search

Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 12+

890,00 zł Brutto
Dostawa w 2-5 dni

Pakiet Eduterapeutica Lux - Niepełnosprawność Intelektualna i ASD  dla grupy wiekowej 12+ lat.

Zastosowanie pakietu: SPE, młodzież i dorośli z ASD, koncentracja i uwaga, uczniowie i dorośli z niepełnosprawnością intelektualną, doskonalenie komunikacji, praca w zespole, rozwijanie kompetencji emocjonalnych i społecznych, organizacja i planowanie.

Wypróbuj wersję demo wybranych pakietów multimedialnych Eduterapeutica lux -> www.eduterapeutica.pl/dema

Pamiętaj, że pakiet edukacyjny "Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 12+" do terapii, możesz zakupić korzystając z programów rządowych jak np. "Dotacje celowe" lub "Aktywna Tablica". Masz pytanie? Napisz do nas! bok@eisystem.pl lub roksana.podgorna@eisystem.pl

Ilość

Dodaj opinię

Ocena:
Anuluj

Zastosowanie pakietu Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 15+:

SPE, młodzież i dorośli z ASD, koncentracja i uwaga, uczniowie i dorośli z niepełnosprawnością intelektualną, doskonalenie komunikacji, praca w zespole, rozwijanie kompetencji emocjonalnych i społecznych, organizacja i planowanie.

Dla kogo?

Publikacja skierowana jest dla młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością i ASD. Pedagodzy specjalni, nauczyciele i terapeuci mogą wykorzystać karty pracy podczas zajęć rewalidacyjnych w szkołach i innych ośrodkach. Przygotowane materiały sprawdzą się również podczas zajęć z funkcjonowania osobistego i społecznego oraz  zajęć rozwijających umiejętność komunikowania się. Dużym atutem jest możliwość wykorzystania ich podczas działań praktycznych np. podczas spotkań z reprezentantami różnych zawodów.

Jakie korzyści płyną z użytkowania produktu?

Publikacja umożliwia dodatkowo praktyczne wykorzystanie udoskonalonych umiejętności komunikowania się np. podczas wyjść do różnorodnych miejsc użyteczności publicznej w ciągu roku szkolnego. Proponowane materiały terapeutyczne pomagają zwiększyć samodzielność, autonomię i poszerzyć wiedzę o otaczającym świecie osobom z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.

Na jakie potrzeby odpowiada Eduterapeutica lux Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 15+?

 • Umożliwia zwiększenie samodzielności, poprzez wcześniejsze przybliżenie, przećwiczenie i omówienie sytuacji, w których osoby z ASD i niepełnosprawnością intelektualną mogą się znaleźć, na co dzień.
 • Przybliża tematy w sposób usystematyzowany, pozwalając na korzystanie z niego w dowolnych konfiguracjach przez osoby współpracujące z osobami z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.
 • Materiały mogą stać się podstawą do przejścia do praktycznych działań związanych z wprowadzeniem osoby w coraz szerszy zakres umiejętności społecznych i samoobsługowych.
 • Trwały materiał i wysoka jakość wykonania umożliwia korzystanie z materiałów przez osoby z trudnościami z napięciem mięśniowym czy regulowaniem emocji.
 • Publikacja zawiera propozycje zadań i aktywności o różnym stopniu trudności, umożliwiając korzystanie z nich przy współpracy z osobami przejawiającymi różny stopień zaburzeń sfery poznawczej, społecznej czy komunikacyjnej.
 • Uwzględnienie podstawy programowej dla uczniów w szkole podstawowej z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz szkół przysposabiających do pracy.
 • Różnorodność tematyczna umożliwia wykorzystywanie materiałów podczas nauczania w środowisku naturalnym, związanym z aktualnymi potrzebami i wyzwaniami, przed jakimi stoją osoby z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.
 • Poruszanie w materiałach wielu tematów daje możliwość na rozwijanie pewnych zainteresowań osób, z którymi współpracujemy np. dotyczących zawodów czy miejsc użyteczności publicznej.

Nowatorskie podejście do tematyki samodzielności osób z niepełnosprawnością sprzężoną opracowane przez terapeutki, które podczas codziennej pracy współpracują z osobami z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.

Zestaw zawiera:

 • 1/ 150 kart pracy wydrukowanych i online, podzielonych na 14 obszarów tematycznych które przygotowują i wprowadzają do samodzielnego podejmowania działań,
 • 2/ Gra planszowo-karciana "W mieście" podsumowująca zdobyte umiejętności.   
  Zawartość gry: plansza, 53 kart pytań otwartych, 40 pytań zamkniętych, 15 kart suchościeralnych z pytaniami kontrolnymi, pionki, kostka do gry, pisak.  
 • 3/ Poradnik ze wskazówkami do pracy z nastolatkami i dorosłymi.
  5904624771214
  chat Opinie (0)
  Na razie nie dodano żadnej recenzji.

  Powiązane artykuły na blogu