Aktywna Tablica 2024 – ostatni moment na dofinansowanie

Aktywna Tablica 2024 – ostatni moment na dofinansowanie

Program rządowy Aktywna Tablica 2020–2024 powoli dobiega końca. To już ostatni rok na skorzystanie z dofinansowania i zakup pomocy dydaktycznych dla szkół, w których uczą się uczniowie o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Wybierz sprawdzone i nowoczesne rozwiązania dydaktyczne, które pozwolą Twoim podopiecznym na widoczne postępy w nauce.

Oferta edukacyjna Aktywna Tablica – na co zwrócić uwagę? 

Różnorodne zaburzenia rozwojowe, które utrudniają lub uniemożliwiają prawidłowy proces kształcenia dzieci to nie lada wyzwanie dla terapeutów i nauczycieli wspomagających. Warto wybrać pomoce dydaktyczne lub pakiety multimedialne, które wykorzystują TIK. Dobry program multimedialny powinien dawać możliwość włączenia ćwiczeń na różnych ekranach – dostosowując ćwiczenia do aktualnie używanego urządzenia. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest bezterminowa licencja otwarta, która pozwala na korzystanie z pakietu indywidualnie. Ponadto dzieci powinni mieć możliwość kontynuacji terapii, według wytycznych specjalisty, w domu z rodzicami – pakiet pozwala na przesłanie wybranych ćwiczeń mailowo .

Na ostatnim miejscu podczas testowania pakietów SPE bardzo często nauczyciele wspomagający i terapeuci zwracają uwagę na szatę graficzną. Odgrywa jednak ona istotną rolę w prawidłowym odbiorze materiałów dydaktycznych przez dziecko. W zależności od dysfunkcji, dobrze przygotowany pakiet multimedialny ma dostosowane kolory do potrzeb małego pacjenta. Przykładowo, dzieci z ADHD potrzebują stonowanej, pastelowej kolorystyki, która zadziała wyciszająco, a nie stanie się dodatkowym, niechcianym bodźcem. 

W pracy z emocjami kolory mają ogromne znaczenie, ponieważ dzieci, ucząc się ich prawidłowego wyrażania, manewrują barwami – szczególnie tworząc rysunki. Z prac uczniów można wyczytać naprawdę bardzo wiele! Unikajmy multimediów, które korzystają ze stockowych grafik – powinny być one unikatowe i jedyne w swoim rodzaju, ponieważ taki „zabieg” również wpływa na pozytywny odbiór ćwiczeń interaktywnych. W  pakiecie multimedialnym warto zwrócić uwagę na aktualizacje – powinny być one bezpłatne przez cały okres trwania licencji. Jeżeli posiadasz wersję online, masz możliwość wydrukowania kart pracy i scenariuszy. Zestawy multimedialne powinny być przygotowane z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Wybierz sprawdzone pakiety edukacyjne Eduterapeutica Lux

Zgodnie z Rządowym programem Aktywna Tablica, wybierz nowoczesne pomoce dydaktyczne i narzędzia do terapii SPE. Twoja szkoła podstawowa kształcąca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnościami, może wnioskować jeden raz o udzielenie wsparcia finansowego w wysokości nie wyższej niż 43 750 zł. Eduterapeutica Lux spełnia wymagania określone w rozporządzeniu projektu Aktywna Tablica. Pamiętaj, że możesz wypróbować wersję demo wybranych pakietów multimedialnych Eduterapeutica Lux ->www.eduterapeutica.pl/dema. 

Poznaj niektóre z naszych pakietów multimedialnych, które możesz dofinansować w programie Aktywna Tablica. 

  1. Trenuj ucho! Percepcja i uwaga słuchowa w Aktywnej Tablicy 

Opinia Kamili Rakowskiej, psycholog, logopedy, specjalisty wczesnej interwencji. 

„Pakiet Eduterapeutica Lux Trenuj ucho! to kompletny zestaw ćwiczeń do rozwijania percepcji i uwagi słuchowej u dzieci. Program multimedialny, dołączone do niego tradycyjne karty pracy oraz karty do ćwiczeń stanowią bardzo bogaty zbiór przemyślanych i ciekawych zadań do pracy z dziećmi w różnym wieku i na różnych poziomach trudności. Poszczególne elementy pakietu są skonstruowane w taki sposób, że można je wykorzystywać nie tylko zgodnie z dołączonymi scenariuszami zajęć ale również pozwalają na tworzenie przez terapeutę własnych zestawów zadań dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Instalacja programu jest łatwa i szybka. Poruszanie się po programie jest bardzo proste, co zachęca dzieci do przejęcia inicjatywy, dodatkowo wzmacniając motywację do pracy.(…)

Poznaj wszystkie opinie o pakiecie Trenuj ucho!-> OPINIA 

Skorzystaj z materiału szkoleniowego, który pozwoli Tobie na dokonanie wyboru materiału dydaktycznego w programie rządowym Aktywna Tablica.

Zapoznaj się z rekomendacją video pakietu edukacyjnego Niepełnosprawność Intelektualna i ASD.

Poznaj wszystkie możliwości edukacyjne pakietów Niepełnosprawność Intelektualna i ASD, a także ciekawą, niepowtarzalną szatę graficzną wraz z szeroką gamą kolorowych kart pracy. 

Wykorzystaj na zajęciach rewalidacyjnych pakiet multimedialny Eduterapeutica Lux Specjalne potrzeby edukacyjne 4–8. Zapoznaj się z opiniami specjalistów.

Opinia: Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska (specjalni.pl)

„Coraz więcej uczniów zmaga się ze specyficznymi trudnościami w uczeniu. Wymaga dostosowanego, wielozmysłowego i atrakcyjnego wsparcia w uczeniu się. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania w postaci atrakcyjnych pakietów i materiałów edukacyjnych. Jednym z nich jest zestaw SPE dla klas 4–8 Eduterapeutica, który spełnia naszym zdaniem wszystkie elementy materiałów wzbudzających zainteresowanie uczniów. Zwiększa motywację i intencję do podjęcia wyzwania i co istotne daje szansę na odniesienie sukcesu każdemu uczniowi.(…)"

Poznaj wszystkie opinie o pakiecie Specjalne potrzeby edukacyjne 4–8-> OPINIE 

Rekomendacje pakietu Eduterapeutica Lux Specjalne potrzeby edukacyjne 4–8.

Katalog Aktywna Tablica – Eduterapeutica Lux 

2Wspieramy logopedów, pedagogów i nauczycieli od 2009 roku! Eduterapeutica Lux to nowoczesne pakiety i narzędzia do udzielania uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej w wielu formach, w tym m.in.:

  • zajęć korekcyjno-kompensacyjnych,
  • terapii logopedycznej,
  • zajęć rozwijających kompetencje emocjonlano-społeczne,
  • zajęć dydaktyczno-wyrównawczych,
  • zajęć rozwijających umiejętności uczenia się.

Sprawdź katalog Aktywna Tablica i dobierz ćwiczenia oraz gry edukacyjne do różnorodnych potrzeb uczniów. 

Pobierz katalog -> POBIERZ 

Przekonaj się, że już od kilkunastu lat odpowiadamy na wszystkie indywidualne potrzeby uczniów i nauczycieli.

Aktywna Tablica 2024 - kontakt

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy -> https://www.eisystem.pl/kontakt

Powiązane posty

Udostępnij tę treść