search

Dydaktyczne materiały do wychowania patriotycznego dla klasy 1-3

560,98 zł

Polska! To lubię to kompletny zestaw materiałów do wychowania patriotycznego do prowadzenia zajęć przez nauczycieli wychowawców dzieci w wieku od 7 do 10 lat (klasy 1-3 szkoły podstawowej). Autorzy i wydawcy programu „Polska! To lubię” zadbali o to, żeby scenariusze lekcji i wspierające je pomoce dydaktyczne i materiały były pełne aktywności ruchowej (zarówno dużej w oparciu o wielkowymiarowe gry planszowe, zabawy i piosenki) jak i małej – w oparciu o karty pracy. Dzięki interaktywnym zabawom, tablica multimedialna może też stać się nie tylko miejscem wyświetlania treści i ale też centrum aktywności klasy. Przygotowano też scenariusze zajęć okolicznościowych wprowadzających dzieci w kalendarz świąt narodowych i wspólne przeżywanie historii.

Ilość

Patriotyzm jest naturalną postawą człowieka, dlatego dzieci bardzo łatwo przyswajają przynależność do wspólnoty narodowej o ile tylko nie koliduje ona z ich codziennym doświadczeniem w najbliższym otoczeniu, a szczególnie z poczuciem więzi rodzinnych. Właśnie dlatego staramy się budować dziecięce poczucie patriotyzmu w oparciu o rodzinę i najbliższe otoczenie, ich małą historię i ich wewnętrzną tradycję, które przez stopniowe rozszerzanie kręgów i znajdowanie wspólnych elementów obejmują osadę, miasta, gminy, regiony i w końcu całą Polskę.

Dla kogo?

Publikacja skierowana jest dla dzieci w klasach 1-3, który na tym etapie edukacji poznają Polskę, jej tradycje oraz obyczajowości. Dzięki tak obszernej pomocy dydaktycznej, nauczyciele w łatwy i przystępny sposób mogą wskazać uczniom najatrakcyjniejszej obszary polskiej kultury. 

Jakie korzyści płyną z użytkowania produktu?

Ćwiczenia zawarte w programie stanowią gotową pomoc w zorganizowaniu zajęć o Polsce. Karty pracy mogą stanowić doskonałe ćwiczenie grafomotoryczne - odrysowywanie, następnie  wycinanie.  Samodzielne wykonana karta pracy to prawdziwy powód do dumy. Można ją po skończonych zajęciach zabrać do domu i pochwalić się bliskim, opowiedzieć czym się dzisiaj zajmowaliśmy, o czym rozmawialiśmy. Karty pracy być stosowane zgodnie z instrukcjami zawartymi w scenariuszach.  Można używać ich wielokrotnie np. godło może służyć do tworzenia własnego herbu jak i odtwarzania lub projektowania herbu miasta, państwa. Można stosować je w ciągu całej edukacji wczesnoszkolnej, zmieniając jedynie technikę i stopień trudności ich wykonania. Polska! To lubię pozwala budować przynależność regionalną i narodową w oparciu o konkretne symbole, obrazy, melodie, wiersze, połączone prostymi fabułami.

Na jakie potrzeby odpowiada pakiet dydaktyczny Polska! To lubię ?

 • Kształtuje u uczniów postaw warunkujących sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie.
 • Pozwala na ćwiczenie umiejętnej pracy w zespole.
 • W rozwoju społecznym bardzo ważne jest kształtowanie postawy obywatelskiej, postawy poszanowania tradycji i kultury własnego narodu, a także postawy poszanowania dla innych kultur i tradycji.
 • Zapobiega dyskryminacji innych kultur.
 • Uczenie się operacji abstrakcyjnych.
 • Możliwość poznania świata w sposób przystępny dla dzieci - namacalny, zmysłowy, konkretny.
 • Pozwala na zapoznanie dzieci z ogólnymi informacjami na temat własnej miejscowości, podkreślenie jej walorów np. przyrodniczych, historycznych, architektonicznych.

Pakiet dydaktyczny Polska! To lubię rozbudza zainteresowania własną ojczyzną i symbolami narodowymi.

Zestaw zawiera:

 • scenariusze zajęć,
 • wielkowymiarowe kartonowe gry i zabawy do pracy w grupie,
 • prezentacje, gry i zabawy na tablicę multimedialną,
 • karty pracy,
 • animowane piosenki i wiersze.

Rodzaje pomocy dydaktycznych w materiale do nauki Polska! To lubię

Pomoce dydaktyczne dołączone do niniejszego programu dzielą się na:

1. Pomoce trwałe:

 • wielofunkcyjny kalendarz klasowy ,
 • klasowa gra karciana „Kto, co, jak i gdzie?”,
 • szablony do odrysowywania konturów godła, orła, granic Polski.

2. Pomoce zużywane:

 • karty pracy (w pakiecie dostarczono wydrukowany zestaw dla 25-ciu dzieci),
 • kolejne można dokupić lub samodzielnie powielić.

3. Pomoce multimedialne dostępne na stronie www.polskatolubie.pl:

 • interaktywne ćwiczenia na tablicę multimedialną,
 • materiały (pliki PDF) do wyświetlenia lub wydrukowania i rozdania,
 • zdjęcia i rysunki do wyświetlenia lub wydrukowania i rozdania.

Wejdź na stronę -> www.polskatolubie.pl i skorzystaj z szerokiej bazy darmowych materiałów.

Nasz patriotyzm okazuje się bardzo silny w sferze symbolicznej, a wręcz wspaniały i heroiczny w warunkach kryzysu, ale znacznie słabiej sprawdza się w życiu codziennym. Po naszej stronie jest nauka dzieci "zdrowego" patriotyzmu i poszanowania tradycji swojego kraju, jak i innych państw. Materiał Polska! To Lubię powstał właśnie dlatego, aby od małego kształtować w młodym człowieku tożsamość narodową, ale i otwartość na inne tradycje i obyczaje. 

Specyficzne kody

ean13
5904624771627
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.