• -30%
search

Eduterapeutica Lux Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 12+

Najniższa cena tego produktu w ciągu ostatnich 30 dni przed obniżką wynosiła 890,00 zł brutto
723,58 zł
506,51 zł Zniżka 30%
Najniższa cena tego produktu w ciągu ostatnich 30 dni przed obniżką wynosiła 890,00 zł brutto

Pakiet Eduterapeutica Lux - Niepełnosprawność Intelektualna i ASD  dla grupy wiekowej 12+ lat.

Zastosowanie pakietu: SPE, młodzież i dorośli z ASD, koncentracja i uwaga, uczniowie i dorośli z niepełnosprawnością intelektualną, doskonalenie komunikacji, praca w zespole, rozwijanie kompetencji emocjonalnych i społecznych, organizacja i planowanie.

Wypróbuj wersję demo wybranych pakietów multimedialnych Eduterapeutica Lux -> www.eduterapeutica.pl/dema

Pamiętaj, że pakiet edukacyjny "Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 12+" do terapii, możesz zakupić korzystając z programów rządowych jak np. "Dotacje celowe" lub "Aktywna Tablica". Masz pytanie? Napisz do nas! bok@eisystem.pl lub roksana.podgorna@eisystem.pl

Ilość

Eduterapeutica Lux Niepełnosprawność intelektualna i ASD 12+

Zastosowanie pakietu Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 15+: SPE, młodzież i dorośli z ASD, koncentracja i uwaga, uczniowie i dorośli z niepełnosprawnością intelektualną, doskonalenie komunikacji, praca w zespole, rozwijanie kompetencji emocjonalnych i społecznych, organizacja i planowanie.

Dla kogo?

Publikacja skierowana jest dla młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością i ASD. Pedagodzy specjalni, nauczyciele i terapeuci mogą wykorzystać karty pracy podczas zajęć rewalidacyjnych w szkołach i innych ośrodkach. Przygotowane materiały sprawdzą się również podczas zajęć z funkcjonowania osobistego i społecznego oraz  zajęć rozwijających umiejętność komunikowania się. Dużym atutem jest możliwość wykorzystania ich podczas działań praktycznych np. podczas spotkań z reprezentantami różnych zawodów.

Pakiet Eduterapeutica Lux Niepełnosprawność intelektualna i ASD 12+ zawiera:

 • 150 kart pracy wydrukowanych i online, podzielonych na 14 obszarów tematycznych które przygotowują i wprowadzają do samodzielnego podejmowania działań,
 • grę planszowo-karcianą "W mieście" podsumowującą zdobyte umiejętności.   
  Zawartość gry: plansza, 53 kart pytań otwartych, 40 pytań zamkniętych, 15 kart suchościeralnych z pytaniami kontrolnymi, pionki, kostka do gry, pisak,
 • poradnik ze wskazówkami do pracy z nastolatkami i dorosłymi.

  Jakie korzyści płyną z użytkowania produktu?

  Publikacja umożliwia dodatkowo praktyczne wykorzystanie udoskonalonych umiejętności komunikowania się np. podczas wyjść do różnorodnych miejsc użyteczności publicznej w ciągu roku szkolnego. Proponowane materiały terapeutyczne pomagają zwiększyć samodzielność, autonomię i poszerzyć wiedzę o otaczającym świecie osobom z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.

  Na jakie potrzeby odpowiada Eduterapeutica Lux Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 12+?

  • Umożliwia zwiększenie samodzielności, poprzez wcześniejsze przybliżenie, przećwiczenie i omówienie sytuacji, w których osoby z ASD i niepełnosprawnością intelektualną mogą się znaleźć, na co dzień.
  • Przybliża tematy w sposób usystematyzowany, pozwalając na korzystanie z niego w dowolnych konfiguracjach przez osoby współpracujące z osobami z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.
  • Materiały mogą stać się podstawą do przejścia do praktycznych działań związanych z wprowadzeniem osoby w coraz szerszy zakres umiejętności społecznych i samoobsługowych.
  • Trwały materiał i wysoka jakość wykonania umożliwia korzystanie z materiałów przez osoby z trudnościami z napięciem mięśniowym czy regulowaniem emocji.
  • Publikacja zawiera propozycje zadań i aktywności o różnym stopniu trudności, umożliwiając korzystanie z nich przy współpracy z osobami przejawiającymi różny stopień zaburzeń sfery poznawczej, społecznej czy komunikacyjnej.
  • Uwzględnienie podstawy programowej dla uczniów w szkole podstawowej z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz szkół przysposabiających do pracy.
  • Różnorodność tematyczna umożliwia wykorzystywanie materiałów podczas nauczania w środowisku naturalnym, związanym z aktualnymi potrzebami i wyzwaniami, przed jakimi stoją osoby z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.
  • Poruszanie w materiałach wielu tematów daje możliwość na rozwijanie pewnych zainteresowań osób, z którymi współpracujemy np. dotyczących zawodów czy miejsc użyteczności publicznej.

  Nowatorskie podejście do tematyki samodzielności osób z niepełnosprawnością sprzężoną opracowane przez terapeutki, które podczas codziennej pracy współpracują z osobami z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.

  Pakiet Eduterapeutica Lux Niepełnosprawność intelektualna i ASD 12+ można sfinansować z projektu “Aktywna Tablica” – więcej informacji na temat środków celowych znajdziecie TUTAJ.

  5904624771214

  Specyficzne kody

  ean13
  5904624771214
  Opinie (0)
  Na razie nie dodano żadnej opinii.

  Powiązane artykuły na blogu