Eduterapeutica Specjalne Potrzeby Edukacyjne dla klas 4-8 – karty pracy

Wypróbuj wybrane karty pracy dla uczniów. Udostępnione materiały pomagają w pracy z uczniami zmagającymi się z dysleksją, dysortografią, dysgrafią i dyskalkulią. Opracowane karty pracy stanowią część zestawu pomocy dydaktycznych Eduterapeutica Specjalne Potrzeby Edukacyjne dla klas 4-8. Karty pracy stanowią wsparcie w terapii w takich obszarach jak analiza wzrokowa, przewidywanie, pamięć, koncentracja, czy syntez wzrokowa.

E-book Ucz bez kompromisów – Druk 3D w edukacji

Czy w Twojej klasie uczniowie są zawsze zaangażowani w trakcie lekcji? Czy zawsze masz pod ręką pomoce dydaktyczne, które ułatwiają pracę i przekazywanie wiedzy?

Czy Twoja szkoła zawsze zapewnia warunki pozwalające na realizację własnych pomysłów podczas pracy z uczniami?

Jeśli Twoja odpowiedź choć raz brzmiała “nie”, poświęć 5 minut i poznaj sposób, jak możesz to zmienić.

Druk 3D jest rozwiązaniem, które daje edukacji ogromne możliwości. Z jego pomocą można odmienić sposób nauki, zwiększyć zaangażowanie uczniów, poprawić efekty nauczania czy zaszczepić w uczniach nową pasję – technologię druku 3D.

Wykorzystanie druku 3D w edukacji ma wiele zalet i trudno jest wskazać wszystkie. Nie jest też możliwe pokazanie całego potencjału tego rozwiązania za pomocą kilku zdjęć i zdań. Mimo to na 5. konkretnych i mających praktyczne zastosowanie w szkolnych realiach przykładach pokażę przydatność szkolnej drukarki 3D.

Węzły matematyki. Obwody, pola, objętości – scenariusz lekcji

100% zaangażowania uczniów w trakcie lekcji. Zestaw pomocy wspierających realizację podstawy programowej z matematyki dla uczniów klas 4- 6. Nowa seria pomocy dydaktycznych Węzły matematyki koncentruje się na nauce najważniejszych pojęć w odniesieniu do praktycznych przykładów, które są dobrze znane uczniom.

Ćwiczenia Logopedyczne – Pobierz Karty Pracy

Wykorzystaj 5 nowych kart pracy przydatnych podczas prowadzenia ćwiczeń logopedycznych. Opracowane karty pracy pomagają w ćwiczeniu głosek “sz” “cz” “ż/rz” i “r”. Więcej informacji o materiałach przydatnych w terapii logopedycznej znajdziesz tutaj – Eduterapeutica Logopedia.

Eduterapeutica Problemy Wychowawcze- Wybrane materiały

Pobierz zestawy wybranych materiałów do pracy z uczniami w zakresie takich tematów jak przemoc i agresja oraz funkcjonowanie w grupie (przydatne nie tylko w klasie, ale także w życiu zawodowym – umiejętność ceniona przez pracodawców). Udostępnione materiały stanowią część kompleksowego zestawu Eduterapeutica Problemy Wychowawcze.

Eduterapeutica Problemy Wychowawcze – Materiały dla rodziców

Pobierz zestawy wybranych materiałów dla rodziców, które podpowiedzą Ci nie tylko jak rozmawiać ze swoim nastoletnim dzieckiem, ale też jak je wspierać. Materiały stanowią pomoce dydaktyczne, są częścią Eduterapeutica Problemy Wychowawcze.

Kaligrafia, piszę w liniaturze – karty pracy dla klas 1-3

Karty pracy przeznaczone dla nauczycieli, rodziców i dzieci! Pakiet zawiera 47 sztuk starannie opracowanych kart pracy, które mogą posłużyć jako materiały do nauki dla dzieci! Karty pracy pomocne dzieciom w nauce kaligrafii. Liniatura (taka jak w zeszytach) służy do prawidłowego pisania liter. Kaligrafia to kolejny krok po szlaczkach do pięknego, równego i czytelnego pisma! Przygotowane do wydruku w formacie A4!

Ćwiczę pisanie cyfr – karty pracy dla klas 1-3

Karty pracy przeznaczone dla nauczycieli, rodziców i dzieci! Pakiet zawiera 11 sztuk starannie opracowanych kart pracy, które mogą posłużyć jako kolorowanki, wycinanki, ale również materiały do nauki dla dzieci w klasach 1-3! Przygotowane do wydruku w formacie A4!

Karty pracy przeznaczone dla nauczycieli, rodziców i dzieci!

Pakiet zawiera 10 sztuk starannie opracowanych kart pracy, które mogą posłużyć jako kolorowanki, wycinanki, ale również materiały do nauki dla dzieci! Szlaczki, czyli ćwiczenia grafomotoryczne, to pomoce przydatne w nauce pisania – to najlepszy trening, dzięki któremu pisanie liter staje się łatwiejsze. Przygotowane do wydruku w formacie A4!

Odkrywamy słowa – karty pracy dla edukacji wczesnoszkolnej

Karty pracy przeznaczone dla nauczycieli, rodziców i dzieci! Pakiet zawiera 12 sztuk starannie opracowanych kart pracy, które mogą posłużyć jako kolorowanki, wycinanki, ale również materiały do nauki dla dzieci w wieku 5-7 lat! Naukę liter najlepiej zacząć od zabawy – układając np. literkowe puzzle. Z kolei szlaczki i linie to pierwszy krok do pisania. Przygotowane do wydruku w formacie A4!

Ułamki, siatki brył – karty pracy dla klas 4-6

Karty pracy przeznaczone dla nauczycieli, rodziców i dzieci! Pakiet zawiera 16 sztuk starannie opracowanych kart pracy, które mogą posłużyć jako kolorowanki, wycinanki, ale również materiały do nauki dla dzieci. Na kartach pracy znajdują się zadania z zakresu operacji na liczbach – ułamki zwykłe, dziesiętne i procenty oraz siatki brył. Przygotowane do wydruku w formacie A4!

Zagadki ortograficzne z ch i h – karty pracy dla klas 4-6

Karty pracy przeznaczone dla nauczycieli, rodziców i dzieci! Pakiet zawiera 12 sztuk starannie opracowanych kart pracy, które mogą posłużyć jako materiały do nauki dla dzieci! Ćwiczenia ortograficzne dla dzieci – nauka poprawnej pisowni wyrazów “ch” i “h”

Przygotowane do wydruku w formacie A4!

Zagadki ortograficzne z rz i ż – karty pracy dla klas 4-6

Karty pracy przeznaczone dla nauczycieli, rodziców i dzieci! Pakiet zawiera 15 sztuk starannie opracowanych kart pracy, które mogą posłużyć jako materiały do nauki dla dzieci! Ćwiczenia ortograficzne dla dzieci – nauka poprawnej pisowni wyrazów “rz” i “ż”

Przygotowane do wydruku w formacie A4!

Zagadki ortograficzne z ó i u – karty pracy dla klas 4-6

Karty pracy przeznaczone dla nauczycieli, rodziców i dzieci! Pakiet zawiera 15 sztuk starannie opracowanych kart pracy, które mogą posłużyć jako materiały do nauki dla dzieci! Ćwiczenia ortograficzne dla dzieci – nauka poprawnej pisowni wyrazów “ó” i “u”

Przygotowane do wydruku w formacie A4!

Jan Kochanowski – Pieśń XXV – kart pracy dla klasy 7

Karty pracy 6 sztuk – Pieśń XXV Jana Kochanowskiego. Przygotowane do wydruku w formacie A4!

Pan Tadeusz – karty pracy dla klas 7-8

Karty pracy z zadaniami dotyczącymi utworu Adama Mickiewicza pt. “Pan Tadeusz” to nie tylko świetny sposób na sprawdzenie swojej wiedzy, ale także idealne narzędzie do utrwalenia materiału np. przed testem czy sprawdzianem.

Ilość: 13

Karty pracy w formacie A4 do pobrania. *Materiały PDF można udostępnić uczniom, również na platformach internetowych wykorzystywanych w okresie kształcenia na odległość, placówek, w których nauczyciel jest zatrudniony.

Szkoła dawniej i współcześnie w lekturze Syzyfowe prace – karty pracy dla klas 7-8

Karty pracy 8 sztuk do lektury „Syzyfowe prace” Przygotowane do wydruku w formacie A4!

Fiszki. Trudny uczeń

W Ei System wiemy, że na wielkie sukcesy składają się drobne czyny. Dlatego dla pedagogów, którzy zaufali nam i na co dzień korzystają z naszych pomocy przygotowaliśmy specjalne i niedostępne nigdzie indziej Fiszki. Sprytne sposoby komunikacji z uczniami.

Zrób to sprytnie
Postawiliśmy na prostotę użytkowania i w 100% praktyczny wymiar tworząc Fiszki. Sprytne sposoby komunikacji z uczniami. Nasze fiszki to doskonały pomysł na poprawienie wygody korzystania z pomocy dydaktycznych przydatnych w komunikacji nauczyciel-uczniowie. Krótkie, praktyczne i konkretne wskazówki pomagają nauczycielom w sprytny sposób komunikować się z uczniami przejawiającymi trudności w zachowaniu.

Fiszki. Motywowanie uczniów

Motywowanie uczniów jest wyzwaniem, z którym wielu nauczycieli musi się zmierzyć. Postanowiliśmy wspomóc nauczycieli i pedagogów w tym wysiłku i wspólnie z Małgorzatą Trybuś (pedagogiem, trenerem rad pedagogicznych, autorką pomocy dydaktycznych) opracowaliśmy osiemnaście fiszek zawierających praktyczne wskazówki.

E-book 15 e-narzędzi dla nauczycieli i pedagogów

W e-booku zostało zebranych i opracowanych piętnaście narzędzi, które pomogą Tobie lepiej organizować czas i pracę, łatwiej zarządzać zadaniami i obowiązkami, szybciej przygotowywać się na zajęcia, wyszukiwać, zbierać i porządkować potrzebne materiały i inspiracje.