Dlaczego warto rozwijać technologie 3D w szkołach?

Marka Banach 3D jest ukierunkowana na rozwój nowych technologii w edukacji. Dzięki wsparciu szkół w tym obszarze, dajemy możliwość młodym, ambitnym uczniom na rozwijanie kompetencji 21 wieku. Wsparcie placówek w temacie druku 3D otwiera drzwi do prestiżowych i niszowych zawodów, które będą coraz bardziej popularne na rynku pracy. Stąd powstał pomysł na objęcie patronatem szkół podstawowych i zainteresowanie uczniów już od najmłodszych lat zawodami inżynieryjnymi i technicznymi. Dostarczając szkołom drukarki 3D marki Banach, wyposażamy ich pracownie w nowoczesny sprzęt i umożliwiamy uczestniczenie w ciekawych i angażujących zajęciach edukacyjnych.

Trójwymiarowa szkoła Banacha program patronacki

Co oferuje program patronacki?

 1. Wsparcie merytoryczne dla uczniów i chętnych nauczycieli, którzy będą mogli rozwijać umiejętności techniczne np. obsługę drukarki 3D, modelowanie 3D w różnych programach do projektowania i wiele innych kompetencji przydatnych w dalszej edukacji.
 2. Możliwość użyczenia dodatkowego sprzętu np. długopisów 3D, drukarki 3D w celu realizacji większych i zaawansowanych projektów.
 3. Wsparcie techniczne, w postaci konsultacji telefonicznych i online, ułatwiające przejście pojawiających się barier przy obsłudze sprzętu.
 4. Organizacja przez Ei System cyklicznych webinariów, prowadzonych przez Ekspertów druku 3D w edukacji dla szkół Patronackich - uczniów oraz nauczycieli. Webinaria dostosowane do poziomu uczestników od podstawowego po zaawansowany.
 5. Szansa dla szkoły, która może wypromować  placówkę, jako nowoczesne miejsce skupione na innowacyjnym kształceniu uczniów.
 6. Uczniowie wraz z nauczycielami będą mogli tworzyć dowolne projekty, modele 3D i inne wybrane treści, które będziemy promować w swoich kanałach dotarcia i udostępniać, aby budować pozytywny odbiór szkoły, przede wszystkim portfolio uczniów i nauczycieli. Szkoły patronackie będą wzorem i motywatorem do działania dla innych szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
 7. Każde działania, które zorganizujemy dla szkoły patronackiej jak np. webinaria, będą również wiązały się ze wsparciem marketingowym szkoły w np. niezbędny plakat, ulotki, czy też certyfikaty dla uczniów i nauczycieli podsumowujące działania podjęte w związku z pracą z drukiem 3D. 
5/5

Czego oczekujemy od szkół w projekcie "Trójwymiarowa szkoła Banacha?"

 1. Zachęcaj inne szkoły do dołączenia do projektu.
 2. Pokazuj swoje realizacje związane z drukiem 3D -> oznaczaj Ei System w social mediach, wykorzystuj  hasztag: #trójwymiarowaszkołabanacha.
 3. Wywieś plakat w swojej szkole, który otrzymasz po dołączeniu do projektu -> poinformuj nas o tym. Oznacz nasz w poście w social mediach lub wyślij link do notki na stronie szkoły.
 4. Po dołączeniu do konkursu kontaktuj się poprzez maila: roksana.podgorna@eisystem.pl
 5. Wysyłaj nam swoje realizacje, dziel się projektami i wydarzeniami związanymi z drukiem 3D. 
 6. Jeżeli masz ciekawe pomysły na wykorzystanie druku 3D pisz do nas. 
 7. Potrzebujesz materiałów marketingowych na wydarzenie w tematyce druku 3D? Daj nam znać - chętnie pomożemy.
Chcemy widzieć, że aktywnie działacie w projekcie i wykorzystujecie wiedzę, którą otrzymujecie w materiałach dydaktycznych, które Wam przesyłamy. Ponadto celem projektu jest wzajemne, międzyszkolne wsparcie i pokazanie innym, że druk 3D jest technologią rewolucyjną istotną na każdym etapie nauczania. 

Zgłoś swoją szkołę do programu. Skontaktuj się z nami!

Szkoły w programie "Trójwymiarowa szkoła Banacha"

 • Miejska Szkoła Podstawowa w Paczkowie​
 • Miejska Szkoła Podstawowa nr 11 w Piekarach Śląskich
 • Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Sosnowcu
 • Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach​
 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Gliwicach​
 • Szkoła Podstawowa w Bursztynowie​
 • Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Adolfa Dygasińskiego w Kielcach
 • Szkoła Podstawowa nr 7 im. T. Kościuszki w Kłodzku
 • Szkoła Podstawowa w Osowie​
 • Szkoła Podstawowa w Izabelinie im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich
 • Szkoła Podstawowa nr. 20 im. Mikołaja Kopernika W Sosnowcu
 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pliszczynie​
 • Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie
 • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sośnie
 • Szkoła Podstawowa im Kazimierza Wielkiego
 • Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Rębielicach Królewskich