search

Złapmy Lwa 3x4! Gra planszowa

79,00 zł Brutto
Dostawa w 2-5 dni

Dla dzieci od 5 roku życia. Idealna do wkroczenia w świat gier planszowych.

Obserwuj ruchy przeciwnika i nie daj się złapać!

Ilość

Opinie

Przedszkole Publiczne "Zielone Ogrody" się nazywamy i super grę Wam przed stawiamy: Ja jestem Lew - szef przedszkolnej paki, nikt mnie nie pokona, bom mistrz nie byle jaki. Żyrafa - wszyscy o tym wiecie, że najdłuższą szyję ma na świecie. Słoń - z mądrości słynie i zawsze obroni swoją rodzinę. Kurczak - to ja jestem, jednak kurą stanę się wreszcie i w grze namieszam jeszcze. Doborowa to ekipa już
Czytaj więcej ...
Przedszkole Publiczne "Zielone Ogrody" się nazywamy i super grę Wam przed stawiamy: Ja jestem Lew - szef przedszkolnej paki, nikt mnie nie pokona, bom mistrz nie byle jaki. Żyrafa - wszyscy o tym wiecie, że najdłuższą szyję ma na świecie. Słoń - z mądrości słynie i zawsze obroni swoją rodzinę. Kurczak - to ja jestem, jednak kurą stanę się wreszcie i w grze namieszam jeszcze. Doborowa to ekipa już się do gry bierze, spróbuj i zobacz co się dziać będzie. Szybkie kusy i skoki, zmiany z boku na bok, do boku i na boki. Każdy z nas taktykę odbiera i do dzieła! Lwa pokonamy, zwycięzcom będziemy. Grę polecamy, zabrać ją też można wszędzie. Dołącz i Ty nareszcie - przekonaj się wreszcie ;) Jednym słowem polecamy!

Złapmy Lwa 3x4! Gra planszowa

Dodaj opinię

Ocena:
Anuluj

„Złapmy Lwa” gra planszowa - obserwuj ruchy przeciwnika i nie daj się złapać!

To ponadczasowa gra logiczna, podobnie jak Warcaby czy Chińczyk. Jest jednak zdecydowanie ciekawsza. Proste zasady i zaskakujące momenty w grze wprowadzają w rozgrywce dużo pozytywnych emocji.

„Złapmy lwa” jest świetnym wprowadzeniem do bardziej zaawansowanych gier logicznych.

Gra rozwija takie same umiejętności, jak:

  • zaradność,
  • cierpliwość,
  • koncentrację uwagi,
  • logiczne myślenie,
  • kreatywność,
  • rozwiązywanie problemów.

"Złapmy Lwa" to edukacyjna gra rodzinna dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wartość dydaktyczna szachów jest powszechnie znana i doceniana. Szachy tradycyjne bywają jednak grą zbyt trudną dla dzieci najmłodszych – dlatego na całym świeci poszukuje się sposobu by kształtować u dzieci umiejętności szachowe przy pomocy prostszych gier i zabaw. „Złapmy lwa” to japoński pomysł, który łączy wyjątkową prostotę zasad, miłe i zabawne postacie zwierząt.

Gra została zaprojektowana przez dwie zawodniczki profesjonalnej żeńskiej ligi japońskich szachów. Celem obu autorek było stworzenie gry, której reguły byłyby możliwie proste, a jednak pozwalałyby zachować cały ładunek edukacyjny w zakresie myślenia logicznego i strategicznego charakterystyczny dla wszystkich gier wywodzących się od indyjskiej czaturangi, w tym dla japońskich shōgi i naszych europejskich szachów. Gra ma już dwanaście lat i w tym czasie stała się popularna nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Reguły gry są proste - jedną partię można rozegrać od 5 - 25 minut!

Gra to cztery figury zwierzątek dla każdego z dwóch graczy i mała plansza o wymiarach 3 na 4 pola. Nie trzeba pamiętać o możliwych ruchach zwierząt na planszy ponieważ są oznaczone dobrze widocznymi na figurach znakami - czerwonymi kropkami. Zbite figury nie zostają odrzucone z gry, ale służą wiernie temu, kto je zbił! Dzięki temu gra ma niewiele remisów, a także jej końcówki są niezwykle ekscytujące.

Zestaw zawiera:

  • 8 drewnianych klocków z drewna bukowego co zapewnia im trwałość i estetykę (wymiary klocka 4 x 4 x 1,5 cm ),
  • kartonową planszę o rozmiarze A4,
  • instrukcję obsługi, grę w wersji multimedialnej dostępnej na www.zlapmylwa.pl/edukacja

Gra dla 2 graczy w wieku od 5 lat. Oceniana w rankingu Imagination Gaming wyżej od topowych gier.

Autorka gry: Madoka Kitao Ilustracje: Maiko Fujita

5903228142116

Zobacz także

chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Powiązane artykuły na blogu