Warto być nowoczesną placówką edukacyjną

Rozwój dzieci

Wykorzystując nasze metody edukacyjne wykształcisz zdolnych przedszkolaków
oraz lepiej przygotujesz je do gotowości szkolnej.

Innowacyjne zajęcia

Długopisy Banach 3D zapewniają innowacyjne
i nowoczesne zajęcia, które podnoszą atrakcyjność placówki przedszkolnej,
czy wyzwalają dobre emocje u dzieci.

Wsparcie dla dzieci ze szczególnymi wymaganiami

Dzięki naszym rozwiązaniom, wesprzesz podopiecznych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, np. autyzmem, jednakże dzieci nie będą czuły, że są poddawane terapii.

Wprowadzenie do kodowania

Tworzymy zestawy, które mają za zadanie wprowadzić dzieci w świat programowania, który m.in. uczy rozwiązywania problemów, wykorzystując takie umiejętności, jak przypisywanie znaczenia do znaku, znajdowanie prawidłowości oraz rozumienie kolejności zdarzeń.

Praca w grupie

Gry ćwiczą kreatywność, koncentrację
oraz spostrzegawczość, a także wspierają przejście przez każdy etap poznawczy świata,
a to wszystko poprzez zabawę w grupie
z innymi dziećmi.

Nauka przez zabawę

Twoje zajęcia będą atrakcyjne, a dzięki interaktywnym ćwiczeniom i tradycyjnym pomocom, dzieci będą uczestniczyły w różnych zabawach z zaangażowaniem.

Pomoce ogólnorozwojowe na tablicę interaktywną

Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na nauczanie dzieci w przedszkolu. Jeśli dojdą do tego jeszcze innowacyjne rozwiązania, które są przełomem w edukacji, możemy mieć pewność, że dzieci chętnie będą brały udział w zajęciach. Pomoce dydaktyczne, które tworzymy spełniają oba kryteria - są ciekawe dla dzieci, zachęcają je do zabawy, ale jednocześnie rozwijają przydatne umiejętności. Zajęcia z tablicą interaktywną to jedne z ciekawszych zajęć, jakie można dziś zaoferować dzieciom w wieku przedszkolnym, gdyż oprócz wartości edukacyjnych, daje ona możliwość aktywnej rozrywki, która jest przez dzieci bardzo lubiana.

TERAPIA LOGOPEDYCZNA

Eduterapeutica Lux

Logopedia

Grupa wiekowa 3-7 lat.

Licencja otwarta - nieograniczona liczba użytkowników i urządzeń. 
Zajęcia grupowe i indywidualne.

To przyjazne i skuteczne narzędzie pracy logopedów i terapeutów, rekomendowane przez Polski Związek Logopedów.

Dzięki Eduterapeutica Lux Logopedia:

 • sprawisz, że Twoje zajęcia będą atrakcyjne,
 • dzieci chętnie ćwiczą, bawią się i powtarzają materiał,
 • podopieczni nie czują, że są poddawani terapii,
 • dzieci są zaangażowane i zmotywowane dzięki interaktywnym ćwiczeniom i pomocom tradycyjnym.

Logopedia podstawowa

Zawartość pakietu:

 • Szeregi: szumiący, syczący, ciszący
 • Różnicowanie szeregów
 • Wady wymowy: rotacyzm
 • Moduł do analizy poprawności artykulacji głosek
 • 1372 interaktywne ćwiczenia
 • 215 kart pracy drukowanych - ćwiczenia dla różnych poziomów
 • Poradnik metodyczny drukowany
 • Akcesoria - pomoce dydaktyczne i słuchawki z mikrofonem
 • Prowadzenie terapii na różnych sprzętach

Logopedia rozszerzona

Zawartość pakietu:

 • Szeregi: szumiący, syczący, ciszący
 • Różnicowanie szeregów
 • Wady wymowy: rotacyzm, kappacyzm i gammacyzm
 • Dźwięczność (mowa bezdźwięczna)
 • Słuch fonematyczny
 • Terapia jąkania
 • Moduł do analizy poprawności artykulacji głosek
 • 2414 interaktywnych ćwiczeń
 • 430 kart pracy drukowanych - ćwiczenia dla różnych poziomów
 • Poradnik metodyczny drukowany
 • Akcesoria - pomoce dydaktyczne i słuchawki z mikrofonem
 • Drukarka HP LaserJet Pro M15 czarno-biała
 • Prowadzenie terapii na różnych sprzętach

Dysfunkcje logopedyczne

w wersji online

Licencja jednostanowiskowa na okres 5 lat.

PROBLEMY EMOCJONALNE I SPOŁECZNE

Kompetencje emocjonalno-społeczne

Pakiet przedszkolny

Grupa wiekowa 4-6 lat.

Licencja otwarta - nieograniczona liczba użytkowników i urządzeń. 
Zajęcia grupowe i indywidualne.

We wskazaniach podstawy programowej przedszkola, pojawiają się poza obszarem fizycznym i poznawczym, dwa ważne obszary rozwoju: emocjonalny i społeczny. Holistyka rozwojowa dziecka staje się priorytetem jego procesu, nie tylko w zakresie rozpoznawania liter, ale również lub przede wszystkim w samoregulacji emocji i konstruktywnym budowaniu relacji. Produkt przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ćwiczenia są tak skonstruowane, że nauczyciel przedszkolny może je poprowadzić zarówno dla całej grupy (wykorzystując np. tablicę multimedialną), jak i w spotkaniach indywidualnych (wykorzystując komputer lub tablet).

Dzięki pakietowi Kompetencje emocjonalno-społeczne dzieci nauczą się:

 • rozpoznawać emocje i uczucia,
 • identyfikować emocje i uczucia w zależności od sytuacji,
 • komunikować emocje,
 • rozładowywać emocje,
 • samokontroli i samoregulacji,
 • przestrzegania norm i zasad społecznych,
 • pracy i funkcjonowania w grupie,
 • rozumieć sytuacje społeczne i je akceptować.

Zawartość pakietu do korzystania w placówce:

 • program multimedialny dla placówki, obejmujący ok. 40 rozbudowanych gier animacyjnych,
 • poradnik metodyczny wraz ze scenariuszami do pracy z dziećmi oraz instrukcją obsługi programu w wersji drukowanej i elektronicznej,
 • ok. 60 kart pracy (wydrukowanych oraz w wersji elektronicznej do samodzielnego wydruku), które stanowią dopełnienie gier animacyjnych,
 • gra Wyobraźnik, która doskonale rozwija myślenie metaforyczne,
 • 1,5 godzinne szkolenie pt. "Inteligencja emocjonalna", poprowadzone przez autorkę publikacji p. Monikę Bekker-Goską z certyfikatem dla 5 nauczycieli w obrębie placówki oświatowej.

WSZECHSTRONNY ROZWÓJ

Harmonijny rozwój

zestaw 8 części

Grupa wiekowa 3-6 lat.

Licencja otwarta - nieograniczona liczba użytkowników i urządzeń. 
Zajęcia grupowe.

Nauka pracy w grupie poprzez zabawę.
Gry ćwiczą koncentrację oraz spostrzegawczość.
Wspierają przejście przez każdy etap poznawczy świata.

Każdy zestaw zawiera:

 • interaktywne gry przystosowane do zespołowego wykorzystania na tablicy multimedialnej,
 • grę edukacyjną wykonaną z kartonów o dużym formacie, przeznaczoną do używania przez duże grupy dzieci,
 • 12 kart pracy,
 • poradnik metodyczny.

Pomoce dydaktyczne do zabawy na dywanie

W wychowaniu przedszkolnym ważne jest odpowiednie podejście i zrozumienie danej grupy wiekowej. Podczas zajęć przedszkolnych istotną kwestią jest stworzenie odpowiedniego środowiska rozwoju przedszkolaków i praca na sprawdzonych pomocach dydaktycznych. Nauczyciele wychowania przedszkolnego powinni rozwijać kreatywność i zainteresowania dzieci poprzez zabawę. Takie możliwości daje wykorzystanie pakietów multimedialnych dedykowanych tej grupie wiekowej. Inicjowanie ciekawych i angażujących dzieci zajęć pozwala na nabycie przez nich istotnych umiejętności kompensacyjno-rewalidacyjnych. Dlaczego warto skorzystać z pomocy dydaktycznych od Ei System? Dziecko m.in. szybciej nauczy się koncentracji na danych czynnościach, a co najważniejsze nauczy się zdrowej rywalizacji i pracy w grupie. Skorzystaj z pomocy edukacyjnej dla nauczycieli edukacji przedszkolnej! Oferujemy gotowe karty pracy oraz pakiety multimedialne, dzięki którym zadbasz o prawidłowy rozwój swojego ucznia. 

WPROWADZENIE DO KODOWANIA

Programowanie z Krabem

Zestaw przedszkolny do zabawy na dywanie

Grupa wiekowa 3-6 lat.

Zestaw zawiera grę oraz komplet materiałów dla 25 dzieci.
Zajęcia grupowe.

Wielkoformatowa gra logiczna do zabawy na dywanie.
Uczy rozwiązywania problemów, wykorzystując takie umiejętności, jak przypisywanie znaczenia do znaku, znajdowanie prawidłowości, rozumienie związków przyczynowo-skutkowych oraz rozumienie kolejności zdarzeń.
Uczy programowania przez zabawę.

Odtwórz wideo

Zawartość pakietu:

 • 32 elementy kartonowe do budowania labiryntów i zadań,
 • 8 kartonów z muszlami,
 • kartony z 7 zwierzętami,
 • 48 elementów do zapisywania i planowania drogi kraba,
 • plansza do zabaw i układania labiryntów,
 • zestaw nagród i kart pracy dla 25 dzieci.

Złapmy Lwa 3x4!

Zestaw przedszkolny do zabawy na dywanie i przy stolikach

Grupa wiekowa 3-6 lat.

Zestaw zawiera grę oraz komplet materiałów dla 25 dzieci.
Zajęcia grupowe i w parach.

Wielkoformatowa gra edukacyjna o nieograniczonych możliwościach, która wspomaga rozwój dziecka na każdej płaszczyźnie edukacyjnej.
Rozwija cierpliwość i stymuluje rozwój myślenia logicznego oraz strategicznego u dzieci.

Gra planszowa

Zawartość pakietu:

 • 8 drewnianych klocków z drewna bukowego, co zapewnia im trwałość i estetykę (wymiary klocka 4 x 4 x 1,5 cm)
 • kartonowa plansza o rozmiarze A4,
 • instrukcja obsługi,
 • gra w wersji multimedialnej, dostępna na tutaj.

Gra dywanowa

Zawartość pakietu:

 • kolorowa plansza o wymiarach 150 x 220 cm,
 • 8 poduszek z rysunkami zwierząt o wymiarach 40 x 40 cm,
 • 12 zestawów gry planszowej z drewnianymi klockami,
 • poradnik metodyczny wraz ze scenariuszami zajęć,
 • ćwiczenia interaktywne na tablicę multimedialną,
 • ćwiczenia ruchowe na bazie ruchów zwierząt z gry,
 • interaktywna instrukcja obsługi i ćwiczenia do nauki zasad gry.

Zobacz, jak dzieci rozwijają zdolność logicznego myślenia dzięki tej zabawie

WYCHOWANIE MUZYCZNE

Musicarium

Grupa wiekowa 0-6 lat.

Licencja otwarta - nieograniczona liczba użytkowników i urządzeń.
Zestaw dla 25 dzieci.

Pomysł na kreatywne i ciekawe zajęcia dla dzieci z muzyki w przedszkolu.
Śpiewanie, nucenie i uważne słuchanie w połączeniu z aktywnością ruchową to doskonały trening rozwojowy dla dzieci.

Musicarium. Folklor nowocześnie

Zawartość pakietu:

 • 60 zabaw i aktywności, kolorowanki z ilustracjami dopasowanych do utworów,
 • 12 utworów nagranych przez profesjonalnych muzyków,
 • 6 zestawów gry planszowej z drewnianymi zwierzątkami,
 • poradnik metodyczny, zabawy, karty pracy.

Musicarium. Folklor tradycyjnie

Zawartość pakietu:

 • zbiór zabaw, kolorowanek dla dzieci oraz utworów muzycznych,
 • 60 zabaw i aktywności,
 • 12 melodii zaczerpniętych z polskich melodii ludowych,
 • 30 kolorowanek z ilustracjami dopasowanymi do utworów.

Nowe technologie od przedszkola

Druk 3D już od przedszkola zapewnia nowoczesne zajęcia. To doskonały sposób na to, by zaangażować wszystkie dzieci w grupie do zajęć. Jest ważnym krokiem do przeprowadzania innowacyjnych zajęć, dzięki którym wykształcisz zdolnych przedszkolaków, którym pomożesz
w nauce cierpliwości, precyzji, dokładności, pracy 
w grupie, a także wykształcisz w nich kreatywność czy wyobraźnię artystyczną. Z myślą
o najmłodszych stworzyliśmy drukarki Banach Smart, które są lekkie, przenośne i proste w obsłudze, a dzięki zamkniętej obudowie, są bezpieczne oraz długopisy 3D, które są dostosowane do dzieci - lekka konstrukcja, obudowa dopasowana do ręki dziecka, niska temperatura pracy.

Przedszkola patronackie z drukiem 3D

Poprzez swoje działania staramy się jak najbardziej wspierać placówki edukacyjne, dlatego współpracujemy z przedszkolami, które stały się naszymi przedszkolami patronackimi. Dzięki urządzeniom, które im udostępniamy, nauczyciele mogą testować i wdrażać nowoczesne technologie do swoich programów edukacyjnych, a tym samym pokazywać podopiecznym świat innowacji, który pobudza kreatywność oraz kształtuje wyobraźnię przestrzenną. Nasze przedszkola patronackie poszerzają również świadomość na temat innowacyjnych rozwiązań w swojej okolicy - szkolą pod tym kątem inne placówki, co skutecznie przyczynia się do wzrostu popularności takich narzędzi.

Do naszych przedszkoli patronackich należą m.in.:

Nowoczesny system do zarządzania placówką

Oszczędność

Czas przeznaczony na prace administracyjne przeznaczysz na aktywny rozwój swojego przedszkola.

Skrupulatne rozliczenia

Rozliczysz czesne, posiłki i zajęcia dodatkowe. Precyzyjnie wyliczysz wszystkie należności i opłaty od rodziców. Zarządzisz obecnościami w placówce.

Dobre planowanie

Zaplanujesz sprawnie wszystkie zajęcia dla dzieci oraz pracę swoich nauczycieli. Opracujesz dni wolne od zajęć, czy świąteczne dyżury.

Mądre zarządzanie

Skonfigurujesz swoją aplikację. Dodasz nowych użytkowników, dodatkowe zajęcia, stworzysz komunikaty dla rodziców.

Monitorowanie

Skontrolujesz zgłaszane nieobecności dzieci w przedszkolu i zaoszczędzisz pieniądze rodziców.

Łatwa komunikacja

Na bieżąco poinformujesz rodziców o wszystkich ważnych wydarzeniach i zebraniach. Prześlesz informacje o dziecku, jego postępach i podzielisz się każdą jego aktywnością.

Zarządzanie Twoją placówką
stanie się teraz wyjątkowo proste!

Dobra jakość naszych produktów doceniona
przez Klientów

5/5

Z nami stworzysz twórcze przedszkole, sprzyjające nauce,
odkryciom oraz  świetnej zabawie!
A dzięki temu, że nasze rozwiązania są dedykowane
dla wszystkich grup, 
zachęcisz do zabawy
każdego przedszkolaka.

W wychowaniu przedszkolnym ważne jest odpowiednie podejście i zrozumienie danej grupy wiekowej. Podczas zajęć przedszkolnych istotną kwestią jest stworzenie odpowiedniego środowiska rozwoju przedszkolaków i praca na sprawdzonych pomocach dydaktycznych. Pragniemy pomagać nauczycielom wychowania przedszkolnego rozwijać dzieci poprzez zabawę i właśnie takie możliwości daje wykorzystanie pakietów multimedialnych dedykowanych tej grupie wiekowej. Inicjowanie ciekawych i angażujących dzieci zajęć pozwala na nabycie przez nich istotnych umiejętności kompensacyjno-rewalidacyjnych. Dlaczego warto skorzystać z pomocy dydaktycznych tworzonych przez Strefę Przedszkolną? Dzięki nim zahamujesz rozwój zachowań agresywnych i buntowniczych. Ponadto dziecko szybciej nauczy się koncentracji na danych czynnościach, a co najważniejsze, nauczy się zdrowej rywalizacji i pracy w grupie. Skorzystaj z pomocy edukacyjnej dla nauczycieli edukacji przedszkolnej! Oferujemy gotowe karty pracy oraz pakiety multimedialne, dzięki którym zadbasz o prawidłowy rozwój swojego ucznia. 

Strefa przedszkolna powstała z myślą o dyrektorach i nauczycielach przedszkolnych oraz rodzicach przedszkolaków. Wszystko po co, by przenieść edukację przedszkolną na wyższy poziom i sprawić, by zarówno zarządzanie placówką, jak i prowadzenie zajęć edukacyjnych i rozwój dzieci były jak najefektywniejsze. Gry i zabawy multimedialne, które tworzymy, z powodzeniem zachęcą dzieci do udziału w zajęciach, które pomogą im w rozwijaniu kreatywności oraz istotnych umiejętności kompensacyjno-rewalidacyjnych. Jako wydawnictwo edukacyjne pragniemy tworzyć rozwiązania, które przyczynią się do rozwoju dzieci poprzez różne formy, również nowe technologie - długopisy i drukarki 3D. Istotnym elementem w wychowaniu przedszkolnym jest również to, w jaki sposób placówka jest zarządzana. Dzięki naszemu systemowi do zarządzania przedszkolem Obecnosci.pl kadra pracownicza ma zdecydowanie więcej czasu na najważniejsze - rozwój dzieci.