Długopis 3D na prezent dla dziecka

Długopis 3D na prezent dla dziecka

Kategorie : Druk 3D

Długopis 3D na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły długopis, ale nie ma w nim tuszu, jest zaopatrzony w rozpuszczany w wysokiej temperaturze filament. Wkłady do długopisów mogą mieć różne kolory, dzięki czemu można nimi wykonywać trójwymiarowe rysunki. Długopis 3D działa bez dodatkowego wspomagania, nie potrzeba również instalować specjalnego oprogramowania, wystarczy jedynie zastosować odpowiedni wkład, a termoplastyczne tworzywo zastyga zaraz po wykonaniu rysunku.

Długopis 3D dla dzieci - wspomaganie rozwoju inteligencji emocjonalnej

Jedną z pierwszych funkcji w fazie rozwoju motorycznego jest wzięcie do ręki kredki i rysowanie. Moment ten następuje około 3 roku życia, kiedy w rozwoju człowieka zaczyna się faza myślenia abstrakcyjnego. Tworzenie rysunków może być istotną formą komunikacji dziecka, ponieważ nie potrafi ono jeszcze wyrażać swoich stanów emocjonalnych i uczuć. Z długopisem 3d można jednak tworzyć nie tylko rysunki, ale i trójwymiarowe postacie. Forma takiej nauki poprzez zabawę wspomaga rozwój umiejętności wyrażania swoich uczuć. Wysoka inteligencja emocjonalna przydaje się zaś w kształtowaniu relacji z innymi.

Rysunki długopisem 3d są przez małe dzieci. Chętnie korzystają z nich również nastolatki, artyści czy architekci. Długopis 3d dla dzieci działa na podobnej zasadzie jak drukarka 3D, z tą różnicą, że drukowanie odbywa się podczas wykonywania trójwymiarowych rysunków i grafik. Modele trójwymiarowe zachęcają dzieci do zabawy, jest to zupełnie inny rodzaj ekspresji niż rysowanie np. na tablecie. 

Długopis 3D, który wybrać i na co zwrócić uwagę?

Zastanawiając się, co można zrobić długopisem 3d, trzeba wiedzieć, że dzieci często same wymyślają techniki zabawy z takim długopisem. Mogą wykonywać np. biżuterię, miniatury samochodów, samolotów i motocykli. W każdym wypadku są to twórcze prace rozwijające wyobraźnię. Standardowe długopisy 3d umożliwiają regulację temperatury, dlatego konsystencję tworzywa można dopasowywać do swoich potrzeb. Stosując długopis 3d, trzeba wiedzieć, że istnieje kilka zasad ułatwiających rysowanie przy jego pomocy:

 - zazwyczaj poszczególne elementy wzoru są wykonywane oddzielnie na kartce papieru albo kartonie, po ich oderwaniu można je połączyć za pomocą długopisu 3D. Gorący filament działa jak klej i bez problemu łączy ze sobą różne części,

 - aby uzyskać inny kolor, wystarczy zmienić wkład,

 - długopis 3d składa się ze specjalnej podstawki, przewodu zasilającego oraz wymiennego wkładu,

 - produkty przeznaczone dla dzieci mają mniejszą formę i są zaopatrzone w obudowę chroniącą przed poparzeniem,

 - długopis 3d ma nagrzaną końcówkę, dlatego małe dzieci powinny rysować pod nadzorem opiekuna,

 - wzory do długopisu 3d ułatwiają rysowanie, niektóre z nich są proste i niewymagające dzięki nim dzieci w kilka minut mogą wykonać wyjątkowo oryginalne ozdoby,

 - zaawansowane modele długopisów 3d mogą być zaopatrzone w wyświetlacz LCD,

 - długopisy 3D zazwyczaj są zaopatrzone w kilka trybów pracy, np. dokładny, szybki i normalny.

Długopis 3d, który wybrać? Dokonując wyboru takiego produktu, trzeba zwrócić uwagę na to, że technologie cały czas są udoskonalane, dostępne są filamenty, które mogą pracować na drewnie, algach i nylonie.

Długopisy do rysowania - co można za ich pomocą stworzyć?

Długopisy do rysowania mogą tworzyć wszystko, co tylko dzieci są w stanie wymyślić. Jedynym ograniczeniem jest ich wyobraźnia. Jest to doskonała okazja do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami, należy zwrócić uwagę na ergonomiczny kształt długopisu, który jest wygodniejszy dla małej dłoni dziecka i może ono wówczas z zaangażowaniem wykonywać łatwe rysunki 3d. Użytkując długopis 3d, można wykonywać oryginalne kartki okolicznościowe, świąteczne ozdoby i zaproszenia na urodziny. Tworzenie własnych konstrukcji to ciekawe zajęcie nie tylko dla małych dzieci, ale również nastolatków i rodziców.

Rysunki 3d dla dzieci to doskonała okazja do kreatywnej zabawy i wykorzystania nowoczesnych technologii, bez konieczności zaglądania do telefonu czy komputera. Wykorzystując długopis 3d-szablony mogą być bardziej zaawansowane, umożliwiają wówczas tworzenie wyjątkowo skomplikowanych konstrukcji. Z kolei proste wzory w postaci figur geometrycznych, gwiazdek i bohaterów ulubionych bajek dzieci mogą wykorzystać jako oryginalne ozdoby swojego pokoju. Korzystając z gotowych wzorów, dzieci zawsze mają wpływ na ostateczny efekt, same decydują, jakie kolory będą zastosowane. Decydując się na taki unikatowy prezent dla dziecka można mieć pewność, że posłuży on nie tylko dziecku, ale całej rodzinie przez długi czas.

Produkty powiązane

Powiązane posty

Udostępnij tę treść