Podsumowanie
programu Laboratoria Przyszłości

Program Laboratoria Przyszłości, przygotowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, miał na celu udzielenie finansowego wsparcia dla rozwoju infrastruktury szkolnej. Dzięki tej inicjatywie, szkoły zyskały możliwość rozwijania kierunków technicznych, kształcenia umiejętności oraz przygotowywania najmłodszych uczniów do przyszłych zawodów. Program umożliwił szkołom podstawowym zdobycie szansy na rozwój w dziedzinie nowych technologii.

Eksperci i edukatorzy druku 3D

Stworzyliśmy przyjazny uczniom i nauczycielom ekosystem druku 3D

Od 7 lat skutecznie dostarczaliśmy i wdrażaliśmy technologię druku 3D w polskich szkołach. Działania te zostały dodatkowo wzmocnione przez udział szkół
w Programie Laboratoria Przyszłości
, który wspiera placówki edukacyjne w zakresie rozwijania kompetencji przyszłości u uczniów.  Dokładnie zaznajomiliśmy się z oczekiwaniami uczniów i nauczycieli na wszystkich poziomach edukacyjnych. Nasze zaangażowanie w edukację 3D spowodowało, że jesteśmy inicjatorami opracowywania programu nauczania dla zawodu Technika Druku 3D.

Wdrożyliśmy i dostarczyliśmy nowoczesny sprzęt
i rozwiązania w programie rządowym

0
Tyle drukarek i długopisów 3D dostarczyliśmy do szkół!

Technologia 3D wdrożona w placówkach dydaktycznych

Drukarka Banach School dla branży edukacyjnej. Dowiedz się więcej.

Drukarka 3D Banach School

Prosta i intuicyjna w obsłudze drukarka 3D dostosowana do pracy w warunkach szkolnych.

Drukarka z EkoSystemem Banach 3D

Kompleksowy system uruchomienia oraz wdrożenia druku 3D w 12 obszarach użytku szkolnego.

EkoSystem Banach

EkoSystem jest dostosowany do każdego modelu drukarki 3D dostępnęgo na rynku.

Długopisy 3D Master

Stale rozwijamy naszą bazę materiałów dydaktycznych oraz nowoczesnych technologii
o nowe rozwiązania.
Sprawdź nasze propozycje
na zajęcia edukacyjne i wybierz te, które jest najbardziej dostosowane do potrzeb Twoich oraz uczniów. 

Skorzystaj z programu Laboratoria Przyszłości i dofinansuj długopisy Banach 3D

Rekomendacje użytkowników rozwiązań 3D

5/5

Jestem entuzjastą druku 3D i zajmuje się nim od 2013 roku. Drukarka Banach 3D to ciekawe urządzenie, które z pewnością nadaje się do szkoły. Zresztą sama jako nauczyciel na niej pracuje. Firma oferuje fajne materiały dostępne na platformie, które wspomagają prowadzenie zajęć z druku 3D. Do omawianego tematu na zajęciach można przy pomocy drukarki Banach 3D wydrukować pomoce dydaktyczne. Drukarka jest bardzo dokładna i daje duże możliwości. Zmiana koloru w trakcie drukowania to ogromna zaleta, dokładność drukowanych przestrzeni między częściami pozwala na wydruk bardzo skomplikowanych i ruchomych modeli. Każdy nawet początkujący nauczyciel dzięki materiałom i drukarce Banach 3D jest w stanie poprowadzić atrakcyjną lekcje.

Drukarka Banach 3d Rapid, jest skrojona pod szkoły ponadpodstawowe. Szybkość i precyzja działania gwarantują doskonałe wydruki realizowane w krótkim czasie. Rapid, choć ma budowę zamkniętą, charakteryzuje się dosyć dobrym widokiem(brakuje mi słowa) podglądem(chyba to będzie lepsze) mechaniki drukarki. Co w przypadku szkół technikalnych jest dodatkowym atutem dydaktycznym. Rapid w swojej zabudowanej konstrukcji daje dosyć swobodny dostęp do wydrukowanego modelu, co w połączeniu z magnetyczną podkładką na stole roboczym daje komfort zdejmowania/wyjmowania wydrukowanego detalu, praktycznie bez użycia dodatkowych narzędzi.

Przez ostatnie dwa miesiące podczas prowadzenia zajęć z drukowania 3D, miałem możliwość korzystania z zestawu długopisu 3D Banach Master. Młodzież, zarówna podczas lekcji i podczas zajęć dodatkowych, chwaliła sprzęt za łatwość w obsłudze. Z mojej obserwacji wynika, że nauka obsługi następuje błyskawicznie i już po kilku próbach uczniowie wykonywali bardziej skomplikowane projekty. Długopis 3D idealnie sprawdza się jako narzędzie do projektowania. Narzędzie nie zacina się, poprawnie wydaje materiał i nagrzewa filament. Jakość wytworzonych produktów jest na bardzo dobrym poziomie.

Długopisy 3D są łatwe w obsłudze. Świetnie sprawdzają się w szkole ponadpodstawowej. Uczniowie chętnie wykonują własne projekty i poprzez zabawę uczą się modelowania oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Praca z długopisami angażuje wiele zmysłów, a zajęcia przy ich wykorzystaniu zostają zapamiętane. Dla nauczyciela wygodą jest praktyczne zapakowanie długopisów w walizki, co pozwala na łatwe przenoszenie sprzętu z sali do sali.

Drukarka Banach School 3D, którą posiadamy w naszej szkole spełnia nasze oczekiwania. Mamy dostęp do dużej bazy gotowych projektów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych, które możemy drukować. Drukarka jest prosta w obsłudze i cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów oraz nauczycieli. Posiadamy również długopisy Banach 3D, które bardzo dobrze sprawdzają się w pracy z dziećmi z deficytami rozwojowymi. Nasi uczniowie tworzą piękne i kolorowe prace przestrzenne. Posiadanie produktów do pracy w 3D podniosło atrakcyjność zajęć szkolnych dla uczniów, jak i nauczycieli naszej placówki. Polecamy długopisy i drukarki Banach 3D dla każdego rodzaju placówek oświatowych.

Długopis 3D jest doskonałą pomocą edukacyjną w terapii dzieci ze SPE (i nie tylko…). Ten produkt stał się dla mnie narzędziem do tworzenia zindywidualizowanych pomocy terapeutycznych, tj.: alfabet palcowy (daktylografia PJM), pomocy do zabaw matematycznych, rozwijających percepcję wzrokową czy koordynację oko-ręka. Reakcja dzieci? Zachwyt i ogromna chęć do zabawy. Pojawiły się także pytania od dzieci: Z czego to jest zrobione? Zdecydowanie jestem zwolenniczką nauki przez zabawę i działania w przestrzeni (nie na karcie zadaniowej). Dzieci także chętniej wchodzą w tego typu aktywności. W mojej głowie rodzą się kolejne pomysły na wykorzystanie długopisu! Daje tyle możliwości! Stanowi motywację do pracy, rozwija kreatywność i pozwala stworzyć obiekty przestrzenne. Nie wspomnę już o walorach związanych z doskonaleniem motoryki i precyzji. Może być także narzędziem, które podniesie jakość pracy w małych zespołach lub w parze.

Długopisy 3D w Harcówce? Czemu nie? Świetny pomysł na uatrakcyjnienie zbiórek gromad zuchowych i drużyn harcerskich. To niewielkie urządzenie ma dużą moc. Doskonale sprawdza się podczas majsterki. Za ich pomocą można wyczarować wszystko - od ozdób choinkowych, po karnawałowe maski, zawieszki, pamiątkowe znaczki z biwaku, aż po zaginione w akcji pierścienie do chusty! Co głowa, to pomysł! Długopis 3D działa terapeutycznie - sprzyja rozwojowi koncentracji, usprawnia małą motorykę i precyzje ruchów.

Długopisy przyjęte z wielkim entuzjazmem wśród młodzieży Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu oraz I LO Świecie.

Kontakt z serwisem był od początku bardzo rzeczowy. Udzielono mi wszelkich możliwych porad na temat rozwiązania problemu. Niestety porady nie pomogły. Wówczas zaproponowano mi odesłanie drukarki do serwisu. Co ważne, nie musiałem pakować w oryginalną paczkę (ta została już poddana recyklingowi). Proces wysyłki i serwisowania przebiegł bardzo szybko i fachowo. Drukarka wróciła w pełni sprawna i od razu rozpoczęła pracę (po autokalibracji po transporcie). Obecnie drukuje od rana bez przerwy, różne obiekty, z dołączonej karty SD.

Długopisy Banach 3D idealnie wpisują się w terapie logopedyczną. Dzięki temu urządzeniu mogę uczyć dzieci prawidłowego trzymania długopisu i odpowiedniej siły nacisku. Bez wątpienia długopisy 3D wspierają uczniów w ich rozwoju, motywują do działania i uczą bawiąc. Serdecznie polecam długopis 3D jako terapeuta logopeda i jako nauczyciel

Do naszej szkoły otrzymaliśmy 12 sztuk długopisów 3D marki Banach. Mamy mnóstwo pomysłów na ich wykorzystanie. W młodszych klasach uczymy się w ten sposób liter. Długopisy 3D Banach, sprawdzą się również na zajęciach logopedycznych oraz rewalidacyjnych. Ponadto są świetnym narzędziem do terapii ręki. Dzieci mogą również tworzyć bryły 3D na zajęciach matematyki, co pozwoli im na szybsze opanowanie materiału. To dopiero początek naszej pracy z długopisami 3D. Już wiemy, że będą naszym stałym narzędziem pracy!

Produkty i rozwiązania edukacyjne marki Banach 3D wspierają:

Łukasz Gierek

Specjalista z zakresu nowoczesnych technologii z zakresu druku i modelowania 3D, AR, VR, AI

Artur Tutka

Nauczyciel dyplomowany w ZSTO im. Stefana Banacha w Jarosławiu.

Jacek Kawałek

Nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Nr 1 im H. Sienkiewicza w Kołobrzegu.

Poznaj nasze nowości!

Nieodłączny element wyposażenia w projektach edukacyjnych z drukiem 3D i STEAM

Szczególne Potrzeby z długopisem 3D Banach

Moduł sprawdza się na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, dydaktyczno-wyrównawczych oraz rewalidacyjnych.

Artystycznie z długopisem 3D Banach

Moduł stworzony dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Łączy wiele dziedzin plastycznych oraz technicznych, takich jak: rysunek, rzeźba,czy projektowanie w przestrzeni.

Gry edukacyjne z długopisem 3D Banach

Gry pomogą zintegrować uczniów w klasie, świetlicy czy na zajęciach dodatkowych, a dodatkowo rozwiną różnorodne umiejętności i zdolności niezbędne podczas realizacji podstawy programowej.

Szczególne Potrzeby z długopisem 3D Banach 11+

Szczególne potrzeby z długopisem 3D Banach 11+ to pakiet stworzony z myślą
o uczniach w wieku 11+ ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. 

Ekologia i przyroda z długopisem 3D Banach

Ekologia i przyroda z długopisem 3D Banach 10+ to przełomowe połączenie edukacji ekologicznej i technologii długopisów 3D

Postaw na zdobywanie kompetencji w zawodach przyszłości!

Zapraszamy do kontaktu!

 
Pomożemy dobrać rozwiązania 3D odpowiednie do potrzeb Twojej placówki

Joanna Wachowiak

Tel.: 797 606 411
joanna.wachowiak@eisystem.pl

Agata Łysik

Tel.: 690 148 670
agata.lysik@eisystem.pl