Edukacyjna magia! Długopisy 3D Banach już od przedszkola

Edukacyjna magia! Długopisy 3D Banach już od przedszkola

Kategorie : Druk 3D

Chodź, opowiem Ci historię. 

Jesteśmy cywilizacją, która uwielbia legendy, plotki, bajki, opowieści. Legendy o tajemniczym smoku, bajki o chatce na kurzej łapce czy opowieści o tajemniczej szafie i lwie, który przechadzał się ścieżkami Narni, a może opowieść o fantastycznie wyszkolonym agencie Jasonie Bourne, który na łamach książek Roberta Ludluma odkrywał, kim jest. Kinowe hity, takie jak „Matrix” czy „Szklana pułapka”, były również opowieściami wymyślonym w głowie autora i często spisywanymi wcześniej na kartkach papieru w formie notatek. Ja również, tworząc zarys tego artykułu, posłużyłem się długopisem, jeszcze nie długopisem 3D, ale tradycyjnym, z racji wygody, przyzwyczajenia czy po prostu tego, że lubię robić notatki, często dorysowując jakieś asymetryczne kształty obok nich. 

Od rysunków naskalnych przez wynalezienie druku przeszliśmy płynnie do ery cyfrowej, w której pojawiły się problemy natury zdrowotnej dotyczące użytkowania klawiatury i myszy, chociażby zespół cieśni nadgarstka lub problemy natury zwyrodnieniowo-reumatycznej.

Nasza cywilizacja prowadziła tryb życia zbieraczy, manualny, od zrywania owoców z drzew, przez prace manualne, które od kilku stuleci powoli są zastępowane maszynami, a teraz także komputerami. Nie da się aż tak szybko zatrzymać ewolucji, nie patrząc wstecz na nasze przyzwyczajenia i uwarunkowania. Trzymanie myszki komputerowej czy pisanie na klawiaturze/maszynie do pisania nie sprzyja naszemu zdrowemu trybowi życia. A może tę klawiaturę i myszkę zastąpimy długopisem i wrócimy do początków? Może tę klawiaturę i myszkę zastąpimy ciut bardziej niezwykłym długopisem, długopisem 3D, który będzie połączeniem nowoczesnych technologii, tradycyjnego medium, ale też narzędziem, które otworzy szuflady w naszym mózgu z napisem „kreatywność”?

Wirtualna przestrzeń edukacyjnych możliwości, czyli długopis 3D Banach!

Czas powiedzieć SPRAWDZAM! i przedstawić nowego bohatera edukacyjnych opowieści – długopis 3D. Szanowni Państwo, ladies and gentelmans, madame and monsieur  oto on, the one and only  Długopis 3D Banach – cyfrowe narzędzie, które zmienia spojrzenie na edukację; które sprawia, że kreatywność nabiera nowego wymiaru. Długopis 3D to nic innego jak ręczna drukarka 3D, czyli narzędzie działające na podobnej zasadzie co jego duży odpowiednik, jednak z większą kontrolą użytkownika.

Jednak jego główna zaleta to praca twórcza kilku czy też kilkunastu osób jednocześnie oraz relatywnie szybki czas oczekiwania na gotowy produkt. W cenie jednej drukarki 3D otrzymujemy kilkanaście sztuk długopisów 3D. Dostając gotowy zestaw 6 długopisów w walizce, mamy też zaabsorbowanych pracą 6 uczniów i następną grupę  podglądającą, co robią poprzednicy. 

Przy drukarce 3D nie jest ważne, czy to jest jeden uczeń, czy trzydziestu jeden, za każdym razem czekamy na jeden wynik pracy, jesteśmy też ograniczeni polem roboczym stołu.

Wyobraźmy sobie, że mamy w klasie 12 uczniów, z których każdy otrzymuje zadanie, by stworzyć swój autorski brelok. Załóżmy, iż jest to prostokąt o wymiarach 40x70mm. Dla początkującego ucznia wykonanie takiego breloka w Tinkercad wymaga czasu ok. 5-10 minut, a czas oczekiwania na wszystkie wydruki będzie sięgał 3 godzin lub więcej (w zależności od stopnia skomplikowania i wysokości modelu). Czyli 12 osób pracuje przez 10 minut i czeka 3 godziny na efekt swojej pracy. W przypadku długopisów 3D i podobnego zadania do zrobienia, wykonanie 12 okrągłych breloków zajmie dużo mniej czasu, to po pierwsze, a po drugie, zaktywizuje wszystkich uczniów, choćby nawet miało się zestaw 6 długopisów z wymienionej wcześniej przeze mnie walizki.

Zestaw długopisów 3D Banach - co znajdziecie w środku?

Wypada zadać pytanie, a co tak naprawdę jest w walizce? W walizce znajduje się komplet 6 długopisów 3D Banach Master, tyle samo powerbanków oraz przedłużacz, a w zasadzie HUB USB do jednoczesnego ładowania 6 długopisów. Całość w solidnej, prawie niezniszczalnej, ale zarazem lekkiej konstrukcji, jaką jest aluminiowa walizka. Przede wszystkim to jakość wykonania zapewniająca sprawne funkcjonowanie w szkole, gdzie całość dodatkowo wspiera dwuletnia gwarancja door to door, która jest dostępna tylko dla marki Banach.

Długopis 3D Banach już od przedszkola

Sam długopis jest skierowany dla każdego, nie tylko szkolnego przedziału wiekowego. 

Dla najmłodszych dzieci przedszkolnych są niskotemperaturowe długopisy 3D Banach Przedszkole, które dzięki użyciu specjalnego filamentu PCL nie rozgrzewają się do temperatury 170°C, tylko działają już w temperaturze  60°C. Długopisy dla przedszkolaków okazują się tak samo ergonomiczne i poręczne jak flagowy model Banach Master, ale przez swój rozmiar oraz temperaturę pracy są lepsze dla najmłodszych podopiecznych.

Model Banach 3D Master to Mercedes wśród długopisów 3D, gotowy do pracy w kilkadziesiąt sekund, co też jest dosyć istotną różnicą pomiędzy długopisem a drukarką 3D. Mianowicie gotowość do pracy w przypadku drukarki 3D sięga kilku/kilkunastu lub kilkudziesięciu minut, jeżeli musimy ją np. skalibrować.

Dlaczego model długopisu 3D Banach Master jest lepszy od innych?

Szybka gotowość do pracy to bardzo duży wyróżnik długopisu 3D Banach Master. Jest on zdecydowanie najszybszy z dostępnych na rynku, ma również kilka trybów prędkości pracy, przez co możemy przyspieszyć proces tworzenia lub go po prostu spowolnić, aby pracować dokładniej.

Spieszę z jedną ważną uwagą  długopis Banach 3D Master jest również dedykowany mniejszym dzieciom. Ergonomia, rozłożenie przycisków czy lekkość samego długopisu sprawiają, że nasza ręka się nie męczy, a dzieci też mogą cieszyć się jego potencjałem i możliwościami.

Dwuletnia gwarancja dla długopisów 3D Banach Master i Przedszkole, która jest dostępna tylko dla marki Banach, to kolejny bardzo ważny wyróżnik tych właśnie długopisów.

Może czas zacząć odpocząć  od cyfryzacji i wrócić do korzeni?

Poprzedni akapit dotyczący ergonomii oraz pytanie zadane w powyższym podtytule nie są postawione tutaj bezzasadnie. Długopis 3D to narzędzie, które tak dobrze znamy, jego kształt jest przyjazny i rozpoznawalny z zamkniętymi oczami. Kształt, do którego przez setki lat przyzwyczaiły się nasze dłonie. Kształt długopisu, który jest naturalnym nośnikiem przetwarzania informacji, teraz stał się naturalnym nośnikiem ekspansji kreatywności. A prostota jego obsługi powoduje, że dłuższy będzie instruktaż BHP niż instrukcja obsługi długopisu. Długopis Banach 3D Master jest naprawdę łatwy i intuicyjny w obsłudze. To niezniszczalne narzędzie rekomendowane dla edukacji. Polecane przez nauczycieli dla nauczycieli, uwielbiane przez uczniów z każdego poziomu edukacyjnego, ale też przez… studentów oraz… seniorów. 

Tak, dobrze Państwo czytają, przez seniorów także, o czym świadczą zachwyty nad tym narzędziem, gdy miałem przyjemność pokazywać je w lokalnym Centrum Aktywności Seniora.

Czy długopisy 3D mogą być kluczem do inspirującej edukacji już od przedszkola?

Długopis 3D pomaga w niesamowity sposób tworzyć kreatywne projekty; pomaga cieszyć się tym, jak mogą nas zaskoczyć nasi uczniowie.  Wystarczy dać im długopisy 3D i poprosić ich nawet o odrysowanie  na podstawie szablonu, np. kota. Za każdym razem będzie on inny, od koloru przez strukturę, po kształt. Jeden będzie bardziej trójwymiarowy, drugi wypukły, trzeci zupełnie płaski z misternie wykonaną strukturą włosa, a ostatni może być z błyszczącymi cekinami zamiast oczu, bo uczeń miał akurat taki pomysł.

Moim ulubionym ćwiczeniem ze studentami Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego, gdzie mam przyjemność pracować, jest zadanie, w którym mają wyjść poza mury uczelni, odnaleźć fragment martwej natury i albo wpleść go w projekt, albo przygotować instalację z wykorzystaniem stworzonego modelu 3D. Projekty, które są przygotowywane, okazują się nieprawdopodobnie kreatywne. Proszę sobie wyobrazić, że na zwykłym patyku przygotowany jest łapacz snów, a zwyczajny kamień lub oszlifowane szkło mogą być elementami większej całości, np. stworzonej długopisem 3D eleganckiej zawieszki na damski łańcuszek.

Wznosząc kreatywność i odwagę na wyższy poziom - moduły edukacyjne z długopisem 3D Banach

Wydawnictwo EI System, producent długopisów 3D Banach, przygotowało gotowe moduły edukacyjne, które pozwolą wznieść naszą kreatywność i odwagę naszych uczniów na wyższy poziom, a także wspomóc uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnych. Mowa tutaj o gotowych zestawach w module sztuka, gamifikacja oraz SPE, które oprócz długopisu 3D umieszczonego w środku zawierają dodatkowo scenariusze zajęć, gotowy kurs projektowania czy wyspecjalizowane akcesoria.

Artystycznie z długopisem 3D Banach

Moduł kreatywny, czyli Artystycznie z długopisami 3D, to nic innego jak zestaw akcesoriów wraz z obudową dydaktyczną służącą do tworzenia arcydzieł sztuki. Stworzony został przez artystkę i absolwentkę Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego  Marlenę Kruk, która w bardzo przyjazny i atrakcyjny sposób przeprowadzi nas przez metodologię tworzenia witraży, obiektów przestrzennych, wypełnień ażurowych czy innych technik tworzenia autorskich prac. Cały zestaw wyposażony jest w szeroką gamę akcesoriów potrzebnych do realizacji kursu, np. kolorowe jety, klej introligatorski czy też szlagmetal – cienki plaster złota, za pomocą którego nadamy modelowi unikalny wygląd. Moduł kreatywny wzmacnia poczucie estetyki, rozwija umiejętności manualne, uczy kreatywności.

Gry edukacyjne z długopisem 3D Banach

Moduł gamifikacji, czyli Gry edukacyjne z długopisem Banach 3D, to nic innego jak wspomniana wyżej kreatywność, ponieważ pionki oraz nagrody w grach musimy sobie stworzyć sami. To cały zestaw umiejętności potrzebnych w codziennym życiu, gdzie nauka poprzez zabawę powoduje, iż uczniowie, grając, uczą się. Szacowanie ryzyka, strategia, umiejętności analityczne, przewidywanie zachowania definiują nasze funkcjonowanie w dorosłym życiu, jednak im wcześniej wykształcimy takie umiejętności, tym łatwiej będzie nam się dostosować chociażby do zmieniającego się rynku pracy czy do wykonywania zadań w sposób kreatywny, ale też mając na uwadze zmienne, które w ich trakcie mogą się pojawić. Dla przykładu grafik komputerowy wielokrotnie jest poddawany zmianom koncepcji właściciela firmy przy procesie projektowania logotypu.

Specjalne Potrzeby Edukacyjne z długopisem 3D Banach

Wspomniałem o logotypach, czyli znakach towarowych, wypada więc teraz opowiedzieć Państwu o znakach drogowych, czyli jednym z elementów zestawu Specjalne Potrzeby Edukacyjne z długopisem Banach 3D, którego są one częścią. Ten zestaw skierowany jest do uczniów i nauczycieli uczących w klasach z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. 

Zawiera gotowe karty pracy, scenariusze zajęć stworzone przez ogólnopolskiej sławy specjalistkę, Nauczyciela Roku 2019 – Zytę Czechowską.

No to które długopisy 3D wybrać?

Gotowe rozwiązania, opieka merytoryczna, obudowa dydaktyczna i przede wszystkim dwuletnia gwarancja na sprzęt (najdłuższa na rynku), powoduje, iż cała rzesza zadowolonych nauczycieli chętnie korzysta z rozwiązań zaproponowanych przez markę Banach 3D. Mógłbym tutaj opisywać czy cytować zadowolonych nauczycieli, ale nie o nich tu chodzi, chodzi o zadowolone młode twarze osób, które z uśmiechem na ustach przenoszą swoje myśli, pragnienia i fantazje w trójwymiarowe modele, tworząc „efekt wow”. Nie tylko dla rówieśników, lecz przede wszystkim dla nas samych jako nauczycieli, którzy wchodząc do sali i rozdając długopisy, otwieramy magiczne szufladki i pudełka w głowach swoich uczniów, stając się trochę dyrygentami w klasie, grającymi piękną edukacyjną melodię zwaną obopólnym zadowoleniem.

Autor: Łukasz Gierek

Powiązane posty

Udostępnij tę treść