Przedszkole 3D - wyobraźnia bez granic

Długopisy 3D Banach Przedszkole to jedyne takie rozwiązanie na rynku edukacyjnym, skierowane do placówek przedszkolnych. 

 1. Bezpieczny dla dzieci od 4 roku życia.
 2. Działa z bardzo niską temperaturą topnienia filamentu (materiału) 50°C, natomiast filament (materiał) roztopiony ma tylko 36°C
 3. Wytrzymałe i odporne na uszkodzenia – dostosowane do powszechnego użytkowania przez dzieci.
 4. Kompletny zestaw edukacyjny – wraz z długopisami Banach otrzymasz materiały dydaktyczne o wykorzystaniu długopisów 3D na zajęciach w przedszkolu. 

Działanie długopisu 3D nie jest skomplikowane, a samo urządzenie nie potrzebuje złożonych procesów serwisowych. Wystarczy stosować się do kilku kluczowych zasad, aby długo cieszyć się użytkowaniem długopisu 3D.

Jest stworzony dla przedszkoli do kreatywnej pracy pobudzającej wyobraźnie małych odkrywców!

Galeria prac wykonanych długopisem 3D przez przedszkolaków 

Długopisy 3D Banach - wybór nauczycieli wychowania przedszkolnego

Długopis 3D bezpieczny dla dzieci już od 4 roku życia!

Wprowadzenie długopisów 3D do przedszkola może mieć wiele korzyści dla dzieci. Oto kilka powodów, dla których warto zdecydować się na tę formę edukacji już od najmłodszych lat.

 • Rozwija kreatywność i wyobraźnię dziecka - długopisy 3D pozwalają dzieciom tworzyć trójwymiarowe rysunki i figurki, co rozwija ich kreatywność i wyobraźnię.
 • Uczy precyzji i cierpliwości - praca z długopisami 3D wymaga precyzji i cierpliwości, co może być świetnym ćwiczeniem dla dzieci.
 • Wspiera rozwój manualny - długopisami 3D dzieci ćwiczą precyzję ruchów ręki, co może być korzystne dla rozwoju ich zdolności manualnych.
 • Motywuje do nauki - praca z nowym, interesującym narzędziem może zmotywować dzieci do nauki i eksperymentowania.
 • Przyjemna forma nauki - długopisy 3D sprawiają, że nauka staje się zabawą, co może przyczynić się do pozytywnego podejścia do edukacji przedszkolnej.
Wesprzyj wszechstronny rozwój dzieci w przedszkolu! 

Korzyści z wykorzystania długopisów 3D Banach w przedszkolu

Dlaczego warto wybrać długopisy 3D marki Banach?

 • Jesteśmy marką Banach 3D, wydawnictwa edukacyjnego Ei System i jako jedyni działamy tylko i wyłącznie w branży edukacyjnej, dzięki temu nasze długopisy 3D, idealnie wpisują się w potrzeby dzieci na każdym etapie edukacji. 
 • Widząc ogromny potencjał w długopisach 3D, jako pierwsi, wprowadziliśmy je do procesów dydaktycznych, a teraz również do przedszkoli.
 • Dzięki ścisłej współpracy ze Specjalistami, ciągle poznajemy potrzeby branży edukacyjnej i dlatego, jako jedyni na świecie, dołączamy powerbanki do długopisów 3D, aby praca była przyjemna i satysfakcjonująca.
 • Ciągle rozwijamy ofertę długopisów 3D i jako pierwsi stworzyliśmy moduły edukacyjne do szkół oraz witrażyki do kreatywnej pracy z długopisem 3D. 

Twórcze zajęcia z długopisem 3D w przedszkolu
Pobierz scenariusze zajęć

Scenariusz zajęć przeznaczony jest dla grupy przedszkolnej w wieku 4 lat. Ma on na celu zapoznanie dzieci z historią, skąd pochodzi Dzień Kropki i co on oznacza. -> POBIERZ

Scenariusz zajęć przeznaczony jest dla grupy przedszkolnej w wieku 5 lat. Ma on na celu pobudzenie zainteresowań dzieci kosmosem i wzbogacanie ich wiedzy o wszechświecie. -> POBIERZ

To idealny sposób na:

 • doskonalenie motoryki dużej i koordynacji wzrokowo-ruchowej,
 • doskonalenie motoryki małej,
 • zapoznanie z działaniem długopisu 3D Banach i zasadami bezpieczeństwa,
 • podczas jego użytkowania.
 • -> POBIERZ

Artykuły o długopisach 3D Banach

Artykuły na naszym blogu są źródłem inspiracji i pomysłów na efektywne i angażujące zajęcia edukacyjne. Grono specjalistów dzieli się swoim doświadczeniem w pracy z długopisem 3D Banach, po to, aby wspomóc Nauczycieli, Terapeutów, Logopedów i Pedagogów w pierwszych krokach z urządzeniem. Niezależnie, czy pracujesz z uczniem indywidualnie, czy grupowo, długopis 3D Banach stanie się Twoją nieodłączną pomoc dydaktyczną. Zaczerpnij świeżej, na bieżąco aktualizowanej dawki wiedzy na naszym blogu! 

Wybierz temat, który Cię interesuje!

 1. "Długopis 3D. Fajerwerki w edukacji"
 2. "Sposoby na wykorzystanie długopisów 3D"
 3. "Długopisy 3D w terapii logopedycznej"
 4. "Dlaczego uczniowie uwielbiają długopisy 3D Banach?"
 5. Długopisy 3D Banach w przedszkolu, to strzał w dziesiątkę! 
 6. Edukacyjna magia! Długopisy 3D Banach już od przedszkola
 7. Jak wspierać rozwój dzieci przedszkolnych w kreatywny i nowoczesny sposób?
 8. Od przedszkola do…? Długopisy 3D w przedszkolu

"Strefa Przedszkolna" źródło inspiracji i kart pracy do wykorzystania w przedszkolu

Opinie Specjalistów o długopisach 3D

5/5

Podczas konkursu zorganizowanego przez wydawnictwo edukacyjne Ei System, szkoła, w której pracuje wygrała pakiet Autyzm. Jestem nauczycielem Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu. Uczennice Oddziału Specjalnego z okazji Świąt Majowych tworzyły za pomocą długopisów 3D flagi, herby i inne symbole majowe. Według szablonów "Emocje" , dziewczynki wskazywały jakie emocje im towarzyszyły podczas pracy z długopisem 3D. Zajęcia kształtują wyobraźnie przestrzenną oraz myślenie abstrakcyjne. Metody aktywizujące takie jak ekspresja i impresja dają szansę na wykorzystanie przeróżnych gadżetów edukacyjnych jak np. długopis 3D. Pakiet Autyzm sprawdzi się idealnie do pracy z uczniami o różnych niepełnosprawnościach intelektualnych. Nauczyciel- Renata Tecław

Do naszej szkoły otrzymaliśmy 12 sztuk długopisów 3D marki Banach. Mamy mnóstwo pomysłów na ich wykorzystanie. W młodszych klasach uczymy się w ten sposób liter. Długopisy 3D Banach, sprawdzą się również na zajęciach logopedycznych oraz rewalidacyjnych. Ponadto są świetnym narzędziem do terapii ręki. Dzieci mogą również tworzyć bryły 3D na zajęciach matematyki, co pozwoli im na szybsze opanowanie materiału. To dopiero początek naszej pracy z długopisami 3D. Już wiemy, że będą naszym stałym narzędziem pracy!

Pracując jako pedagog oraz nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, na co dzień spotykam się z pytaniami, jak motywować dzieci do nauki, jak zachęcić do czynności edukacyjnych i poprawić koncentrację uwagi. Pierwsze dni szkoły zazwyczaj wyglądają tak: nowe plecaki, w pełni wyposażone piórniki, kredki zastrugane na szpic. Przed najmłodszymi nowe wyzwania, chęci co nie miara. I czas, gdzie czar pryska: rozpoczyna się nauka, popołudnia spędzone nad szlaczkami czy literkami i coraz więcej i więcej, zaangażowanie stopniowo wyparowuje – przecież to nudne. Niekiedy staranne, zgrabne literki stają się byle jakie, nieczytelne – szybciej, wygodniej. Nie wspominając o tym, jak nasze dzieci trzymają ołówki, kredki czy długopisy, niekiedy przypomina to chwyt jaskiniowców pocierających kamienie przy rozpalaniu ogniska. Zastanawiamy się, co robić, jak sprawić, żeby nasze dzieci chciały? Żeby tak im się chciało, jak im się nie chce. Podczas swojej pracy mam możliwość korzystać z rewelacyjnych urządzeń, jakimi są długopisy 3D firmy Banach. Rewelacyjne i fantastyczne, a dlaczego? Na pewno coś nowego, innego – nowości działają na nas zachęcająco. Co udało się osiągnąć? Ku zdziwieniu znacznie wzrosła frekwencja uczniów na zajęciach terapeutycznych, wzrósł poziom atrakcyjności pracy. W jaki sposób możemy pracować i co możemy wypracować? Najważniejszą kwestią staje się istotna poprawa koncentracji uwagi, abyśmy mogli narysować coś fajnego, musimy zadbać o dokładność i precyzję. Pobudzamy wyobraźnię i realizujemy swoje małe marzenia… Chciałbym mieć domek… narysuje sobie czemu nie…, chciałabym mieć nową bransoletkę, która będzie mi pasowała do sukienki… – narysuje sobie. To taki zaczarowany ołówek. Uczymy nasze dzieci i nas samych, gdyż dorosłym sprawia to również ogromna frajdę, ćwiczy wytrwałość i planowanie. Kształtujemy nawyki związane z umiejętnością pisania, dokładnie kreśląc wzory po szablonach. Pobudzamy kreatywność. Dbajmy o to, aby edukacja była dla dzieci przyjemna i ciekawa. Z czystym sumieniem polecam każdej placówce oświatowej oraz rodzicom dzieci posiadanie tak fantastycznego urządzenia – mnóstwo radości, uśmiechu, czasu spędzonego razem – w dzisiejszych czasach wartość bezcenna.

Jako edukator pracuje na każdym poziomie edukacyjnym od zajęć z dziećmi ze szkół podstawowych w lokalnym ośrodku kultury, przez szkołę średnią, po zajęcia ze studentami na miejscowym uniwersytecie. Jestem szczerze zaskoczony, iż na każdym z tych poziomów mogę wykorzystać długopisy 3D do wzbogacenia prowadzonych przeze mnie zajęć. Zestaw Banach 3D, daje wolność i swobodę w pracy w każdych warunkach. Dołączone do zestawu powerbanki, bardzo ułatwiają pracę w każdych warunkach, a ilość długopisów w zestawie w mojej opinii powinna odpowiadać maksymalnie połowie liczby osób na sali/ w grupie, którą zarządzasz, czyli optymalnym rozwiązaniem jest to, aby na każdego ucznia przypadał jeden długopis 3D lub maksymalnie dwóch uczniów korzystających z jednego długopisu. Bardzo zaskoczyła mnie zawartość pudełka z filamentami, mnogość ich kolorów oraz dobór wzorcowych przykładów. Nie mogę się doczekać zalogowania do Ekosystemu Banach 3D, ponieważ tam będzie tego znacznie więcej.

Kto oglądając bajkę pt. „Zaczarowany ołówek” nie marzył żeby taki posiadać? Długopisy 3D dają możliwość stworzenia dowolnego obiektu 3D i tak naprawdę ogranicza nas tu tylko wyobraźnia. Moi uczniowie wykorzystują je podczas realizacji projektów oraz na zajęciach kół zainteresowań. Początkowo tworzą obiekty 3D z gotowych szablonów, a następnie sami rysują własne projekty. Uczniowie w ten sposób rozwijają wyobraźnię przestrzenną, ćwiczą zdolności manualne i zaskakują kreatywnością oraz pomysłowością. Dołączone do zestawu powerbanki sprawiają, że mogą w bezpieczny sposób pracować z długopisami również młodsze dzieci.

Długopisy Banach 3D idealnie wpisują się w terapie logopedyczną. Dzięki temu urządzeniu mogę uczyć dzieci prawidłowego trzymania długopisu i odpowiedniej siły nacisku. Bez wątpienia długopisy 3D wspierają uczniów w ich rozwoju, motywują do działania i uczą bawiąc. Serdecznie polecam długopis 3D jako terapeuta logopeda i jako nauczyciel.

Długopisy 3D Banach dla przedszkola

Pierwsze takie pomoce na rynku edukacyjnym - moduły 3D Banach Przedszkole

Witrażyki do kreatywnej pracy z długopisem 3D