Aby zdobywać dalsze poparcie, na bieżąco informowaliśmy lokalne media o postępach naszych prac, podawaliśmy informacje w internecie, prowadziliśmy szkolenia, a nawet woziliśmy makiety na konferencje, i to w całym kraju. To wszystko oczywiście wymaga zdobycia odpowiednio dużych pieniędzy. Jednak kiedy tworzy się takie projekty z uczniami, znajdzie się sporo osób, które będą chciały pomóc, co udowodniło nasze doświadczenie.
Od 2016 roku zrealizowaliśmy już kilka dużych projektów. Nasze makiety stoją w kołobrzeskich muzeach, ratuszu, bazylice, Politechnice Koszalińskiej, a ostatnio również w Pałac Nadbrzeżnym w Berlinie. Wszystkie filmy i zdjęcia z naszych działań można zobaczyć na stronie http://kołobrzeg3d.2lo.pl.
Specjalne projekty 3D, wpływające na wizerunek szkoły, to jeden z obszarów, który wspiera pakiet ekoSystem Banach 3D. Szkoły mające dostęp do materiałów zawartych w pakiecie otrzymają duże wsparcie m.in. w procesie tworzenia własnych projektów oraz inspiracji.
W Polsce po II wojnie światowej 233 miasta były zniszczone w ponad 50%. Przeglądając archiwa, na pewno znajdziemy opisy, szkice, a może nawet zdjęcia domów, których już nie ma, dlatego taki projekt jak nasz jest możliwy do wykonania praktycznie w każdej szkole. Nie trzeba od razu robić całych makiet. Wystarczy, tak jak my – zacząć od jednego modelu, a wszystko samodzielnie się rozkręci i da nam dużo przyjemności oraz satysfakcji.