabletów czy robotów. Wykonując zadania uczniowie uczą się m.in. logicznego myślenia, planowania, przewidywania oraz współpracy.

Japońskie szachy dla najmłodszych od Ei System

Japońskie szachy dla dzieci – Kolorowanka na Dzień Misia

Złapmy lwa jest na tyle fantastyczną grą, że warto ją wykorzystać przy każdej okazji. Nauka przez zabawę jest jedną z najlepszych form rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Dlatego też przygotowaliśmy specjalną wersję gry Złapmy lwa na Dzień Misia.

Sprawdź wybrane karty pracy harmonijny rozwój od Ei System

Harmonijny Rozwój – Wybrane karty pracy

Pobierz karty pracy, które zostały opracowane z myślą o potrzebach dzieci na poziomie edukacji wczesnoszkolnej. Wybrane materiały zawierają karty pracy do indywidualnej pracy dzieci w trakcie zajęć w klasach 1 – 3 szkoły podstawowej oraz w przedszkolach. Wybrane karty pracy Harmonijny Rozwój pochodzą z zestawu “Przyroda i czas” oraz “Pomysły i zmysły”.

Harmonijny rozwój karty pracy

Harmonijny Rozwój – Karty pracy na Halloween

Wykorzystaj sprawdzone na poziomie edukacji wczesnoszkolnej wybrane karty pracy z zestawu Harmonijny Rozwój w halloweenowym wydaniu.

Okdrywmy słowa od EI System to zbiór kart pracy do Ei System

Odkrywamy słowa – karty pracy dla edukacji wczesnoszkolnej

Karty pracy przeznaczone dla nauczycieli, rodziców i dzieci! Pakiet zawiera 12 sztuk starannie opracowanych kart pracy, które mogą posłużyć jako kolorowanki, wycinanki, ale również materiały do nauki dla dzieci w wieku 5-7 lat! Naukę liter najlepiej zacząć od zabawy – układając np. literkowe puzzle. Z kolei szlaczki i linie to pierwszy krok do pisania. Przygotowane do wydruku w formacie A4!